דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

יום הסרטן הבינ"ל: פעילות למען העלאת המודעות למניעת סרטן

האגודה למלחמה בסרטן וסניף פתח תקוה קיימו פעילות באשכול פייס לתלמידי חטיבת ביניים בי"ס "אלומים" לטובת העלאת מודעות לאורח חיים בריא ומניעת סרטן. בכנס הוקרנו סרטי הסברה של רופאים ובהם פרופ' איתן פרידמן ושל ספורטאים.

פורסם בתאריך:


יום הסרטן הבינלאומי מוקדש לנושא מניעת המחלה. לצורך כך קיימה האגודה למלחמה בסרטן וסניף פתח תקוה פעילות להעלות מודעות ולעודד את בני הנוער לאמץ אורח חיים בריא, המפחית את הסיכון לחלות בסרטן ולהימנע מגורמי סיכון.

הפעילות התקיימה זו השנה השנייה באשכול פייס פ"ת בהנהלת גב' ברוריה שולדהוז, השנה התקיימה הפעילות באופן מקוון (זום), בשיתוף בי"ס "אלומים" בהנהלת גב' קרן סנדק בפעילות נטלו חלק 170 תלמידים ומורים. האירוע נפתח בדברי ברכה של חיים אליהו – יו"ר סניף פתח תקוה, אשר ציין את חשיבות העיסוק בהסרה ובמניעה לצד המלחמה במחלות הסרטן. האירוע הנחתה גב' דנה פרוסט מקדמת הבריאות של האגודה למלחמה בסרטן.

במשך היום למדו התלמידים על '12 הכללים לחיים בריאים' (המבוססים על הקוד האירופי), ועל כללי התנהגות שעשויים להפחית את התחלואה והתמותה מסרטן.

עבור הפרויקט הפיקה האגודה שני סרטוני הסברה האחד בהשתתפותם של פרופ' איתן פרידמן, דר' ברק רוטבלט,  פרופ' חוסאם חייאק, דר' רביד שטראוסמן, פרופ' משה אלקבץ, דר' יעקוב חנא, פרופ' רונית סצי פאיינרו, פרופ' כרמית לוי ודר' עידן כהן  שהצטלמו לטובת סרט הסברה שנערך בשפה פשוטה ומסביר מהי מחלת הסרטן, מה הטיפולים השונים בה ומה ניתן לעשות כדי לצמצם את הסיכוי לחלות.

וסרט קצר נוסף בו הספורטאים גיל מרנץ, אורי ששון, ספיר מאיר פישנזון, לינוי אשרם, יעל ארד, עידו קוז'יקרו ואעיד חבשי, מספרים על כללי ההתנהגות שאימצו, כדי לשמור על אורח חיים בריא.

בחלקה השני של הפעילות נחלקו התלמידים ל'שולחנות עגולים' וירטואליים וביצעו פעילות שמטרתה להגביר את המעורבות החברתית ולהרחיב את מעגלי ההשפעה ע"י השימוש ברשתות חברתיות הפונות לבני נוער. מטרת הפעילות הייתה שכל קבוצה תצא עם תוצר משמעותי שיעלה ברשתות החברתיות ויגרום לשינוי התנהגותי בקרב בני נוער.

התלמידים הכינו 10 קליפים קצרים שהוצגו בסוף היום. חלקם עלו לרשת תוך כדי העבודה וזכו לאלפי צפיות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: