דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

העירייה זכאית ל-750.000 ש"ח לביצוע התאמות של שטחים פתוחים למתחמי תפילה

המוקד העירוני טוען שמדובר במידע שקרי. יו"ר האופוזיציה פרסם הודעה המאשרת את ההקצאה.

פורסם בתאריך:


ערב קבלת ההחלטה על הסגר והסכמת רבנים ושליחי ציבור לפתוח את בתי הכנסת עם מניין קטן של מתפללים ולאפשר לציבור להתפלל באוויר הפתוח השיג שר הפנים אריה דרעי תקציב ייעודי בסך של 25.000.000 שנועד להכשיר אזורים מוצלים, תאורה, מצננים ועוד.

בהתאם להסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הפנים אריה דרעי, ביום חמישי בערב, משרד הפנים הודיע לעיריית פ"ת שהיא זכאית לתקציב של 750,000 ₪ כדי לסייע לבתי כנסת ולתושבים להתאים את החצרות והגינות לתפילות יום הכיפורים בחוץ הכול כדי לשמור על ההנחיות.

הערב, המוקד העירוני (מוצ"ש) קיבל פניות רבות של תושבים שביקשו את הסיוע שלתדהמתם, התשובה שקיבלו מהמוקד הוא שמדובר במידע שקרי.

תושב שפנה למוקד מספר: "שוחחתי כרגע עם המוקד, אמרו שזה לא נכון ושראש העיר אמר להנחות שזה לא נכון ומי שרוצה יכול לפנות למועצה הדתית."


ייאמר כי טרם כניסת השבת פרסם עו"ד אורי אוהד את המידע כפי שהתקבל ממשרד הפנים ולאחר שהמוקד העירוני נתן תשובות כי מדובר במידע שקרי - המידע נבדק שוב ואכן מסתבר שהעירייה זכאית לסכום זה. 

מלשכת דובר העירייה נמסר: "עיריית פתח תקוה באמצעות המועצה הדתית הקימה מתחמי תפילה לפני למעלה מחודש, הרבה לפני הודעת משרד הפנים מיום שישי האחרון.

העירייה הקימה מתחמי תפילות בלי קשר לתקציב כזה או אחר שיגיע ממשרד הפנים, וזאת כדי להבטיח את בריאות המתפללים ולמנוע הדבקות בתוך בתי הכנסת. סופקו עשרות ציליות, מצננים, כיסאות, שולחנות ועוד בסך כולל של מאות אלפי שקלים.

כמו כן, במסגרת מכלול הפעולות שהעיריה קידמה כדי למנוע התקהלויות בבתי הכנסת, הוקצו גם עשרות מבני ציבור לטובת פיצולי מניינים. מדובר במערך אותו מתכללת המועצה הדתית מול גבאי בתי הכנסת - ומולם בלבד. שכן, לא מספיק לרצות להקים מיניין, צריך גם ספרי תורה ועוד. כך, שאין קשר בנושא זה למוקד 106 והפעילות נעשית בין הגבאים למועצה הדתית בלבד. כאמור, משרד הפנים הוציא ביום שישי מכתב לעיריית פתח תקוה ולשאר הרשויות בישראל על כוונתו לחלק תקציב לטובת הקמת מתחמי תפילות. בין היתר צויין במכתב כי התקציב שכל רשות תקבל מותנה באישור ועדת חריגים. כך, מעבר לעובדה כי התקציב טרם הגיע לרשות, כלל לא בטוח שהוא יגיע גם בעתיד."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: