דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

במהלך שיעור תנ"ך: תלמיד שלף את איבר מינו

אנה נבות יו"ר הנהגת ההורים: "האירוע מעיד על מה שאנחנו טוענים מתחילת הקורונה וזה העדר כלים ללמידה בטוחה מרחוק והטלת אחריות על המורה שנאלץ להיות שומר הסף המקוון ." צילום להמחשה.

פורסם בתאריך:


מקרה חריג התרחש היום (רביעי) במהלך שיעור תנ"ך בחטיבת בית ספר גולדה.
כשהתלמיד בכיתה ח'  הצטרף לשיעור זום של כיתה אחרת ושלף את איבר מינו כחלק מתופעת ה"זומבומבינג" שבה אנשים מתפרצים לשיעורים ולפגישות וידיאו באפליקציית הזום במטרה להפריע ולעשות פרובוקציה. 

 המורה הוציאה את התלמיד ששלף את איבר מינו,  מהשיעור בזום ועירבה את הנהלת הבית ספר.

מנהל הבית ספר שלח הודעה להורי התלמידים שבה נכתב:

"היום, במהלך שיעור תנ"ך, אשר התקיים בזום, התפרץ לשיעור תלמיד שאינו מן הכתה, וחשף את אבר מינו בשידור חי.         לצערנו, תלמידי הכתה נחשפו לכך. כאשר המורה הבחינה באירוע ,היא הוציאה את התלמיד מן השיעור ודיווחה על כך להנהלת ביה"ס.

תופעת ה"זומבומבינג" הינה תופעה חדשה, בה משתתפי המפגש מעלים תכנים קשים ופוגעניים למרחב המשותף הכיתתי המקוון.

החשיפה הפתאומית והלא צפויה לתמונות או סרטונים פורנוגרפיים חושפת את תלמיד הכיתה לתכנים שאינן מותאמים ופעמים רבות יוצרת באופן טבעי טלטלה רגשית גם בקרב התלמידים וגם בקרב המורה המלמד/ת. הם חווים "התקפת זום" . לנוכח התכנים הללו, עלולות להתעורר תחושות של בהלה, איבוד שליטה, בלבול, מבוכה וחוסר אונים . המורה הגיבה במהירות למרות הסערה בה היתה על מנת להחזיר במהירות את המוגנות למרחב הכיתתי המקוון.

בית הספר פועל ללא לאות למען שמירה על תחושת המוגנות של התלמידים ,הן במרחב הפיסי והן במרחב המקוון.

לפיכך, מאז נודע על האירוע, פעל הצוות החינוכי ,בכל האמצעים העומדים לרשותו, לאיתור התלמיד הפוגע ואיתור התלמיד אשר "הזמין " אותו לשיעור ע"י העברת הקישור .

מנהלת ביה"ס השש שנתי עודכנה וכמו כן עודכנו גורמי הפיקוח והרשות המקומית.

מחר  תערך שיחה  עם תלמידי הכתה ,מנהל ביה"ס והצוות החינוכי.

מטרות השיחה הן אוורור רגשות ומתן אפשרות לתלמידים לשתף בתחושותיהם לגבי האירוע, ברור עמדות לגבי האירוע, מתן כלים להתמודדות והבניית המוגנות הכיתתית מחדש.

בנוסף, יובהרו כללי ההתנהגות במרחב הכיתתי- ויוצג התקנון למרחב המקוון במסגרתו נדגיש בצורה מפורשת  כי מתוך רצון לשמור על הכבוד והביטחון של כולם ומחויבות למוגנות ומניעת פגיעה ,ינקטו צעדים משמעתיים כלפי כל העלאה של תכנים שאינם מותאמים.

כמו כן, יועבר בשיחה מסר חד וברור כי האירוע שהתרחש מוגדר כהטרדה מינית והינו עברה על החוק ולכן התגובה תהיה במלוא החומרה בהתאם לנוהל ולחוק.

 

הורים יקרים,

העלאת תכנים מיניים ללא הסכמת המשתתפים נחשבת פגיעה מינית אשר עלולות להיות לה השלכות רגשיות משמעותיות.

אנו מבקשים מכם  לקיים שיח עם ילדיכם על האירוע, שיח שיכלול מחד ,בירור רגשי לשלומם ותמיכה בהם ומאידך , ידגיש כי עפ"י החוק, זומבומבינג בעל אופי מיני נחשב לפגיעה מינית ויש לכך השלכות עפ"י החוק. כמו כן ,נבקש מכם ההורים, להוקיע את המעשה וכל סוג של שותפות בו .

הצוות החינוכי זמין עבורכם לכל שאלה ובקשת עזרה.

במידה ואתם מוטרדים מתגובת ילדיכם, אנא שתפו אותנו ונשמח לסייע.""

 

אנה נבות יו"ר הנהגת ההורים בפתח תקווה התייחסה למקרה ואמרה: 

"האירוע היום מעיד על מה שאנחנו טוענים מתחילת הקורונה וזה העדר כלים ללמידה בטוחה מרחוק והטלת אחריות על המורה שנאלץ להיות שומר הסף המקוון בזמן שהייאוש והשעמום בקרב בני הנוער חוצה גבולות והרעיונות לא נגמרים והפגיעה הנפשית יכולה להיות קשה. אנחנו בועד העירוני מקימים מידי שנה צוותי עבודה והשנה צוות המוגנות תפס מקום רחב יותר היות והתלמידים לא נמצאים פיזית בבית הספר ואין מענה מיידי של יועצות ורכזים חברתיים שזמינים לתלמידים בזמן שיגרה.  מטרת הצוות לפעול להעלאת המודעות והשיח הנורמטיבי בנושא של מוגנות בקרב כלל הורי העיר למען מרחב בטוח ומוגן עבור התלמידים גם מרחוק. כשהורה פונה אלינו הוא מקבל  מענה והפניה לערוצי הטיפול המקצועיים ולצערי מעטים יודעים לאן לפנות ואנחנו כאן לסייע.

הנהגת ההורים העירונית מבקשת להודות למורה והנהלת בית הספר על שפעלו במיידי להגנה על  הילדים, אין ספק שמדובר באירוע מצער אך אין בו כדי להמעיט מערכה של העשייה החינוכית המאומצת של צוותי החינוך העושים כל שביכולתם כדי לאפשר המשך שגרת לימודים מרחוק.

אנו מוקיעים אירועים מעין אלו ומגנים את תופעת ה"זומבומבינג" ומבקשים לנהוג באפס סובלנות לאירועים מסוג זה."

מלשכת דובר העירייה נמסר: מדובר באירוע מצער שאין בו בכדי להצביע על המאמצים הגדולים של צוותי החינוך והנהלת בית הספר כדי לשמור על שגרת לימודים מרחוק, מתוך ראיית הפרט וכלל תלמידי הכיתה. יחד עם זאת, המקרה מחייב טיפול משמעתי לצד שיח חינוכי שמטרתו למנוע מקרים מעין אלו. ביה"ס מלווה על ידי גורמי המקצוע בפיקוח וברשות, בתקווה שמקרה כזה לא ישנה. ראוי לציין כי עיריית פתח תקוה רואה בחומרה רבה את המעשה ומחזקת את הצוות החינוכי והנהלת בית הספר על התנהלות מקצועית בתקופה מאתגרת זו.  אנחנו מגנים מכל וכל את תופעת ה"זומבומבינג" ובמסגרת הטיפול נדרוש ענישה חמורה לאחראים למעשה, למען יראו וייראו. מקרים מעין אלו יענו באפס סובלנות."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: