דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

איכות הסביבה וחזות העיר בפתח תקווה

מבט חודרני אל איכות הסביבה המשפיע על איכות חיינו: חזות העיר. מפגעים ועוד

שיקום השלולית של פתח תקווה

מקדמים את שיקום בריכת החורף הייחודית בעיר פתח תקוה

פורסם בתאריך:


בישיבת תכנון ובנייה שהתקיימה בפברואר השנה, התקבלה החלטה לגבי פיתוח, שיקום ושימור בית גידול ייחודי של בריכת חורף והשטחים המוצפים העונתיים, לרווחת התושבים, תוך חיזוק הקשר בינם לבין הטבע שסביב. החלטה זו היא חלק ממדיניות בת קיימא שאימצה פתח תקוה במסגרת תכנית ברית ערים שמובלת על ידי פורום ה-15.

 אדריכל הנוף ליאב הציג הצעתו לשיקום בריכת החורף הנמצאת צפונית לשכונת אם המושבות, כוללת שיקום הבריכה, פינוי פסולת בניין ושפכי עפר, חסימה פיסית שתמנע פגיעות נוספות באתר, שמירה על איכות המים המגיעים לבריכה ויצירת מרחב ללמידה, בילוי ופנאי.

השטח של בריכת החורף ישונה משטח חקלאי לשצ"פ לצורך שימור ושיקום השלולית החורף, וזאת כחלק אינטגרלי מפארק הירקון. חשיבות פיתוח אתר טבע זה היא בקרבתו לאזורי המגורים. ניתן להגיע אליו ברגל משכונות המגורים הצפוניות של פתח תקוה והוא נגיש לכולם.

בריכת החורף היא בית גידול ייחודי הנובע מחילוף עונתי של הצפה ויובש. עם בוא הגשמים מוצף שטח הבריכה ומתמלא ומתחילה פעילות של בעלי חיים וצמחים שאופיינים לבית גידול ייחודי זה.

יש לבריכה תפקיד חשוב כשטח הצפה לקליטת מי הגשמים ובמניעת שיטפונות בתוך העיר, והיא משמשת בית למיני בעלי חיים שונים: סרטנים ירודים, דו חיים, חרקים. פעולת שינוי התב"ע לשלולית החורף תקדם שיקום המקום ושימורו.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: