דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

חברי האופוזיציה נטשו את ישיבת המועצה לאחר שלטענתם המיקרופונים שלהם הוחלשו

אורי אוהד: גרינברג מכשיל במתכוון דיון לטובת התושבים. העירייה: חברי האופוזיציה מנסים להפוך את ישיבות המועצה לקרקס

פורסם בתאריך:


בשעה זו מתקיימת ישיבת מועצה במעמד צד אחד בלבד.

בצעד חסר תקדים הפסיקו היום חברי מועצת העיר מן האופוזיציה את השתתפותם בישיבת המועצה ועזבו את האולם.
לטענת חברי האופוזיציה גרינברג לא אפשר להם להתבטא והחליש את המיקרופונים שיועדו להם.
באופוזיציה מסרו: "גרינברג שיסע באלימות מילולית את דברינו ולא אפשר קיום דיון בהתאם לחוק בהצעות השונות לסדר היום."

אורי אהד: "גרינברג בהיסטריה מוחלטת וזה היה בסדר אם הוא היה אדם פרטי, העובדה כי הוא משתמש בכספי הציבור כדי להשתיק את המיקרופונים של חברי המועצה בכל פעם שאין לו תשובה עניינית או הסבר, הופכת את הפאניקה שלו לבעיה של כלל העיר ואת זה נעצור.

חברי מועצת העיר אשר הפסיקו את השתתפותם בדיון המועצה (8 חברי מועצה) מייצגים עשרות אלפי תושבים אשר קולם מושתק בביריונות וכוחנות האופיינית למשטר דיקטטורי."

אהד הוסיף: אין זו הפעם הראשונה שגרינברג מכשיל במתכוון דיון לטובת התושבים (שיתוף תושבים בקבלת החלטות ושקיפות בנושא נתוני הקורונה) והחלטנו להפסיק ולהשתתף במשחק של "נדמה לי שיש דמוקרטיה בפתח תקווה

ההתנהלות הכוחנית למול פקידי עירייה, תושבים וגם חברי מועצה נבחרים הפכה לשמו השני של גרינברג אבל עד כאן.

השבוע נציין שנתיים לבחירות ומדי יום כמעט מגיעים אלינו תושבים שמבינים כי יש לנו עסק עם דיקטטור קטן עם אגו גדול שמנסה לקנות את התושבים עם פעולות שבעים חרות מבוצעות כחלק מתפקידה השוטף של העירייה ואשר כאן גרינברג מנסה לשוות להן אופי של "נס"

בזבוז כספי הציבור, שקרים, משרות למקורבים ופעילי בחירות על חשבון הקופה הציבורית, העלמת מידע, שיסוי כוחנות ופעילות בלתי חוקית, הם נטל כבד מדי על גבם של תושבי פתח תקווה

האלטרנטיבה לגרינברג קיימת והספירה לאחור החלה."

כאמור זו לא פעם ראשונה שחברי המועצה מתלוננים על כך שהמיקרופונים שלהם הוחלשו.  טענות אלו הושמעו בישיבות המועצה הקודמות ובטרם תחילת הישיבה, חבר המועצה אוהד, התריע  במייל ששלח ליועצת המשפטית של העירייה ועד כה לא נענה.

אוהד גם פנה במכתב לראש המחוז במשרד הפנים:  

מקרה הספציפי היום (שדוגמאות כמותו ניתן למצוא בכל ישיבות מועצת העיר), לא איפשר מר גרינברג לח"מ להשלים ולו חלקיק משפט וקטע אותו פעם אחר פעם בכל פעם מחדש, בטענה כי "שמענו אותך כבר", או "דבר לעניין".

כמובן שלא יכולתי לדבר גם אם רציתי למול עוצמת המיקרופון של מר גרינברג.

מעבר לעובדה כי ראש עירייה אינו יכול לקטוע חבר מועצה הנושא דברים בהתאם לזמן המוקצב לו כחוק (יודגש לא מדובר בחבר מועצה המתפרץ שלא בעת שניתנה לו רשות דיבור) אלא גם מונע מחבר המועצה מלהגיב לדברים שראש העירייה עצמו אמר דקה וחצי קודם לכן (התייחס בדבריו לחבר המועצה איציק ישראל), הרי שראש עירייה אינו יכול להכתיב ולהחליט מה נחשב "לגיטימי" ומה ל"עניין" כאשר חבר המועצה מדבר.

חמור מכך, בדיקת הפרוטוקולים של המועצה, במהלך השנתיים האחרונות מגלה כי קטעים שלמים מדברי חברי המועצה אינם מתומללים כלל מאחר ודבריהם אינם מוקלטים עקב השתקת המיקרופונים בהוראת גרינברג.

מצב דומה מתרחש בעת שידור ישיבת המועצה בערוץ העירוני כאשר הצופים בשידור אינם יכולים לשמוע את דברי חברי המועצה אלא רק את דבריו של גרינברג.

הערב החלטנו לשים סוף פסוק לתיאטרון  האבסורד המעקר מתוכן כל ניהול תקין ודמוקרטי של ישיבות המועצה, פוגע בתפקידם של חברי המועצה כגוף מפקח וכמייצג תושבים.

לא ניתן להמשיך ולנהל את ישיבות מועצת העיר בדרך זו ואנו דורשים פגישה מיידית עמך בנושא זה שכן באופן זה אין בכוונתנו להמשיך."

 

מלשכת ראש העיר נמסר: 

"פעם אחר פעם מתגלה הציניות הזולה של חברי האופוזציה בכך שמנסים להפוך את ישיבות המועצה לקרקס.

ישיבת מועצת העיר נקבעה לשעה 18:00 וחברי האופוזציה נכנסו רק כדי לבדוק האם ניתן להתחיל את הישיבה בלעדיהם. מאחר ולא היה ניתן להתחיל את הישיבה, הם בחרו לצאת באופן מופגן ובכך לעכב את פתיחת הישיבה. לאחר שהגיעו מספר חברי קואליציה המאפשר את פתיחת הישיבה גם בלעדי האופוזציה, חברי האופוזציה נכנסו לישיבה והחלו להפריע למהלך התקין. ראש העיר שמנהל את הישיבה, התיר להם לדבר במסגרת הזמן העומד לרשותם.

במקום לדבר לגופם של דברים ולדון בהמלצות הועדה על ממצאי דו"ח מבקר המדינה לשנים 2017 - 19, חלקם החלו להטריד את טכנאי הקול ולהרים מהומה למרות שהציוד הטכני עבד כראוי וקולם של הנוכחים נשמע.

לאחר שהבינו באופוזציה כי הם לא יצליחו לקיים את הקרקס כפי שקוו, הם יצאו מהאולם והישיבה המשיכה להתנהל באופן ענייני ומקצועי. יצויין כי ראש העיר הורה להם להתייחס באופן ענייני להצעות שעל סדר היום ועל אף זאת הם ניסו להגחיך את המעמד ולבזבז את זמנם של הנוכחים. כמו כן יודגש כי גם בכנסת ישראל, לא ניתן להפריע למהלך התקין של הישיבות ומי שרוצה לדבר מבקש את רשות יו"ר הכנסת ונושא דברים מעל במה המיועדת לכך. כאמור, חברי האופוזציה סרבו לקבל את הכללים המתבקשים לקיום ישיבה מסודרת ובחרו לנטוש את הישיבה ובכך גם לוותר על השאילתות אותן הגישו, מה שמלמד על חוסר הרצון שלהם לקבל תשובות ענייניות לטענות שהעלו. ישיבות המועצה נועדו לקדם את ענייני העיר ולצערינו ישנם חברי מועצה שבשבילם מדובר באטרקציה בידורית - חוסר עשייה שגורר שיעמום. ראש העיר רמי גרינברג ימשיך לקדם את ענייני העיר ולפעול לטובת התושבים למורת רוחם של חברי האופוזיציה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: