דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

איכות הסביבה וחזות העיר בפתח תקווה

מבט חודרני אל איכות הסביבה המשפיע על איכות חיינו: חזות העיר. מפגעים ועוד

ראש העיר חתם על אמנת "קחו אתכם את הזבל"

מיזם לשמירה על סביבה נקיה במרחב הציבורי

פורסם בתאריך:


היום, יום חמישי ה-18.2 חתם ראש העיר רמי גרינברג על אמנת "קחו אתכם את הזבל".

מיזם שהוקם ע"י פרופ' מיכל ציון ראשת המרכז להוראת המדעים באוניברסיטת בר-אילן. מטרת המיזם היא לפתח אחריות אישית של כלל האזרחים למניעת השלכת פסולת ושמירת הסביבה במרחבים הציבוריים, באמצעות חינוך, הסברה ואכיפה, כל זאת כדי שכלל האזרחים יכירו בשטחים הציבוריים כבמשאב לאומי, שיש לשמור עליו ולטפח אותו.

את המיזם מקדם בעיר האגף לאיכות הסביבה, מנהל שפ"ע, אשר מבקש לעודד ביתר שאת את השמירה על הסביבה, מתוך דאגה לקיימות לטובת הדורות הבאים.

ראש העיר רמי גרינברג  "להבדיל ממבצעי ניקיון בהם מתנדבים ניקו אחרי מלכלכים אחרים, יש במיזם הזה צעדים אופרטיביים בתחומי החינוך, ההסברה והאכיפה. עיריית פתח תקוה תקיים פעילויות חינוך מול כל שכבות הגיל, תעמיק את האכיפה הנוגעת לשמירה על ניקיון הסביבה, תיידע את הציבור בדבר פעילויות האכיפה ותגביר אותה".

מ"מ ראש העיר וראש מנהל שפ"ע צדוק בן משה הוסיף כי "ניקיון העיר הוא אחד הנושאים החשובים שאנו עוסקים בו ברמה היומיומית. נמשיך לפעול נגד מפירי החוק הפוגעים בסביבה ובכך למעשה פוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו".

פרופ' מיכל ציון, יו"ר 'קחו איתכם את הזבל': "ישראל טובעת בזבל ולא יכולתי לעמוד מהצד. הבנתי שחייבים לפעול אחרת. מה שהיה עד עכשיו לא הצליח, ומצב הזבל במרחב הציבורי הגיע לממדים איומים. החלטתי להקים את המיזם "קחו איתכם את הזבל", שאומר כי רק אחריות אישית של כל התושבים לא ללכלך ולא להשאיר זבל ברשות הרבים תשנה מציאות במדינת ישראל. לרשויות המקומיות תפקיד מפתח בשינוי המציאות הזו בישראל בהיבטים של הסברה אכיפה מסיבית וחינוך."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: