דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

בזכותה יש חיסונים והיא הגיעה להתחסן במוקד הכללית בפתח תקווה

פרופ' שולמית מיכאלי גולדברג, ממפתחות הטכנולוגיה העומדת בבסיס חיסוני הקורונה, התחסנה במוקד של כללית בפתח תקווה.

פורסם בתאריך:למוקד חיסוני הקורונה של כללית ברחוב רוטשילד בפתח תקוה הגיעה השבוע אורחת מכובדת ביותר: פרופ' שולמית מיכאלי גולדברג, סגנית הנשיא למחקר של אוניברסיטת בר-אילן, שהינה מומחית עולמית באבחון וזיהוי מולקולות RNA כגורם בקרה מרכזי בתאים. 
 
פרופ' גולדברג, פרופסור לביולוגיה וננו-טכנולוגיה שחצתה את גיל 60, המתינה בתור לקבלת החיסון כמו יתר בני גילה – ורק במעמד החיסון גילתה לצוות הנדהם שהמחקר פורץ הדרך שהיא פרסמה כבר בשנת 2002 הוא שעומד בבסיס הטכנולוגיה שאפשרה לימים לפתח את חיסוני הקורונה של חברות פייזר ומודרנה. 
 
לדבריה, "ה-RNA הוא הבסיס עליו מסונתז החלבון. בתחילת שנות ה-2000 אני הייתי הראשונה בעולם שהראיתי שניתן לבצע שינוי כימי על גבי ה-RNA תוך שמירת יציבותו ומבלי שהוא יתפרק. עבודות הבסיס האלו הובילו להכנסת השינוי הכימי על מולקולת ה-RNA, באופן המקודד אותו לחלבון המעטפת של הנגיף ומאפשר להציג אותו למערכת החיסון של הגוף ולייצר נוגדנים מהירים ויעילים נגדו".
 
פרופ' גולדברג נרגשת ביותר למראה השימוש הנרחב הנעשה כיום בטכנולוגיית ה-mRNA במסגרת חיסוני הקורונה ומספרת שהיא כבר עובדת על מחקר המשך לצד חברתה כלת פרס נובל, פרופ' עדה יונת. "בעיניי זו מהפכה של ממש", אומרת גולדברג, "בזכות הכנסת הטכנולוגיה לשימוש נוכל להציג לגוף RNA מסוגים שונים בצורה קלה, פשוטה וללא תופעות לוואי – ולהכריח את הגוף לייצר חלבון שמערכת החיסון תייצר נגדו נוגדנים, כשהשאיפה היא אפילו ללמד את הוגף לייצר חלבונים שיילחמו בתאים סרטניים". 
 
לאחר שסיפרה לצוות הנפעם שהיא שותפה למחקר ה-mRNA ופיתוח החיסון היא ביקשה להצטלם עם האחיות המחסנים כדי לתלות את התמונה במשרדה באוניברסיטה. 
 
"קיבלתי שירות עשר מהאחיות של כללית בהובלת מנהלת הסיעוד עופרה אברהמי והחלטתי להודות להן אישית", מסכמת פרופ' גולדברג, "אני מאחל שהן ימשיכו לעשות עבודת קודש וקוראת לכל מי שעונה להגדרות שקבע משרד הבריאות להגיע ולהתחסן נגד קורונה. מדובר בחיסון בטוח ביותר עם סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד".


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: