דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

יום "הפג הבינלאומי"

"יום הפג הבינלאומי" צויין במרכז שניידר לרפואת ילדים

פורסם בתאריך:


יום הפג הבינלאומי הוא מועד המצוין כל שנה ב-17 בנובמבר, להעלאת המודעות לפגים ולמשפחותיהם בכל העולם. במסגרת הפעילות שנערכה היום במחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, נערכו צילומי מגנטים של פגים והוריהם וחולק שי למשפחות.  בלובי בית החולים התקיימה תערוכה המציגה גם את  סיפוריהם האישיים של נשות צוות בית החולים שטופלו בפגייה והן משתפות בחווייתן האישית.

במרכז שניידר הגדילו לעשות והפכו את יום הפג ל"שבוע הפגים בשניידר". עמוד הפייסבוק של מרכז שניידר הזמין הורים אשר ילדיהם טופלו במחלקת הפגים מכל השנים והתקופות לשתף את העוקבים בסיפוריהם המרגשים, המצחיקים, יוצאי הדופן ומעוררי ההשראה. הסיפורים זכו להצלחה רבה ברשת ועוררו תגובות רבות מגולשים שהתרגשו לקרוא ולראות את תמונות הילדים שטופלו בשניידר. כל הסיפורים הועברו לצוות הפגייה שהתרגשו מהמחווה.

מחלקת הפגים במרכז שניידר לרפואת ילדים מהווה מרכז שלישוני לרפואת פגים וילודים מכל קצוות הארץ ומטפלת בכ- 1,000 פגים וילודים מדי שנה. במחלקה מאושפזים פגים וילודים עם בעיות רפואיות מגוונות כגון: מחלות נשימה מורכבות, מומים מולדים רב מערכתיים, מומי לב מולדים, מומים במערכת העצבים המרכזית, מומים בדרכי העיכול, הפרעות כרומוזומאליות ומטבוליות וכן פגים הנולדים במשקלי לידה נמוכים מאוד.

מצורפים קישורים לחלק מהסיפורים ששותפו:

אביתר – פג שנולד במשקל 800 גרם.

רפאל - הילד הראשון בארץ ששרד בקע סרעפתי ימני קשה.

עידו – טופל בפגיית שניידר בשנת 99' והיום הוא חייל משוחרר.

אלה – חגגה יום הולדת שנה לפני כמה ימים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: