דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

פרצו למקווה בכוח והשיגו הסדר על פתיחת המקווה (וידיאו)

בהסכמת ראש העיר ובכפוף לתנאי התו הסגול

פורסם בתאריך:


ביום שני האחרון (21/9/2020) דיווחנו על תושבים שפרצו למקווה גברים ברחוב מנחם בגין בשכונת הדר גנים בפתח תקווה. המשטרה גילתה כי אחד מהתושבים שפרצו למקווה, הוא חולה קורונה מאומת וקנסה אותו בדו"ח בסך 5,000 ש"ח.

ביום שלישי התקיימה פגישה בין ראש העיר לרבנים מהשכונה ומהעיר.  
במהלך הפגישה סיפר הרב מוטצאן, תוך כדי בכי, כי אביו זצ"ל נפטר בגלל הקורונה, אך יחד עם האבל אמר כי "אצל החסידים מאז הבעש"ט מסרו את הנפש על טבילה במקווה, זו הפעם השניה מאז תחילת מגיפת הקורונה שנסעתי עם רכב מחוז לאזור מגוריו, וזאת כדי להבהיר בפני ראש העיר את מעלת וחשיבות המקווה. נגרם לי צער גדול בראש השנה כשנאלצתי לקפוץ מעל הגדר כדי להיכנס ולטבול במקווה" כך פורסם באתר כיכר השבת.

לבסוף יושרו ההדורים והצדדים הסכימו על מתווה שבו יוכלו התושבים להיכנס למקווה בהתאם לתנאי התו הסגול.

ראש העיר הסכים למתווה התו הסגול שאליו הסכימו הרבנים: 

"אני חייב לציין שלאחר פגישה של אדמורי ורבני העיר עם ראש העיר, ראש העיר היה קשוב לצרכים והתיר לפתוח את  המקווה לפי מתווה התו הסגול תודה רבה וכל הכבוד לראש העיר על הנכונות."

תושב דתי בעיר:

"הצורה האימפולסיבית וחסרת החשיבה שבה מתקבלות החלטות קריטיות בעיר, גורמת לכעס רב ובצדק. שמירת הנחיות הבריאות היא ערך עליון. אבל גם צרכים נפשיים של אדם, כמו ספורט לחילוני ומקוה לדתי בעיקר בערב יום כיפור. שבו גם חילוניים רבים טובלים. קודם נועלים בשרשראות באמצע ראש השנה באופן פוגע ומעליב ביותר, מאשימים ציבור שלם בהפקירות והפצת מחלות, ואחר כך פתאום, ראו זה פלא, יש מצווה שאפשר לפתוח. אז למה הכעס המיותר והעלבון? למה???"

מדוברות העירייה נמסר:

"ראש העיר רמי גרינברג נפגש עם מספר רבנים בולטים בפתח תקוה ולבקשתם דנו הצדדים באפשרות לפתוח את המקוואות לקראת יום כיפור. ראש העיר הבהיר בפגישה כי המדינה היא זו שהחליטה על סגירת המקוואות ועל כן יש לפעול מולה בנושא ויש לכבד את ההנחיות.

הרבנים הסבירו את חשיבות הטבילה במקווה לפני יום כיפור, דבר שנשמר במשך כל הדורות ואף בחו"ל. ראש העיר ציין כי הוא מבין לליבם בנושא חשוב זה, וכן ציין לחיוב את הבטחת הרבנים לשים דגש על הנחיות הקורונה בתוך הקהילות שלהם בכל מקום וזמן, לרבות הפעולות שנעשו על ידם עד כה לשמירה על הנחיות הקורונה בקהילות שלהם. הובהר ע"י הצדדים כי יפעלו יחד אל מול הגורמים הרלוונטיים כדי לאפשר מתווה לשימוש במקוואות לקראת יום כיפור תוך הקפדה הדוקה וחריפה בשמירת ההנחיות למניעת התפשטות הנגיף ועמידה בכללי היגיינה מחמירים."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: