דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

ד"ר שי גולן: "הצלחנו להסיר גידול סרטני בכליה בשיטה הרובוטית" (וידיאו)

לראשונה בישראל: בבית חולים בילינסון הסירו גידול סרטני בכליה עם קריש דם שעירב את הוריד הראשי בגוף, בעזרת השיטה הרובוטית. צפו בסרטון.

פורסם בתאריך:


לראשונה בישראל בוצע על ידי ד"ר שי גולן, מנהל השירות לאורולוגיה אונקולוגית בבית חולים בילינסון, כריתת גידול סרטני באמצעות רובוט.

הגידול בכלייה היה קריש דם שחדר לוריד הראשי שעלול היה לגרום לתסחיף ריאתי ואף לסכנת חיים ממשית.

הניתוח דורש מיומנות כירורגית ברמה גבוהה מאוד ויכולת דיוק מירבית על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

ד"ר שי גולן:

"אנחנו נמצאים בעידן של ניתוחים רובוטים, מה שפעם נראה כדמיוני לגמרי, היום היא מציאות והחולים הם המרוויחים הגדולים מהטכנולוגיה הזו."

ד"ר גולן מומחה לאורולוגיה אונקולוגית מהמחלקה האורולוגית בבילינסון, מטפל בשיטות החדישות ביותר, בין היתר באמצעות רובוטיקה. מטופלים רבים חווים לו את חייהם או שיפור באיכות חייהם.

 ככלל, צוות המחלקת האורולגית בבילינסון  מתעדכן תדיר בחידושים האחרונים, תוך פריצות דרך מדעיות, כך שהמטופלים נהנים מהידע ומהניסיון של הרופאים.

במקרים רבים צוות המרפאה מבצע מדובר על ניתוחים מורכבים ומצילי חיים ובמקרים אחרים הניתוחים שגרתיים , אך עדיין נעשים באמצעות רובוטיקה.


ד"ר גולן מוסיף: "הניסיון שצברנו עם מיקרים פשוטים של מטופלים, איפשר לבצע ניתוח רובוטי מורכב במטופל אחר עם גוש כלייתי גדול וקריש דם לוריד הראשי (וונה קווה) בגישה רובוטית."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: