דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

אירועי שופר בפארק עם מסיכות קורונה וקפסולות

בין המוקדים השנה: מתנ"ס ורבר, גן יהונתן, גן רשיש ועוד.

פורסם בתאריך:


אירועי 'שופר בפארק' בפתח תקווה הכוללים תקיעות שופר ופעילויות חוויתית ייערכו השנה תחת מגבלות הקורונה. בין המוקדים השנה: מתנ"ס ורבר, גן יהונתן, גן רשיש ועוד.

תוכנית 'יחד' מבית רשת 'אור תורה סטון' בשיתוף ארגון רבני צהר והחברה למתנ"סים יקיימו השנה את אירועי 'שופר בפארק' בפתח תקווה תחת מגבלות הקורונה. 'שופר בפארק' הוא אירוע קהילתי לכל המשפחה המשלב את ערכי ראש השנה הכוללים בין היתר תקיעות שופר, ואמירת 'תשליך' ופיוטים ברוח יהודית ישראלית חוויתית.  

האירועים ייערכו השנה ביום ראשון ה-20.9 בשעה 17:00 במספר מוקדים: מתנ"ס ורבר ברחוב הפורצים 18- 17:30

גן יהונתן ברחוב ארלוזורוב ב-17:00 וגן רשיש באחד העם ב- 17:00.

האירועים השנה יתקיימו תוך הקפדה על עטיית מסיכות ובחלוקה לקפסולות בהתאם להנחיות ההתקהלות של משרד הבריאות.

מטרת אירועי שופר בפארק לאפשר לציבור חילוני גדול שאינו מגיע לבתי הכנסת בתקופת החגים להרגיש את החיבור ומהות החג על פי תפישתו ואמונתו. השנה הפעילות תאפשר לתושבי העיר המשתייכים לקבוצות סיכון שאינם יכולים להגיע לבית הכנסת ובראשם אוכלוסיית הגיל השלישי לצאת ידי חובת שמיעת קול שופר מהגינה הקרובה ואף ממרפסת ביתם.

הרב כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות 'אור תורה סטון' מדגיש כי "מיזם שופר בפארק יאפשר לאלפי ישראלים בכל רחבי הארץ לשמוע תקיעת שופר במרחב הציבורי והפתוח תוך שמירה על בריאותם וביטחונם. דווקא כעת, כשאנחנו בתקופת הקורונה, ושומעים מסביבנו לא אחת שיח של קיטוב ופילוג, חשוב מתמיד לחבר בין ציבורים וקהלים שונים על רקע הסמלים המשותפים לכולנו והשופר מעניק הזדמנות טובה לכך מאחר וזו תפילה ללא מילים שכל יהודי יכול להתחבר אליה".

יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו: "האתגר השנה הוא עצום, אנו מעריכים שאנשים יחששו להגיע ולכן עושים את כל המאמצים לתת את תחושת הביטחון המרבית עבור כלל ישראל ומזמינים את כל מי שחפץ להגיע לשמוע שופר, אירוע מרומם נפש לכל יהודי באשר הוא".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: