דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תחבורה בפתח תקווה

עדכונים על פתיחה וסגירה של כבישים ומעברים, מגרשי חנייה, תחבורה ציבורית ועוד

מסוף אבנת נפתח לתנועה

פורסם בתאריך:


עיריית פתח תקוה סיימה את העבודות במסוף אבנת (המסוף ע"ש האחים יואב ויותם חכם) ופתחה את המסוף ב-21 באוגוסט. במקום 17 עמדות אוטובוסים, חדר מנוחה לנהגים ממוזג ונוח, חדר אבידות, עמדות אוטומטיות להטענת רב קו בנוסף לנציגים המוכרים במזומן במשרדי המסוף, עמדות מידע דיגיטליות המאפשרות לדעת את זמני ההגעה של האוטובוסים בעברית, ערבית ואנגלית ולבנות מסלול נסיעה מיטבי כאשר הנוסע מזין את מקום הימצאו והיעד אליו הוא רוצה להגיע.

בנייתו של המסוף התעכבה משך שנים מאחר והאוטובוסים שיצאו מהמסוף לא השתלבו באופן מיטבי בתנועה ברחוב ז'בוטינסקי והיה צורך בשינוי מהותי גיאומטרי של המסוף, דבר שהצריך פירוק חלק מהמסוף ובנייתו מחדש, כולל סלילת נתיב העדפה לתחבורה ציבורית הן בכניסה למסוף והן ביציאה ממנו.

כחלק מהפתרון הותקן רמזור חדש ייעודי לאוטובוסים, המוביל אותם היישר מהנת"צ החדש במסוף לנת"צ בז'בוטינסקי. העבודות תואמו עם חברת נת"ע – הרכבת הקלה, והותאמו להפעלת הרכבת בעתיד. במקום הונחו מסילות בצומת כחלק מהתכנון לטווח הרחוק של פעילות הרכבת הקלה והסעת ההמונים בפ"ת.  

משרד התחבורה ונתיבי איילון מכינים יחד עם הרשות תכנית אב לתחבורה הנבנית בשנה וחצי האחרונות, לגבי פריסת הקווים, נתיבי תחב"צ ומערך התחבורה בעיר בכלל ובמסוף בפרט.לקידום הפרויקט שותפים: מינהל הנדסה אגף התנועה ותח"צ בעיריית פ"ת שמובילים במקצועיות רבה את השינוי התחבורתי בעיר, אגף תחב"צ במשרד התחבורה, אגף תחב"צ בנתיבי איילון ואגף התנועה בנת"ע – הרכבת הקלה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: