דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

מוסיקה פתח תקוואית בפתח תקווה

אמנים רבים השתלבו בתעשיית המוסיקה הישראלית. בפתח תקוה עושים מוסיקה טוב

אביחי הולנדר "לא נרגע" - סיפור חיים ייחודי ושיר מרגש (וידיאו)

הזמר והיוצר מפתח תקווה, בסינגל בכורה העוסק בהתמודדות היומיומית שלו ושל חבריו עם הפצעים העמוקים שנותרו בהם מאז שירותם הקרבי. בהפקתו המוזיקלית של תומר בירן.

פורסם בתאריך:


אביחי הולנדר, בן 28, תושב שכונת הדר גנים בפתח תקווה, נשוי ואב לילד בן שנתיים, מלווה של נכי צה"ל ביום ויוצר בחסד בלילות. הולנדר התגייס ליחידת אגוז ולחם בקרב הקשה בשכונת סג'עייה כחלק ממבצע "צוק איתן", שם איבד חברים וקצת מעצמו. 

סינגל הבכורה של אביחי "לא נרגע" נכתב לבנו בן השנתיים, בניסיון להסביר מה עובר על אבא בדקות הקשות שלו ולמה הוא לא מצליח להירגע.

הזמרת אסתר רדא התלהבה גם היא מהשיר ושיתפה אותו בפרופיל שלה ברשת החברתית.

אביחי החל את דרכו המוזיקלית בתיכון ״כינור דוד״ שם למד תופים, פסנתר וג׳ז.

 לאחר השירות הצבאי יצא לטיול בדרום אמריקה ולקח עמו גיטרה ובין הנופים של ארגנטינה החל לכתוב ולהלחין שירים על חייו ועל חייהם של אחרים.
הולנדר, לוקח חלק בתכנית "מפתח סול" (SOUL) - התכנית היחידה מסוגה בעולם של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה ת"א (שטריקר) לחינוך מוזיקלי למתמודדים עם הלם קרב, שמתמודדת בימים אלו עם סכנת סגירה.

התכנית, שנוסדה לפני 5 שנים, משמשת בית לכ-60 משתתפים, לוחמות ולוחמים ממלחמת יום כיפור ועד צוק איתן, וזוכה לליווי של מיטב האומנים, ביניהם: אלון אולארצ'יק, שלמה גרוניך, יוני רכטר והעיתונאי יואב קוטנר.  בימים אלו מתקיים קמפיין גיוס ארצי, ביוזמתו של הולנדר, שיאפשר את המשך קיומו של מיזם 'מפתח סול'.

 

השיר "לא נרגע" נבחר להוביל קמפיין זה.
 

שוחחנו עם הולנדר כדי להכיר, להבין מה הייתה ההשראה לשיר ולבדוק איתו מה הוא מתכנן לנו לעתיד:

מה גרם לך לכתוב שיר כה חושפני?

מה שגרם לי לכתוב את השיר הוא הרצון להסביר לילד שלי מה עובר על אבא ולמה הוא לא נרגע. השיר מלווה בקליפ אנימציה שילד יכול להתבונן בו כמו סרט כשהציורים הם בשחור לבן מאחר וככה ילד תופס את העולם. במדינה הקטנה והיפה שלנו כל אחד נושא איתו צלקות. שלי מגיעות מהשירות הצבאי שהיה רווי אקשן בלשון המעטה ויש לזה השפעות עד היום.
כל עוד הייתי אדון לעצמי, לא ראיתי צורך ללכת ולפתוח את העניין ולטפל בו, אך מאז שנישאתי ונהייתי אבא התחלתי לדאוג למשפחה שלי יותר מלאגו הגברי שלי שלא רצה לשדר חולשה. אני יודע שיש רבים בינינו שלא מוכנים לפתוח את הנושא..אבל אני רציתי לגעת בנקודה שאחיי הלוחמים לשעבר ואנשים שחווים פוסט טראומה מאירוע כזה או אחר המון פעמים פוחדים לגעת ואני מקווה שמתוך החשיפה שלי אולי יקבלו אחרים אומץ ויתחילו להיפתח. 

אחרי השיר המרגש, מה השאיפה המוזיקלית שלך?

השאיפה המוזיקלית שלי היא קודם כל לעסוק במוסיקה ולהתפרנס ממנה בכבוד, אני מאוד רוצה לשמור עליה ועליי אמיתיים ואומנותיים ובד בבד לגעת  בכמה שיותר לבבות, להיכנס לאנשים הביתה ולהיות חלק מפסקול חייהם.

ללוות את האנשים באיזושהי תקופה או שלב בדרך. אני כל שיר זוכר איפה שמעתי פעם ראשונה ואיך הרגשתי כששמעתי ובעצמי עושה תקופות בהם אני שומע שיר שוב ושוב..זו המהות של מוסיקה בעיניי.

איך התגובות שקיבלת לשיר:

"התגובות מדהימות!!
מסמרות שיער..כל תגובה יותר מרגשת מהשנייה. אנשים מספרים לי על האישה שפתאום מבינה אותם יותר, על איך הם פתאום מבינים את אבא שלהם יותר, מתקשרים אליי בבכי ואומרים לי תודה על השיר כותבים לי על החיים שלהם ואני מחפש את הזמן ומשתדל לקרוא הכל ולענות אם יכול..זה מרתק..בסופו של דבר כמו שאמרתי מבחינתי זו המהות של מוסיקה..לפתוח. אחרי שנים של עבודה אין סיפוק גדול מזה."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: