דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

ביטחון חברתי הוא החיסון המבטיח מקורונה

מעכשיו מעוזיה סגל גם כאן! בוגר תיכון "ישורון" ותושב פ"ת לשעבר אשר התגייס לצנחנים ואיבד במלחמת ההתשה של שנת 1974 את שתי רגליו, ידו השמאלית וראייתו בעין הימנית מקבל טור אישי קבוע כאן בבית. הכינו את החרבות!!!

פורסם בתאריך:


ממרץ התהפך העולם עלינו יצורי האנוש.

מאת: מעוזיה סגל

נגיף בלתי נראה השתלט על חיינו, עושה בנו שמות ומשנה לחלוטין את כל מהלך חיינו.

כל אחת ואחד מאיתנו שובר את ראשו איך אפשר להתגבר על הנגיף, או שבאמת נצטרך לחיות לצידו כפי שרבים ממומחי הבריאות אומרים. במצבה הנוכחי של מדינת ישראל הסיכוי להתגבר עליו קטן ולא משנה מאיזה חברה יגיעו החיסונים לישראל ולכך יש לדעתי סיבה אחת עיקרית – סדרי עדיפויות לאומיים.

לכל מדינה יש כמה בטחונות חשובים ודינמיים שיוצרים את המהות הקיומית שלה החשובים שבהם: 1) פוליטי 2) צבאי 3) חברתי4 ) כלכלי 5) תרבות 6) לאחרונה נוסף גם המצב הבריאותי. במדינת ישראל, בשנה האחרונה הפך הביטחון הבריאותי לראשון בסדרי העדיפויות ואילו הביטחון הכלכלי לשני לו.

סדרי עדיפויות אלה לא יביאו את המזור למדינת ישראל מנגיף הקורונה כיוון שהביטחון החברתי נמצא בתחתית סולם הביטחונות. ביום בו הביטחון החברתי יעלה לראש סולם סדרי העדיפות הלאומיים, המנהיגות הפורמלית בישראל תצליח לגבש סביב המלחמה בנגיף הקורונה, יחזור אמון האזרחים במקבלי ההחלטות ויבצעו את המוטל עליהם כדי להימנע מהדבקות בנגיף וכך נפטר ממנו בהקדם.

הביטחון החברתי לא נמדד על ידי התנהגות הרוב הדומם שהוא בעיקרו ערכי ומוסרי, תורם לחברה ולזולת ומגדל את דור ההמשך על דרך הישר. הביטחון החברתי נמדד בגודלו והשפעתו של המיעוט הצעקני על הרוב, בעיקר בימינו אלה שהרשתות החברתיות ואמצעי התקשורת מעבירים מסרים מרגע הפרסום למיליוני בני אדם.

הרשתות החברתיות מלאות בשנאה, קיטוב, גזענות, קללות ונאצות. השימוש במילים: נאצי, היטלר, פשיסט וגרועות מהם הפכו למטבע לשון תדיר וכבר לא מזעזעות אף אחד. משפחות שכולות ונכי צה"ל זוכים לגידופים מבלי להתייחס לאובדנן הקשה תוך כדי הגנה על חיי כולנו.

כבוד האדם וקדושת החיים הפכו למרמס.

רק לאחרונה פורסם על 70 נשים שנרצחו על ידי בני זוגם, חלקם לעיני ילדיהם, שלא לדבר על מעשי אונס, אלימות פיזית, כלכלית, חברתית ומינית שעולה וגואה מיום ליום ואלימות קשה כלפי ילדים. בעיקר בתקופה בה מאות אלפים מובטלים, מתוסכלים, אוכלים את חסכונותיהם ולא יודעים מה ילד יום וחלק גדול מהמובטלים כבר פונה לעמותות ולבתי תמחוי המחלקות אוכל.

מנהיגות נבונה ומאוחדת המראה ביטחון במעשיה, תיתן דוגמה אישית לאזרחיה תגנה אלימות באשר היא, ותצליח ליצור אמון הציבור כלפיה.

"ווינסטון צ'רצ'יל" לא היה אמור להיות ראש ממשלת בריטניה בתקופת מלחמת השנייה, רצה הגורל וראש הממשלה לפניו, "נוויל צ'מברליין" התפטר מתפקידו כתוצאה מביקורת קשה כלפיו על התנהלותו מול הצורר הנאצי. המערכת הפוליטית הבריטית רצתה כראש ממשלה את הרוזן הראשון מהליפקס שכיהן אז כשר החוץ. הרוזן סירב לקבל עליו את התפקיד וצ'רצ'יל שנחשב לזגזגן פוליטי ולא אהוב במיוחד על העם הבריטי נבחר בלית ברירה לראש ממשלת בריטניה. צ'רצ'יל השכיל לאחד סביבו את כל העם הבריטי. אחדות זו אפשרה לצבא הבריטי, במשך תקופה ארוכה להיות הצבא היחידי שנלחם נגד צבאו של היטלר.

מדוגמה זו נלמד שכל זמן שממשלת ישראל לא תדע להעלות את הביטחון החברתי בישראל לסדר עדיפות גבוה, תגבש את אזרחי ישראל מכל הסוגים והמינים סביבה, הסיכוי של מדינת ישראל להתגבר על נגיף הקורונה אינו גבוה במיוחד.

 

 

הכותב הוא מעוזיה סגל בוגר תיכון "ישורון" ותושב פ"ת לשעבר. כיום, עובד סוציאלי, מגשר, סופר, מתנדב ופעיל חברתי ופוליטי. בעל אות הנשיא למתנדב בשנת החמישים למדינה ואות השוויון לשנת 2007. בשנת 2018 הוענק לו אות המופת השיקומי מטעם משרד הביטחון. חבר מזכירות עמותת אומץ למנהל תקין וטוהר מידות.

סגל איבד במלחמת ההתשה של שנת 1974 את שתי רגליו, ידו השמאלית וראיתו בעין הימנית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: