דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

מפגש ראשי רשויות והשרה להגנת הסביבה בנושא שריפת פסולת באופן  פיראטי

פורסם בתאריך:


בישיבת עבודה של ראשי הרשויות מאזור השרון והסביבה, יחד עם השרה להגנת הסביבה הגב' גילה גמליאל והצוות המקצועי ממשרדה נדונה מציאות בה מפגעי הריח טורדים תושבים רבים ופוגעים באיכות חייהם.

ההשלכות של מפגעי ריח אלה הן בריאותיות וכלכליות ולכן יש לפעול למיגור תופעה זו.

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, אמרה כי שיתוף פעולה בין אנשי המקצוע וראשי הרשויות הוא חשוב מאין כמותו. השרה סיפרה כי רבע מכלל הפניות למשרד במהלך השנה נוגע לנושא מטרדי הריח, והשריפות הפיראטיות הן אחד המפגעים המורכבים שיש והוסיפה: "הקמנו תכנית למיגור השלכת פסולת והגברנו את הפיקוח אבל עדיין אין בכך די ויש עוד מה לעשות בנושא".

גידי מזור מנהל מחוז מרכז במשרד להגנ"ס אמר כי המשרד עושה רבות אבל עדיין זה לא מספק והדגיש כי הנושא נמצא על סדר היום! עוד אמר כי יש צורך בתיקוני חקיקה בנושא השלכת פסולת והוסיף כי יש לרתום את משרדי הפנים והאוצר, ולסייע לרשויות חלשות יותר.

יובל ארד ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל אמר כי תושבי הישובים סובלים כמעט מידי יום מענני ריח החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הלילה והדבר מהווה מטרד אמיתי.

ניר ברטל ראש מועצת אורנית אמר כי הם משקיעים הרבה זמן ומאמץ במיגור התופעה ועובדים בשיתוף פעולה עם הצבא.יוסי בר מפקד תחנת המשטרה הירוקה ציין כי השלכת פסולת היא עבריינות חוצת גבולות, עוד ציין כי מצד אחד מדובר בסוג של פשיעה ומצד שני לעיתים הם נתקלים בשריפות המבוצעות ע"י גורמים פרטיים הסובלים ממצוקת איסוף פסולת שאין להם כרגע פתרון אחר.

יניב בלייכר יו"ר עמותת 'אזרחים למען אוויר נקי' הגיש מסמך מפורט בו ציין בין היתר כי יש לקדם חקיקה בנושא ואמר כי יש דברים אחרים שניתן לקדם כבר מחר. יניב בירך על הפגישה ואמר כי הוא מקווה שתהיה לכך המשכיות.

בתום הדיון אמר בלייכר ל"פ"ת עכשיו": "כדי למגר את שריפות הפסולת דרושים תקנים ומשאבים כספיים לא מעטים, אבל יש צעדים שניתן לקדם בטווח הזמן המיידי כדי לספק לגורמי האכיפה כלים יעילים יותר, לייצר הרתעה וליצור שינוי בשטח כבר עכשיו: העלאת גובה הקנסות על השלכת פסולת, קביעת קנס על הבערת פסולת, השתת הוצאות הכיבוי על המחזיק בקרקע ועוד. כמו כן, אנחנו קוראים להקים ועדת מנכ"לים ממשלתית שתתכנס ותדון בפתרונות לתופעה, כפי שנעשה במקרה של מפרץ חיפה. שריפות הפסולת הן גורם זיהום האוויר מספר אחת בישראל וכך יש להתייחס אליהן".

ראש העיר רמי גרינברג: צריך תכנית עבודה ייעודית לנושא. חשוב שיקום כוח פעולה, צוות של ראשי רשויות, כולל אלו שלא הגיעו לרבות ראשי רשויות מהמגזר הערבי, אליהם יש להוסיף נציגים ממשרדי המשפטים, האוצר והפנים ולראות כיצד אפשר להתגבר על המכשולים ולקדם פתרונות. 

גידי מזור הוסיף לסיכום כי בידי הרשויות המקומיות כוח רב והמשרד ישמח לסייע ולהצטרף לכל פעילות ויוזמה, אך ראשי הרשויות צריכים להוביל את המהלכים וליזום, "נשמח להיות חלק מהפורום שתקימו".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: