דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

נדל"ן בפתח תקווה

בנייה בפתח תקווה, השבחת נכסי נדל"ן, תמ"א, פרויקטים בעיר

מחירי הדירות בפתח תקווה עלו ברבעון השני של השנה

נתוני הלמ"ס: דירה ממוצעת בעיר עלתה 1.839 מיליון שקל. יו"ר ארגון הקבלנים אהרון דינוביץ: "עליית המחירים תימשך בשנים הקרובות ככל שלא יימצא פתרון להגדלה משמעותית של היצע הדירות בעיר." צילום להמחשה.

פורסם בתאריך:


מחירי הדירות בעיר פתח תקווה עלו ב-5% בממוצע ברבעון השני של 2020 לעומת הרבעון הראשון השנה ל-1.839 מיליון שקל בממוצע - כך עולה מניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבוצע בארגון קבלני פ"ת. לעומת הרבעון המקביל ב-2019 מדובר בעלייה של 2%.

לפי נתוני הלמ"ס, כמות העסקאות בפ"ת צנחה ברבעון השני של השנה ב-38% לעומת הרבעון הקודם וב-41% לעומת הרבעון המקביל. הירידה מיוחסת כמובן למשבר הקורונה שפגע קשות במשק הישראלי ובשוק הנדל"ן בפרט.

המשבר התפרץ בישראל ברבעון השני של השנה - החל מחודש מרץ ובחודשים הבאים אחריו. מתוך זה כחודשיים עם ישראל כולו היה ספון בבתים בסגר שהוטל ובשאר הזמן הוטלו מגבלות התקהלות של משרד הבריאות שצמצמו משמעותית את ההתנהלות במרחב הציבורי. המשבר התבטא היטב בכל הקשור לצריכה הפרטית של הציבור – ועסקאות נדל"ן בתוכה.

ניתוח הנתונים כלל גם התפלגות לפי מספר חדרים בכל דירה, וממנו עלה כי מחירי דירות 1-2 חדרים עלו בממוצע ב-3% ל-1.048 מיליון שקל בממוצע, מחירי דירות 2.5-3 חדרים עלו ב-3% בממוצע לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-1.303 מיליון שקל בממוצע; מחירי דירות 3.5-4 חדרים עלו ב-1% ל-1.779 מיליון שקל; מחירי דירות 4.5-5 חדרים עלו ב-3% ל-2.299 מיליון שקל; ומחירי דירות גדולות יותר של 5.5-6 חדרים עלו ב-4% לעומת הרבעון המקביל ל-2.799 מיליון שקל.

לדברי אהרון דינוביץ, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים פתח תקווה, "מחירי הדירות בפתח תקווה עלו בשיעורים לא מבוטלים בשנים האחרונות, כתוצאה מכמות בנייה לא מספקת בעיר וממחסור עמוק בדירות שרק הוחרף בעקבות משבר הקורונה. להערכתי ולצערי המגמה תימשך בשנים הקרובות ככל שלא יימצא פתרון להגדלה משמעותית של היצע הדירות בעיר. אני קורא לרשות המקומית וכן לממשלה לעודד את הבנייה בפ"ת, בהתחדשות עירונית בעיקר, ובמתחמים שלמים שיאפשרו גם תכנון שכונתי וסביבתי ותשתיות חדשות ושטחים ציבוריים. לצד זאת, אני קורא לעיריית פ"ת לשחרר חסמי בירוקרטיה ולהגביר את קצב מתן היתרי הבנייה – רק כך ניתן להוריד מחירים".

ברמה ארצית מחירי הדירות ירדו ברבעון השני ב-6% לעומת הרבעון הראשון השנה וב-3% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. כמות העסקאות בכל הארץ צנחה ברבעון השני ב-31% לעומת הרבעון הראשון השנה. בחלוקה לפי מספר החדרים בדירה, מחירי דירות 1-2 חדרים ירדו ב-14% לעומת הרבעון הקודם, מחירי דירות 2.5-3 חדרים ירדו ב-7%, מחירי דירות 3.5-4 חדרים ירדו ב-6%, מחירי דירות 4.5-5 חדרים ירדו ב-7% ומחירי דירות גדולות יותר של 5.5-6 חדרים ירדו ב-2% לעומת הרבעון הראשון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: