דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

תשובות לבדיקת קורונה בפתח תקווה תוך 15 דקות בלבד (וידיאו)

מכשיר סופיה, לאיתור מהיר של תחלואה, הוצב במרפאת כללית בשכונת מחנה יהודה בפתח תקוה

פורסם בתאריך:


מכשיר מסוג סופיה (Sofia), המאפשר זיהוי מהיר של נגיף הקורונה וקבלת תשובה בתוך כ-15 דקות בלבד, החל לעבוד במהלך חול המועד סוכות במרפאת כללית בשכונת מחנה יהודה בפתח תקוה. עד כה בוצעו באמצעות המכשיר עשרות בדיקות מהירות, כמחציתן ביומיים האחרונים.

המכשיר הינו אחד מ-20 מכשירי סופיה שקיבלה באחרונה כללית ממשרד הבריאות. שני מכשירי סופיה הוצבו בבתי חולים מקבוצת כללית ("מאיר" בכפר סבא ו"סורוקה" בבאר שבע) והיתר פוזרו במרפאות שונות ברחבי הארץ, בדגש על מוקדי התפרצות. במחוז דן-פ"ת בכללית, אליו שייכות גם המרפאות בעיר פתח תקוה, הוצב מכשיר אחד במתחם הדיגום ברחוב כהנמן בעיר בני ברק, וכעת מצטרף אליו גם מכשיר הסופיה בשכונת מחנה יהודה, שם החלה לפעול תחנת דיגום לאיתור תחלואה בקורונה. 

מכשיר הסופיה מזהה את אנטיגן נגיף הקורונה SARS-Cov-2 בשיטה המבוססת על זיהוי אנטיגני, תוך שימוש בדגימת מטוש ישירה מהחולה. התוצאה, חיובי או שלילי לנגיף הקורונה, מתקבלת במקום בתוך כ-15-20 דקות בלבד מרגע הדגימה. המכשיר מאפשר זיהוי בוודאות גבוהה של נשאות לקורונה במיוחד בקרב נבדקים עם תסמינים. נדבקים אשר מקבלים תשובה חיובים מוגדרים כנשאי קורונה וכך ניתן לבצע תחקור אפידימיולוגי מיידי ולקטוע במשנה יעילות את שרשרת ההדבקה. עם זאת, חשוב להדגיש כי כאשר מתקבלת תשובה שלילית בסופיה נדרשת בדיקה חוזרת באמצעות שיטת הדיגום הרגילה (PCR) הנהוגה מאז פרוץ המשבר.

לדברי ראש אגף רפואה בחטיבת הקהילה בכללית, ד"ר דורון נצר: "תחילת פעילות מכשירי הסופיה, הנותנים תשובה תוך רבע שעה, צפויה לשפר את הזמינות לביצוע בדיקות קורונה ולהפחית את העומסים הקיימים על המעבדות. הנבדקים מקבלים את התשובה בנקודת הדיגום ובכך נחסך הצורך בהמתנה לקבלת תשובה. הדבר חושב במיוחד על רקע הגל השני שאנחנו נמצאים בעיצומו, ויסייע במאמץ לאיתור מהיר והפחתת היקפי התחלואה".
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: