דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

אוכל בפתח תקווה

מסעדות, מתכונים, אוכל מוכן ומשלוחים בפתח תקווה

סופגניות או לא לאכול?

4 טיפים שיעזרו לכם כן לאכול מתוקים בחנוכה

פורסם בתאריך:


היכונו היכונו לקולקציית הסופגניות 2020 בחלון הראווה

חג החנוכה מתקרב ואתו עולים להם אט אט ניחוחות הסופגניות והלביבות מכל עבר החל מבתי קפה ומאפיות הנקרות בדרכנו וכלה בשולחן הישיבה בעבודה, מסיבות ואירועי חנוכה. כידוע תפקיד הסופגנייה ועוד מאכלים מתוקים ושומניים בחג כמו ספינג' ולביבות הוא להזכיר לנו את נס פח השמן מתקופת החשמונאים. אז כדי שנוכל להיזכר ולשמוח ללא ייסורי מצפון מוגשים לכם בזאת ארבעה טיפים מנצחים לשילוב נכון של מזונות מתוקים ושומניים בתפריט במהלך החג:

טיפ מס' 1 - הרשו לעצמכם לאכול מתוק

כשאנחנו לא מרשים לעצמנו לאכול מתוק אנחנו "חוטפים" ביס על הדרך, "רק מנשנשים", לוקחים משהו בעמידה, תוך כדי, בהיסח הדעת, ואז כביכול לא נחשיב זאת כאכילת מתוק.

באופן זה נחוש פחות הנאה וסיפוק מהאכילה, אז נמשיך לאכול עוד קצת ובלי לשים לב נתקשה לעצור  ומיד אחר כך נסבול מרגשות אשם.

הדבר הכי חשוב בשליטה במתוקים הוא להרשות לעצמנו לאכול מתוק. ברגע שתרשו לעצמכם, תוכלו גם להנות מזה- קחו לכם סופגנייה/ספינג'/ לביבה הניחו בצלחת, שבו וכבר תרגישו סיפוק רב יותר מהאכילה.

טיפ מס' 2 -  מתי הכי נכון לאכול מתוקים

כאשר אוכלים מתוק בזמן שרעבים , נרגיש צורך לאכול יותר כדי לשבוע. לכן מומלץ להקפיד על אכילה של ארוחה מאוזנת לפני הכוללת: חלבונים, פחמימות, ירקות ושומנים. כשהגוף רגוע, ואנחנו שבעים, אפשר לשלב את המתוק כפינל'ה מפנק לארוחה.

טיפ מס' 3 - שימו לב לאופן האכילה של המתוקים

כדי לסגל לעצמינו שליטה במתוקים ובקינוחים מהסוג העתיר קלוריות ריקות דרוש תנאי בסיסי והוא לאכול אותו כפי שאנו אוכלים ארוחה רגילה. כפי שאת הארוחה אנו אוכלים בצלחת, בפינת האוכל או בישיבה ליד שולחן בבית קפה, מתרכזים באכילה ונהנים כך נאכל את  הסופגנייה והלביבה. אל תמשיכו לאכול אותן תוך כדי הליכה או תוך כדי עבודה מול המחשב .

טיפ מס' 4 -אין כמו אוכל של בית גם כשמדובר בסופגניות

שנייה לפני שאתם נופלים לפיתוי של הסופגנייה המפתה המדגמנת בחלון ראווה זכרו שלא כל המאפיות מקפידות להחליף את השמן לטיגון כפי שרצוי. שימוש ממושך באותו שמן עלול להזיק לגוף ולסכן את הבריאות. לכן ממליצה בחום להשתדל לאפות בבית את הסופגניות או הלביבות וגם אם זה כרוך בטיגון בשמן עמוק עדיף בבית מאשר בחוץ.

כתבה: שירי יום טוב - דיאטנית קלינית

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: