דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת למנהל תיכון בישראל: "מספיק להסית בשקרים את הציבור.....

סיבוב חדש של שיח אחר. ראש העיר לא מסכים לדעה פוליטית ולא מהסס להגיב בבוטות. בעבר, ראש העיר ניסה למנוע הפגנות ועכשיו מתערב בחופש ביטוי של האחר.

פורסם בתאריך:


מנהל תיכון אנקורי בעיר יוסי שפרבר פרסם פוסט ברשת החברתית ובו הביע את דעתו על קבלת ההחלטות אשר הובילה לקבלת ההחלטה על הטלת סגר.

ראש העיר רמי גרינברג הגיב לפוסט של שפרבר בתגובה חריפה, כשהוא יורד לפסים אישיים ומאשים אותו, לא פחות מהסתה ושקרים.

זו לא הפעם הראשונה שמי שמפרסם הודעה ברשתות החברתיות ובה מביע דעה שגרינברג אינו מסכים לה, זוכה לביקורת חריפה מצד גרינברג, שלא נדבר על הסרתו מקבוצת הווטסאפ.

הפעם המקרה המדובר אירע ברשת החברתית ולא בוואטסאפ כששפרבר הסביר כי כמו שקרה בקבלת ההחלטות בנוושא העסקה עם איחוד האמירויות גם במקרה של קבלת ההחלטות לגבי הטלת הסגר, ההחלטה התקבלה ע"י נתניהו ללא שיתוף הגורמים הרלוונטים.
אך מסתבר כי מי שמפרסם את עמדתו הפוליטית בתקופה כזו שהדבר מתבקש, מקבל ריקושטים מראש העיר שבוחר בתקופה כזו לעסוק בתגובות בנושאים ארציים ופוליטיים..

הפוסט של מנהל תיכון אנקורי יוסי שפרבר

למי שעדיין לא הבין - הכל פוליטי!

ההחלטות על הסגר התקבלו בפורום מצומצם בשיחה שהתקיימה בין ראש הממשלה - בנימין נתניהו שר הביטחון בני גנץ, שר הפנים אריה מכלוף דרעי שר החוץ גבי אשכנזי, ושר המשפטים אבי ניסנקורן - שאר שרי קבינט הקורונה והיועץ המשפטי לממשלה אביחי  מנדלבליט לא עודכנו בפרטים בזמן ההחלטה, שעברה ישירות להכרעת הממשלה - ללא הצבעה בקבינט הקורונה!

נראה שחברת הכנסת יפעת שאשא ביטון - יו"ר וועדת הקורונה - כבר לא ממש בלופ וגם הכנסת פחות בתפקיד בקרה ופיקוח את/על עבודת הממשלה.

כאשר הממונה על המאבק בנגיף הקורונה פרופ' רוני גמזו אמר בישיבת הממשלה שהוא תמך בסגר מתון יותר התערב נתניהו בדבריו ואמר: "סליחה, האחריות עלינו".

צודק ראש הממשלה - אין ספק שהאחריות למצב ההזוי בו כולנו נתונים עליך!!!

התגובה של ראש העיר רמי גרינברג

מספיק להסית בשקרים את הציבור. המצב קשה והוא ככה בכל העולם וכולם נוקטים באותם אמצעים לבלום את התפשטות המגיפה.

ומה אתה תורם לנושא? יושב בבית מצקצק שטויות ומבלבל אנשים בכזב.

והכל למה? כי פוליטית את לא מזדהה עם ראש הממשלה.

אין מקום לפוליטקה על חשבון הבריאות.

אם אתה לא מסוגל לעזור למצב אל תפריע. תגלה אחריות."

שפרבר לא וויתר והשיב לגרינברג:

"ראש העיר היקר: א. היכן השקרים? אני לא מסית לדבר - אני מציג את עמדותיי ודעתי. שמח לראות שאתה עוקב.

במידה ותקרא מעט בפוסטים שלי תראה שאני משתדל להתבסס על מקורות מידע רציניים (משרד הבריאות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - למ"ס World Health Organization (WHO) וכדו').

אני מממש בכתיבתי זכות וחובה אזרחית (חשובה מאוד מאוד בעיני) להגביל את השלטון. זהו עקרון דמוקרטי יסודי - חייבים להגביל את השלטון אחרת החירויות והזכויות שלנו עשויות להיפגע. עקרון הגבלת השלטון הכרחי להמשך קיומם של משטרים דמוקרטים, רשתות חברתיות פועלות כמנגנון פיקוח ובקרה בלתי פורמלי על מנגנוני השלטון. על כן, כתיבתי חשובה מאוד כמו גם כתיבתך. בכתיבתנו אנו יכולים למממש עיקרון דמוקרטי חשוב ולהדגים אחריות ומעורבות אזרחית. בעיני הדבר עריכ, חינוכי, חשוב וראוי בהחלט! ב. טענתך כי "...כך נוקטים בכל העולם" - רחוקה מאוד מהמציאות ואינה מדויקת (בלשון המעטה) - ממליץ לקרוא את הפוסט החשוב שהעלה הבוקר שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט ולהתעדכן בפרסומים של ארגון הבריאות העולמי. אני "ממש לא מצקצק שטויות ומבלבל אנשים בכזב" - היכן הכזב?

מכיוון שאתה חושב אחרת ממני כך אתה מתייחס לדברי? כך אתה נוהג בי? היכן תרבות הקשב והשיח לה אנו מחנכים, היכן היכולת להתמודד עם שיח מאתגר ומורכב. היכן קבלת האחר ודעותיו והיכולת לנהל מחלוקת באופן מכובד?

עמדתי הפוליטית אינה רלוונטית! בכתיבתי אני מממש את חירות הביטוי שלי, מגלה אחריות אזרחית ובתגובה זוכה מראש העיר להאשמות הבאות: "הסטה לשקרים, ציקצוק שטויות ובילבול אנשים בכזב והפרעה למצב..." - לא נראה לי ראוי במיוחד מנבחר ציבור בעל שיעור קומה כשלך. יש שיגידו שדבריך גובלים בהוצאת דיבתי רעה ובפגיעה בשמי הטוב.

לעניות דעתי אתה עושה עבודה מצוינת בניהול משבר הקורונה ב עיריית פתח תקוה מקווה שנצליח ביחד לעשות לכדי טוב. מסכים איתך לחלוטין שאין מקום לפוליטיקה על חשבון בריאות הציבור - הפוסט שלי בא להציג את דעתי ולהראות שהרבה המהלכים האחרונים בניהול המשבר יסודם יסוד פוליטי ולא יסוד של דאגה לבריאות הציבור.

תקרא שוב את שכתבתי - בעיני הצעדים האחרונים של הממשלה להתמודדות עם נגיף הקורונה מבטאים שפל פוליטי ומציגים באורות בוהקים את הכשל היסודי המונע מראש הממשלה - בנימין נתניהו לנהל את המשבר לטובת בריאותם/רווחתם הנפשית והכלכלית של אזרחי ואזרחיות ישראל. תראה בסרטון מה הכריז ראש הממשלה כבר ב- 2017 על הקושי המוסרי בו נתון מנהיג המואשם ע"י מדינת ישראל בשלושה כתבי אישום של שוחד מרמה והפרת אמונים. גמר חתימה טובה ובריאות טובה לכולנו."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: