דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

מגשימי החלומות

התלמידים שהסתובבו ברחוב וחיפשו אנשים לתרום להם את הצדקה שאספו. 

פורסם בתאריך:


תלמידי כיתה ט' בישיבת אמית כפר גנים הגשימו חלום של לא מעט אנשים. הם יצאו לרחוב עם אלפי שקלים והחליטו להקל על החיים של הנזקקים בעזרת הכספים שגייסו לצדקה. "הלכנו לחפש עניים ברחובות", מסביר יובל שטרן, אחד התלמידים, "וכשמצאנו אותם, הם לא האמינו שנתקלו בנו". 

הסיפור החל כשבתחילת השנה ביקשו תלמידי השכבה לגייס כספים ולערוך בר מצווה לנער ממשפחה מעוטת יכולת. הם השקיעו, רתמו ספקים שתרמו ציוד והגיעו לאנשים טובי לב שתרמו כ- 4500 ש"ח והכל היה מוכן לחגיגה אלא שאז הגיעה הקורונה וביטלה את הארועים. 

לאחר התלבטות ארוכה והתייעצות עם ראש הישיבה, הרב ניצן ברגר, הוחלט לייעד את הכסף למטרות צדקה וחסד למען הכלל. נציגי התלמידים יצאו למסע הצדקה ובעזרת הכסף קנו ארוחות צהריים לחסרי בית, הם סייעו לעצמאים שאין להם כסף לרכוש אוכל הביתה בתקופת הקורונה ותרמו לחולת סרטן שאמורה לעבור ניתוח מציל חיים בחו"ל. 

"זו ההרגשה נפלאה וממלאת את הנפש בגאווה ובשמחה", אומר שטרן, ללכת ברחוב, ולהציע למי שזקוק לרכוש לו ארוחה במסעדה, זה נראה דבר קטן מאוד אבל הוא נוגע ללב ומיוחד.

הרב ניצן ברגר ראש הישיבה אומר כי מרגש לראות את התלמידים יוצאים בימים לא פשוטים לעשות חסד. הסיפוק מהעזרה לזולת הוא כה גדול ומשמעותי, עד שנראה שהם למדו שיעור אמיתי בחינוך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: