דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

Makers for Heroes

פיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים לאתגרים יומיים של פצועי צה״ל

פורסם בתאריך:


Makers for Heroes הוא פרוייקט ייחודי ליצירת פתרונות טכנולוגיים עבור פצועי צה״ל ופצועים מצבאות נוספים.
בפרוייקט כ-300 מתנדבים מומחים (מהנדסים, מתכנתים, מעצבים, רופאים ועוד) שבשנה האחרונה עבדו בצוותים על המצאת פתרונות ומוצרים חדשניים לאתגרים יומיומיים של 20 פצועי צה״ל. סיום הפרוייקט ומסירת המוצרים לפצועים מתקיים באירוע שיא של 3 ימים. 

השנה, בשל מגבלות הקורונה, יתפצל האירוע לקפסולות ועשרים הצוותים יתכנסו על פני מספר ימים שבסופם תתקיים הצגת הפרוייקטים בטקס חגיגי בבית הנשיא בנוכחות נשיא המדינה.

אירוע בניית המוצרים נערך לסירוגין מה-25 באוקטובר ועד ה-9 בנובמבר 2020, ב-"ירוק" מרכז יזמות עמק חפר (רופין), וב-30 לנובמבר, ייערך אירוע הסיום בבית הנשיא.

שושי רושנבסקי, יו"ר Restart"כבר עשר שנים שאני מתנדבת עם פצועי צה״ל, ואני גאה ומתרגשת שהצלחנו זו השנה הרביעית ברציפות ולמרות השנה הלא פשוטה, להוציא לפועל את הפרוייקט שבכל שנה מחדש מסייע לעוד עשרות פצועים להעז, להגשים חלומות ולהחזיר להם את תחושת המסוגלות. בנוסף למייקרס פור הירוס, אנו בעמותת Restart הקמנו בשנים האחרונות קהילה של אנשי עסקים ופצועי צה״ל שמטרתה לעזור לפצועים לצאת ממעגל הפציעה לעולם של עשיה״

ניב עפרון, מנכ"ל Restart"זאת הפעם השלישית שאני מוביל ומוציא לפועל את האירוע המדהים הזה, לאחר שבשנה הראשונה השתתפתי בו כחייל שנפצע וצוות בנה לי פתרון שאפשר לי לחזור ולעשות מתח למרות פציעה קשה ביד. נפצעתי בעזה בצוק איתן, כששירתתי כמפקד צוות במגלן, מירי ביד ובחזה. מספר ימים לאחר הפציעה, נכנס הצוות שלי למרפאה של האו״ם שהתפוצצה. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו שלשה חיילים שלי והשאר נפצעו. לאחר שנתיים של שיקום פיזי ונפשי לא פשוט השלמתי עם העובדה שיש דברים שלעולם לא אחזור עוד לעשות. הצוות המופלא שלי במייקרס פור הירוס שכנע אותי שהשמיים הם הגבול ובנה לי מתקן שאפשר לי לחזור ולעשות מתח כפי שהייתי רגיל לפני הפציעה.  מאז זכיתי להצטרף לRestart ולהוביל את העמותה שעוזרת למאות פצועי צה״ל."

הצוותים עובדים חודשים על המוצרים והפתרונות, כאשר בימי אירוע הסיום, יעבדו על סיום הפרויקטים. בשל מגבלות הקורונה, האירוע חולק ל2-3 צוותים ביום, ובסיום כל יום יגישו הצוותים את הפרויקטים לפצועי צה״ל, שיתנסו במוצרים ויחוו דעתם. בנוסף, הצוות יציג מצגת המסכמת את התהליך. באירוע הסיום, שייערך בסוף החודש בבית הנשיא, יוצגו הפרוייקטים בפני אנשי מפתח בתעשיה ובנוכחות נשיא המדינה מר ראובן ריבלין.

באירוע ייקחו חלק החברות: אלביט, Intel, בנק הפועלים, Systematics, Orbs, תומר חברה ממשלתית, רפא"ל, Dropbox, זינגר, Samsung Next ומשרד ראש הממשלה.

בין המוצרים שיפותחו באירוע: מתקן מתקפל ונייד שמאפשר עליה וירידה מסוס לבחורה שנפצעה ומתניידת בכיסא גלגלים, כפפה מיוחדת שתאפשר לפצוע מצוק איתן להתאמן בחדר כושר למרות פציעה ביד, אפליקציה לשיפור זיכרון לקצין שנפצע פציעת ראש, פתרון התניידות ברחבי המושב ללוחם שנפצע פציעה קשה ביד ונשלל ממנו הרשיון, מתקן שיאפשר נשיאה פשוטה וקלה של אופני ידיים לפצוע שהפך לספורטאי פאראלימפי ומתנייד עם האופניים ברחבי העולם, פתרון שיאפשר לפצוע עם פציעת רגליים, יציבות בעת צילום בכל תנאי שטח, ועוד. 

את היוזמה מובילה זו השנה הרביעית עמותת Restart המסייעת לפצועי צה"ל לצאת ממעגל הפציעה לעולם של עשייה באמצעות חשיפה לעולם הטכנולוגיה והיזמות. הפעילות החלה לאחר מבצע "צוק איתן" ע"י פצועי צה"ל ומתנדבים מהעולם העסקי, כשמטרתם המשותפת היא לשפר את חייהם של הפצועים ע"י הידע, הניסיון והקשרים העסקיים של היזמים ואנשי העסקים. אחרי שיקום ארוך הן פיזי והן נפשי פצועי צה"ל מוצאים עצמם מתקשים לחזור למסלול החיים ולהמשיך הלאה ומייסדי RESTART מאמינים, שבעזרת שילוב בעשייה חיובית וחיבור לקהילה חמה ניתן יחד לחשב מסלול מחדש.

לתיאום ראיונות, מצ"ב מידע על הצוותים:

 • צוות רועי- רועי ווילדורף נפצע במהלך פעילות מבצעית וידו הימנית נשארה מקופלת. רועי מחפש פתרון שיאפשר לו להתנייד בתוך המושב באופן עצמאי, בשליטה וללא כאבים.
 • צוות בועז- בעז הוכשטיין נפצע בצוק איתן. עיקר הפציעה של בעז היא בידו הימנית עם קטיעה מלאה של האגודל וקטיעה חלקית של האמה. בעז מחפש פתרון קל ונח שייראה כמו כפפת חדר כושר ורגילה שתספק תמיכה מלאה ביד, וורסטיליות באימונים ושתהיה שמישה ועמידה לשימוש חוזר ואינטנסיבי ונוחה לטיפול (כביסה).
 • צוות שמשון- שמעון יפרח נפצע אנוש בעת פעילות מבצעית לחילוץ לוחמים במחנה הפליטים קלנדיה. שמעון נורה בקרב עם מחבלים בעורק הראשי ובאגן. כתוצאה מפגיעת הכדור, סבל מקרע בעורק הראשי מרכזי ומפגיעה בכלי דם ועצבים. שמעון משותק חלקית ברגלו השמאלית ועובר תהליך שיקום ארוך של כ-4 שנים שבמהלכן עבר מספר ניתוחים ואישפוזים רבים. הוא מחפש פתרון שיאפשר לו להניף את רגלו השמאלית וללכת בצורה יותר יציבה.
 • צוות עמית- עמית חסדאי נורה בעורק הראשי בצווארו, עבר קשירת עורק צווארי וכתוצאה מפגיעת הכדור, סבל מאי אספקת חמצן למוח ונפגע פגיעה רב מערכתית קשה. כיום עמית רוכב אופני ידיים פאראולימפי. עמית מחפש פתרון שיגן על האופניים בנסיעות ובטיסות ויאפשר לו לשאת אותם כאשר הם מורכבים או מפורקים בצורה עצמאית ונוחה.
 • צוות דרור- דרור קנדלשיין חטף דרור כדור בראש מחייל שנלחץ והחל לירות. עקב הפגיעה בראשו, סובל דרור מבעיות זיכרון לטווח הקצר ולכן גם מחוסר היכולת לנהל זמנים ומשימות יומיומיות מבלי להיעזר במלווה שלו, והוא מחפש פתרון שיהיה מסונכרן עם היומן שלו ויאפשר לו להזין בצורה עצמאית מספר משימות מוגדרות מראש.
 • צוות צוריאל- צוריאל עליז נפצע קשה בראש ממטען צד. בעקבות הפגיעה ברגלו, צוריאל אינו מסוגל להתיישב בצורה נכונה על מושבים שאינם מוגבהים והוא מחפש פתרון פשוט, קל ונייד שיוכל להיעזר בו לשבת.
 • צוות עילי- במהלך אימון הסוואה נדרש עילי חיות על ידי מפקדיו לקפוץ  מג׳יפ האמר לערימת קוצים, עילי קפץ ונפצע באורח קשה בעמוד השדרה. לפני הפציעה, עילי היה אצן מקצועי והריצה היתה חלק חשוב מחייו והוא מחפש דרך לחוות מחדש את ההנאה שבריצה שכל כך חסרה לו. בנוסף, מחפש פתרון למתקן הרפואי בו נעזר, שיאפשר לו לבישה והורדה נוחים כמו גם חיבור נוח לירך על מנת לאפשר לו להסתובב עם מכנסיים קצרים.
 • צוות יינון- יינון כהן, שירת בגולני ונפצע מפגיעת טיל אר פי ג'י. כתוצאה מכך נקטעו שתי רגליו. כיום ינון עומד המון לפני קהל, הן כמרצה על הפציעה והן כמורה. כתוצאה מעמידה ממושכת נוצרים ליינון פצעי לחץ בגדמים בשתי הרגליים, והוא מחפש פתרון שיאפשר לו לשחרר את הרגל מהתותבת בלחיצת כפתור מהירה ולא בולטת לסביבה.
 • צוות סיוון- סיוון אברבאיה לוי התעוורה בזמן שירותה הצבאי. לאחר זמן מה, גילתה את ספורט הכדור שער והצטרפה לנבחרת הנשים. סיון ייצגה את ישראל במשחקים הפראלמפיים בריו והמשיכה להתחרות ולשחק בטורנירים רבים. סיון מחפשת פתרון לאימונים שיתן אינדיקציה לעוצמתו של הכדור בסגנונות זריקה שונים.
 • צוות קובי- קובי ליאון נפצע בלבנון ממטען צד. כיום קובי מאמן אופניים ומאמן מנטלי, בנוסף הוא מרצה על הגשמה עצמית ועל סיפורו האישי. קובי מחפש פתרון שיאפשר לו לשלוט על קצב ועוצמת פתיחת הירכיים בזמן ביצוע התרגילים. 
 • צוות חיים- חיים פלג נפצע במהלך אימון מלת"ק, והוא סובל מפגיעה עצבית בגב שמשפיעה על פלג גופו התחתון אשר הולך ונחלש. בעקבות הפציעה הוא מתקשה בשמירה על איזון בעת עמידה, דבר ההכרחי לתחביב הצילום שלו. בנוסף חיים מתקשה עם סחיבת ציוד הצילום הכבד והוא מחפש פתרון שיאפשר לו לעמוד ולצלם בצורה יציבה בכל תנאי השטח.
 • צוות בן- בן שפיצר נפצע במהלך קרב קשה בעזה, איבד את ידו הימנית ונפגע בראשו, בעקבות זאת הוא מתקשה בשליפה של מידע בטווח הקצר ומוגבל ביכולתו לאחוז חפצים ולבצע משימות שונות באופן עצמאי. לפני הפציעה בן היה מטיס טיסנים, רחפנים ומפעיל מכוניות בשלט רחוק והוא מחפש פתרון שיאפשר לו לחזור ולעשות את הדבר שהוא אוהב למרות הפרוטזה ביד ימין והמגבלה בטווח התנועה של אצבעות יד שמאל.
 • צוות ירדן- ירדן הרשקו מתניידת בכסא גלגלים כיום. החלום שלה הוא לעשות את הטרק ״קמינו דה סנטיאגו״ בספרד והיא מחפשת פתרון שיעזור לה לעלות מהכסא אל הסוס ולרדת מהסוס בחזרה לכסא.
 • צוות שי- שי משעלי נפצע בעת שנסע לבקר את חייליו כשנכנסה ברכבו משאית. שי פונה במצב אנוש כאשר הוא סובל מפגיעת ראש קשה מאד ומפגיעה רב מערכתית. הפגיעה המוחית ואובדן הזכרון לטווח הקצר מובילים לצמצום יכולות הוויסות הרגשי ולהרבה מצבים של תסכול אצל שי בעת ביצוע מטלות יומיומיות והוא מחפש פתרון שיסיח דעתו מהתסכול ויסייע לו לווסת בצורה חיצונית (השמעת  מוזיקה, דיבור אל שי) את תחושת הקושי.
 • צוות דורון- דורון גנון נפצעה בגיל 19 בצווארה, נותרה משותקת ומתניידת בעזרת כיסא גלגלים. עקב חוסר תפקוד בידה השמאלית של דורון, היא מתקשה בפתיחה וסגירה של מוצרי איפור ומחפשת פתרון שיעזור לה לפתוח ולסגור את מוצרי האיפור בעצמה.
 • צוות רעות- רעות רדנסקי נפצעה קשה בצווארה ונותרה משותקת. יד ימינה של רעות ספסטית ובקושי מתפקדת והיא מחפשת פתרון שיאפשר לה לפתוח את היד ולנעול את המרפק לפי הצורך מבלי להשתמש בידה השמאלית לצורך פעילויות יום יומיות.
 •  צוות הילאל- הילאל ביסאן התגייס לשירות בתי הסוהר ונפצע אנושות בירי בכלא רימונים. בעקבות הפציעה הילאל מתקשה לאחוז חפצים לאורך ומחפש פיתרון שיעזור לו לאחוז במשקלים במשך זמן ללא דאגה שהחפץ ישמט וינזק. בנוסף, מחפש  פתרון שיקל על כף רגלו בזמן ההליכה.

לינק לאתר: https://restartglobal.org/

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: