דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

אוהבים בעלי חיים בפתח תקווה

בעלי חיים בפתח תקווה, מדור זה עוסק בידידינו הנאמנים בעלי חיים, השמירה והדאגה להם, טיפים לטיפול בבעלי חיים וסיפורים מרגשים אודותם.

היום: יום הכלב הבינלאומי - מהו השם הנפוץ ביותר לחיות מחמד בישראל?

פורסם בתאריך:


לקראת יום הכלב הבינלאומי סקר חדש חושף: ג'וי הוא השם הנפוץ ביותר לחיות מחמד בישראל

במקום השני השם לוני, ואת המקום השלישי חולקים השמות בל וטוי, כך עולה מנתוני סקר חדש עליו השיבו למעלה מ-2,000 בעלי כלבים וחתולים ישראליים. ומה עם שמות עבריים? הם לא הגיעו אפילו לעשיריה הפותחת, אבל נמצאים בין השמות המוזרים ביותר בהם זוזי, זרובבל, וגם חוזה המדינה מקבל מקום של כבוד

יום הכלב המצוין בעולם מידי שנה בתאריך -26 לאוגוסט במטרה להעלות את המודעות והדיון באיכות חייהם של כלבים, הוא הזדמנות מצוינת לבחון כיצד קיבלו חיות המחמד הישראליות את שמותיהן. על פי נתוני הסקר שנערך על ידי Pet-Net, האתר לבעלי חיות מחמד בישראל, עשרת השמות המובילים לכלבים ולחתולים בישראל הם: במקום הראשון ג'וי או ג'ויה, מעט אחריו השם הדו מיני לוני, השמות בל וטוי חולקים את המקום השלישי, סימבה ממלך האריות כובש את מקום הרביעי, לואי במקום חמישי, טופי במקום שישי, גוצ'י על שם מותג העל האיטלקי במקום שביעי, ואחריהם לולה ומיקה.

הסקר גם חושף את מקורות ההשראה היצירתיים לשמות חיות המחמד שלקוחים מעולמות תוכן מגוונים: החל מדמויות מתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", דרך ספרי הארי פוטר, דמויות פוקימונים ואפילו אלים מצריים עתיקים.

בין השמות היצירתיים והמפתיעים ביותר לחיות מחמד: זוזי – "כי היא בלתי נסבלת לפעמים", ג'אלי על שם העז של אזמרלדה מהסיפור הגיבן מנוטרדם, ג'אסט על שם המילה הראשונה על הדפס החולצה של המאמץ ביום האימוץ, מיה על שם אקסית שנואה, זרובבל על שם מנהיג שיבת ציון ובונה הבית השני, או דווקא הרצל על שם חוזה המדינה.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: