דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

האופוזיציה: מערכת החינוך לא מוכנה כראוי נוכח אתגרי הקורונה

רון כץ: אין צורך בהצעות - המערכת מוכנה

פורסם בתאריך:


לפני קרוב לחודשיים, חברי המועצה מהאופוזיציה פנו לראש העיר רמי גרינברג  בבקשה להעלות לדיון במועצת העיר את הצעתם להיערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים.

בהצעה לסדר של חברי האופוזיציה, הם מציעים הצעות במישור הארגוני (לימודים במבני ציבור פנויים, תגבור תכנית מחשב לכל ילד, הרכבת "סל מוצרים" לתלמידים נזקקים וכו') ובמישור הפדגוגי (גיוס כח אדם להוראה מקרב סטודנטים, מורים שפרשו ועובדים בחל"ת)..

בישיבה האחרונה, הקואליציה התנגדה להצעה זו וראש מנהל החינוך רון כץ הבטיח כי המערכת מוכנה ואין צורך לקבל את הצעותינו השונות .

עתה, חודשיים לאחר שבאופוזיציה הציעו את ההצעה לסדר ושבוע לפני הלימודים, הם מותחים ביקורת על ההיערכות של העירייה לפתיחת הלימודים

בהצעת הסדר ששלחו לגרינברג נכתב: 
"כבר ברור כי מערכת החינוך אינה מוכנה כראוי לשנת הלימודים תשפ"א, נוכח אתגרי הקורונה ואת המחיר ישלמו התלמידים אשר "יגררו" איתם את חוסר ההכנה והידע שנים רבות קדימה .

לטענת האופוזיציה, משפחות רבות בעיר, ספגו מכה כלכלית קשה עקב הקורונה, כאשר הורים לא מעטים איבדו את פרנסתם (פוטרו או הוצאו לחל"ת).

כתוצאה מכך היכולת הכלכלית להיערך לרכישת ציוד לילדיהם הורעה באופן משמעותי ולילדים לא מעטים יחסר ציוד יסודי לפתיחת שנת הלימודים (מחברות, כלי כתיבה, ילקוטים וכו').

חברי האופוזיציה  מציעים כי, בהתייעצות מקצועית עם מנהלי בתי הספר יורכב "סל מוצרים" לגילאים השונים המותאםלתלמידים בהתאם לשכבות הלימוד (יסודי, חט"ב ותיכון). 

לפי ההצעה, העירייה תרכוש את המוצרים ותעביר אותם לבתי הספר, אליהם יוזמנו באופן דיסקרטי המשפחות אשר נפגעו כלכלית מהמשבר (כל משפחה אשר הוכרה כזכאית להנחה בארנונה) וסל המוצרים יוצע להם במחיר סימלי ולעיתים ללא תמורה (תלוי במצבה של המשפחה ).

הצעה נוספת היא לתגבור עירוני של תכנית "מחשב לכל ילד" שכן כבר כעת ברור כי עיקר הלמידה בכתות ה'-י"ב תיעשה באופן מקוון וללא היערכות מתאימה, לא יוכלו תלמידים רבים ללמוד באופן ראוי, עובדה אשר תגרור נזק מתגלגל.

בנוסף, לטענת האופוזיציה יש להיערך להקמת מתקני משחק וחצרות ייעודיות בבתי הספר התיכוניים במידה וילדי הגנים יאלצו ללמוד בכיתות הריקות וכן היערכות ללימודים במבני הציבור כגון מתנסי"ם וחטיבות הביניים בעזרת צוותי התגבור
עליהם אנו מפרטים מטה.

חברי האופוזיציה מציעים למלא את החלל שנוצר בלמידה מרחוק באמצעות אפליקציית זום, לדבריהם:
"הלימוד המקוון טומן בחובו מצב בו תלמידים רבים יזדקקו לשיעורי תגבור חיזוק וסיוע במקצועות רבים, שהרי ברור כי , עם כל הכבוד למחשב ול"זום", אין הדבר משתווה ללימוד פרונטאלי- אישי ולכן אנו מציעים כי העירייה תרכיב כבר כעת ממורים גמלאים /מסטודנטים/ ממורים פעילים, צוותי תגבור אשר יוכלו לסייע לתלמידים המתקשים בלימוד המקצועות השונים.

ההפנייה והחיבור יבוצעו דרך בית הספר, ובמקרים הנדרשים תסייע העירייה בתשלום שכרו של המורה."

באופוזיציה מבקשים לכנס צוות משימה מיוחד בהשתתפות הפקידות המקצועית, נציגי ועד ההורים העירוני, נציגי מנהלי בתי הספר  ונציגות חברי מועצה לטיפול בנושא חשוב זה.

בהתאם לסעיף 17 לתוספת השנייה לפקודה יש לזמן לדיון את מנהל מנהל החינוך ומנהלות האגפים במינהל החינוך.

מלשכת דובר העירייה נמסר: "בחודשים האחרונים עיריית פתח תקוה נערכת יום - יום לקראת פתיחת שנת הלימודים בצל מגבלות הקורונה. בתוך כך גורמי מינהל החינוך עשו פגישות זום תכופות עם מנהלי מוסדות החינוך והמפקחים וכן ניתנו המלצות לבניית מערכות שעות מותאמות למגבלות.

 בנוסף, המוסדות עוברים ניקוי יסודי, הוצבו שלטי הנחיות בכניסות, חולקו מדבקות לשמירת מרחק, ההורים קיבלו חוזרים ודפי הסבר על הלמידה בשנה הבאה ועוד. כמו כן, בימים אלו אגף הביטחון מבצע הדרכה מותאמת גם לסייעות ולצוותי ההוראה. כל מוסדות החינוך מקפידים מאוד שכל הפעילות תהיה אך ורק על פי כללי התו הסגול של מוסדות החינוך. משרד החינוך הוציא מפרטים מדוייקים לכל שכבת גיל ולכל מסגרת שמורים כיצד לערוך את הפעילויות השונות.

בישיבת מועצת העיר הקרובה יעלו הצעות לסדר היום ושאילתות גם של חברי האופוזיציה. בשורה התחתונה, כל הנושאים שחברי הפורום מעלים הם לא יותר מפוליטיקה קטנה והנושאים בין כה מטופלים בשגרה ע"י ראש העיר. מדובר בגימיקים זולים שלא מכבדים את מועצת העיר ובעיקר את מי שמגיש אותם. כמו גם ההצעות בנוגע לפתיחת שנת הלימודים - הם לא באמת מבינים את החומר ומנסים להתעסק בדברים שכבר טופלו. כדי להבין עד כמה ההצעות שלהם חסרות משמעות, הם העלו הצעה על עובד עירייה שכבר 20 שנה, כל מנהליו טוענים שהוא לא ממלא את תפקידו כנדרש. כפי שניתן להבין - זו מהות העבודה שלהם. ראש העיר פועל בכל התחומים הנוגעים באורח חיים של התושבים - 24/7 - ולא צריך הצעות חסרות תוחלת שכל מטרתן לעשות פוליטיקה קטנה על חשבון הציבור.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: