דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

קונצרט מרגש: המנגינות שקמו לתחייה - כינורות מהשואה

פורסם בתאריך:


ביום ראשון ה- 27.12.20 בשעה 19:00 יועלה  לראשונה המופע המרגש והמיוחד ״כינורות מהשואה״ שיוקלט ויצולם בהיכל התרבות פתח תקוה.

המופע נערך במסגרת הפרויקט המשותף ״כיתות האמן הבינלאומיות היסטוריה מוסיקה וזיכרון״ של מוזיאון בית טרזין והמרכז העירוני להנצחת השואה של עירית פתח תקוה.

ארגז תווים מיותם אשר נמצא אצל כפריה פולניה בכפר קטן ליד אושוויץ הכיל תווים השייכים לתזמורת הכינורות של אושוויץ. התווים נרכשו והובאו לישראל בסיועו של מוטי מלאכי, ראש מטה משלחות נוער לפולין לשעבר, שגם אימת את מקוריותם של התווים מול ניצול שואה מסלוניקי, מר ז'ק סטרומה ז"ל, אשר זיהה מיד את התווים מהם ניגנה תזמורת כלי הקשת של אושוויץ.

מר מלאכי מסר את התווים למיכל אשר, מנהלת המרכז העירוני להנצחת השואה, שיחד עם אריה ימיני, מנהל אגף התרבות בעירייה ומנכ״ל היכל התרבות, יזמו את הפרויקט החשוב. היצירה ״כינורות מהשואה ״ הולחנה ועובדה על ידי הפסנתרן והמלחין דר׳ יורי ברנר, חתן פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה, תבוצע בערב הזה בביצוע בכורה עולמי ותהווה את שיאו של המופע.

כמו כן תבוצענה במופע יצירות שהולחנו בגטו טרזיינשטאט על ידי המלחינים קליין, וובר ומיטב הרפרטואר הקלאסי. במופע ישתתפו מוזיקאים צעירים זמרות וזמרים, נגניות ונגנים מהקונסרבטוריון העירוני למוסיקה פתח תקוה, תלמידי קונסרבטוריונים נוספים מתל אביב ורעננה, וסטודנטים למוסיקה מכל רחבי העולם - תלמידי האקדמיה למוסיקה בוכמן מהטה תל אביב.

לדברי משה פלדמר, יו״ר המרכז העירוני להנצחת השואה, קיום המופע מיד לאחר חג החנוכה המסמל את הגבורה וניצחון הרוח היהודית, ממחיש יותר מכל את התרבות העשירה של העם היהודי כפי שהייתה לפני השואה.

המופע שישודר הוא עריכה של קטעי נגינה ושירה, נגנים וזמרים אשר במיוחד לאירוע, צולמו והוקלטו בקבוצות קטנות בהתאם להגבלות הקורונה.

צוות מקצועי:

דר׳ יורי ברנר - הלחנה ופסנתר

אורית שילוח - פיתוח קול וניצוח מקהלה

בבת מרום - פיתוח קול

אלון הררי - פיתוח קול

יוסי חזות - פסנתר

אייל שילוח - ניהול אמנותי

האירוע במימון וסיוע מפעל הפיס וחברת מנטוס, שלומית מדר מנהלת הקונסרבטוריון העירוני פתח תקוה, גב' תמי קינברג מנכ"לית בית טרזין, משרד התרבות והספורט.

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
איפה אפשר לראות את הקונצרט אונליין? (ל"ת)
אמילי | 15:44   27.12.20