דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

גרינברג מתנגד למתווה חזרה ללימודים של פורום ה- 15

צילום להמחשה

פורסם בתאריך:


אתמול (ראשון) בערב הודיע פורום 15 "הערים העצמאיות"  כי יאפשר למנהלי ומנהלות בתי הספר ברחבי הרשויות לפתוח את שעריהם לתלמידי כיתות ז' עד י' החל מיום רביעי הקרוב, לנוכח קביעת קבינט הקורונה קבע שחזרתם של תלמידים אלה לא תתאפשר לפני ה-9 במרץ.

בהודעה מטעם הפורום נכתב כי "לאור העובדה שקבינט הקורונה קבע שחזרתם של תלמידי כיתות ז' עד י' לפעילות בית ספרית לא תתרחש לפני ה-9 במרץ 2020, ולאור ההיעדרות הממושכת של תלמידים אלה מבתי הספר, וההשפעה הפדגוגית, החברתית והנפשית הקשה עליהם, התכנסו היום ראשי הערים חברי פורום ה-15 להתייעצות חירום בנושא, ובסופה הוחלט כדלקמן:

1 .החל מיום ד' הקרוב, 21.2.24 ,יאפשרו עיריות הפורום למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז' עד י' לפעילות בית ספרית, וזאת על פי המתווה המצ"ב, שעיקריו הינם: א. תלמידי ז' עד י' יגיעו לבית הספר לכל הפחות פעמיים בשבוע (4 שעות בכל אחד מהימים),  או 3 פעמים בשבוע ל-3 שעות בכל פעם.

ב. אין הכרח ללמד את כלל מקצועות הלימוד בזמן השהייה בבית הספר.
ג. חלק מן המקצועות ימשיכו להילמד מרחוק.
ד. ניתן יהיה ללמד במשמרות.
ה. ניתן יהיה לשלב בין למידה בכיתה (9-8 שעות שבועיות לפחות, כאמור בסעיף א')לבין למידה במרחבים חוץ כיתתיים.
ו. אופן חידוש הלימודים בבית הספר ייעשה לפי שיקול דעת המנהל/ת ובהתייעצות עם העיריה, ותוך התייחסות להיקף המתחסנים בקרב צוותי ההוראה, היקף ההתחסנות הכללי בשכונות מהן מגיעים התלמידים, גודל בית הספר ומספר התלמידים.

מיום ראשון חלק מראשי הערים חזרו בהם ובהם ראש עיריית רחובות ועדיין ראשי ערים של רשויות גדולות כגון ת"א וראשון תומכים בהחלטת פורום ה- 15.

אמש בריאיון במהדורה המרכזית בערוץ 12 התייחס ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מיוזמי המהלך, להחלטה: "אנחנו לא עושים השוואה לקנייבסקי או לכל רב כזה או אחר", אמר קינסטליך. "פורום ה-15 מייצג כ-50% ממדינת ישראל, הצטרפו אלינו עוד 2 רשויות ככה אני חושב שאנחנו חוצים כבר את רף חצי ממדינת ישראל שבאה ואומרת שתתנו לנו, לראשי הרשויות, אנחנו הלכה למעשה בשנה האחרונה מנהלים את הקורונה, אנחנו אלה שנמצאים בשטח ועושים את העבודה – תסמכו גם עלינו".

ראש עיריית ראשון לציון הדגיש כי הם לא מתכוונים להכריח אף מורה או מנהל להגיע לעבודה: "אנחנו אוהבים את המורים והמנהלים שלנו ואנחנו לא הולכים להכריח אף אחד להתייצב ביום רביעי, אלא פונים לרגש, פונים לנפש שלהם, פונים אליהם לבוא לסייע לנו ולעזור לנו להחזיר את הילדים המקסימים שלנו לשפיות".
 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, פרסם בטוויטר: "לא מוכנים להמתין יותר לממשלה! הודעתי הערב למנהלים כי אגבה כל אחת ואחד מהם שיחליט להחזיר את תלמידי כיתות ז'-י' כבר ביום רביעי. ראשי 15 הערים העצמאיות בישראל ואני מרגישים חובה לשים סוף לקבלת ההחלטות ההרסנית של הממשלה ולתת תקווה לילדים ולהוריהם". 

למרות תמיכת ראש העיר בחזרתם של תלמידי כיתות ז'-י' בהקדם, לטענתו, מתווה פורום ה-15 ללא תיאום עם משרד הבריאות והחינוך והסתדרות המורים אינו ישים. המתווה ייצור בלבול מיותר בקרב ההורים, התלמידים וצוותי ההוראה ועל כן אין טעם להצטרף למתווה שאינו ישים.

נזכיר כי בפורום ה-15 - חברות 15 ערים ובהם פתח תקווה. ערים נוספות החברות בפורום: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר סבא, נתניה,  ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה ותל אביב-יפו. 


מדוברות העירייה נמסר: בהמשך לפרסום המתווה לכיתות ז'-י' כפי שמקודם ע"י פורום 15 הערים, ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, בדק את ייתכנות קיום המתווה מול משרד הבריאות, משרד החינוך והסתדרות המורים, מתוך רצון לקדם אותו כבר ביום רביעי הקרוב. מבדיקתו עולה כי אין ייתכנות ממשית למתווה הפורום וחוסר התיאום בין הגופים עשוי להביא לתוצאה ההפוכה ולצור בלבול בקרב התלמידים, ההורים וצוותי ההוראה. לאור כך, ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג, לא רואה טעם להצטרף ליוזמה ערטילאית אשר לא מתואמת עם הנחיות המדינה ובניגוד לקביעת משרד הבריאות.

לחילופין, ראש העיר יפנה לגורמים המוסמכים, ובתוכם – לראש הממשלה, לשרי החינוך והבריאות וליו"ר הסתדרות המורים, כדי לקדם מתווה מוסכם שגם יהיה פרקטי וממשי. יודגש כי עיריית פתח תקוה והעומד בראשה ערים למצוקת תלמידי ז'-י' ולפערים הפדגוגים והרגשיים שנוצרו כתוצאה מהשהות הממושכת בבית ואף משקיעה תקציבים עירוניים רבים לצמצום הפערים ומתן מענה לתלמידים. ולצד זאת אנחנו סבורים כי חזרתם של התלמידים למסגרות הלימוד חייבת להיות בהלימה אחת עם הנחיות הבריאות ועם גורמי ההוראה אשר אמונים על החינוך. החלטה חד צדדית, כאמור, לא תשיג את התוצאה המיוחלת ואף תגרום לבלבול ולחוסר אמון במערכת העירונית והחינוכית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: