דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

מוסיקה פתח תקוואית בפתח תקווה

אמנים רבים השתלבו בתעשיית המוסיקה הישראלית. בפתח תקוה עושים מוסיקה טוב

דולב פרנקל לא מוותר על המוזיקה: "מפתח תקווה עוד תצא בשורה" (וידיאו)

על אף התקופה והמגבלות החלות על עולם התרבות, דולב פרנקל ממשיך ליצור ואף עובד על האלבום השני. דולב ריגש רבים שהלחין ושר שיר המבוסס על מכתב ההתאבדות של אופיר ענבר ז"ל: "בימים המשוגעים האלה, הלבד הופך אויב אמיתי. לא הצלחתי לעכל אותו אחרת. השיתוף הזה היה חשוב לי לנפש."

פורסם בתאריך:


אומרים שהתרבות היא הנשמה של המדינה. בימים אלו נראה כי התרבות עלתה לסדר היום, אך לא מהסיבות שהיינו שמחים מהן.

רבים מאיתנו מתקשים לשרוד ולהתפרנס, המשבר הכלכלי וההשלכות של משבר הקורונה לא רק שלא פסחו על ציבור האמנים והיוצרים, אלא היכו בהם בעוצמה. האומנים מוחים על היעדר תמיכה מהממשלה ועל כך שלא מאפשרים להם לעשות מה שהם כה חושקים בו, להופיע ולשמח את הקהל באוויר הפתוח בהתאם להגבלות משרד הבריאות.

לפני כארבע שנים, ביולי 2016 פרסמנו כתבה על דולב פרנקל, אז שימש כמנהל בית דני ברח' שטמפפר ובמקביל הוציא סינגל שזכה לאלפי צפיות וזכה להצלחה רבה בשם "לאן אני הולך".
מאז אנו מלווים את דולב, שנפרד מבית דני, אך הפך למורה אהוד בקרב תלמידיו המוכשרים במגמת התקשורת בתיכון בן גוריון.
בימים אלו דולב עובד על אלבומו החדש, השני במספר. כיום במצב שאליו הגיעה התרבות הישראלית, שוחחנו איתו ובדקנו איתו כיצד הוא עובר את התקופה ובעיקר בדקנו, בהשראת הלהיט שלו,  לאן הוא הולך?

איך אתה מסתדר בימים אלו שאין הופעות והתרבות נדחקת לקרן זוית?

"תקופה מורכבת, הזויה ומיוחדת. זה מטורף שלפני יותר מחצי שנה פשוט נזרקנו למציאות אחרת ועדיין לא נראה שיש אופק. ההופעות מאוד חסרות לי… למרות שיש גם דברים טובים בלקחת פאוזה מאולצת ולסדר את החומרים מחדש.

לצד החופש, אי הוודאות הזאת לא טובה לאף אחד. ימים קשוחים מאוד להוציא מוזיקה חדשה. במיוחד בתקופה בה כה רבים איבדו את מקור פרנסתם. חברים רבים שלי שמתעסקים רק באומנות ובמה איבדו הכל… זה משוגע לגמרי.

כל כך כואב לראות איך במקומות אחרים בעולם חוזרים לנשום ואילו כאן מתעקשים לחנוק אותנו עד הרגע האחרון. אני באמת מאמין שיהיה בסדר ודברים ישתבשו לטובה, אבל מקוה שנקבל קצת יותר תשובות ואמפתיה מאשר תככים ופוליטיקות זולות."

ביום שבת, דיווחנו על הפוסט המצמרר שזכה לעשרות אלפי צפיות ברשת החברתית, הפוסט שפרסם אופיר ענבר ז"ל שעות לפני ששם קץ לחייו. דולב כתב שיר למילותיו של אופיר בפוסט. מרגש.

איך עלה בראשך הרעיון לכתוב שיר מהמכתב התאבדות של אופיר ענבר ז"ל?

"השיר על אופיר ז“ל פשוט הגיע. נתקלתי בפוסט המזעזע הזה וכמו רבים פשוט קפאתי מכאב. הבדידות הנוראה הזאת שתיאר היא משהו שרבים מאיתנו יכולים להזדהות איתה. במיוחד בימים המשוגעים האלה, הלבד הופך אויב אמיתי. כתבתי את השיר כי פשוט לא הצלחתי לעכל אותו אחרת.. לא תכננתי להעלות, האמת שהתלבטתי מאוד.. בכל זאת, אדם שלא הכרתי והוא כרגע מת.. חששתי שזה יתפס כציני. לשמחתי אנשים הבינו כי מדובר במחווה עבורו שבאה ממקום טוב וטהור, אז מהר מאוד התחושה עברה. השיתוף הזה היה חשוב לי לנפש."

אילו תגובות קיבלת עליו?

"הופתעתי מהתגובות מאוד, היו רבים שהתרגשו ושלחו הודעות… היו כמה אנשים בודדים שפתחו איתי בשיחות ושיתפו בסיפורים שלהם.. וקיבלתי אפילו הודעה מרגשת מחבר ילדות שלו שאמר שזה נגע להם בלב והם מעריכים זאת מאוד. זה אולי מאוחר מדי, אבל שמח שיש שיר עבור אופיר ז“ל. הוא היה נראה כמו אדם מקסים במיוחד. כמה כואב שזהו סופו. מקווה שאנשים יחבקו את קרוביהם, ישתפו בתחושות שלהם וכמובן יידעו לקחת אחריות כשזה יוצא משליטה."

דולב כתב את השיר "לנשום" בהשראת תקופת הקורונה כחלק מעבודתו על אלבום חדש. מתי יוצא האלבום ומה אתה יכול לספר עליו?

"הקורונה דחפה אותי להתעסק הרבה יותר במוזיקה, וזה אכן מאוד מבורך. בימים האלה אני עובד על אלבומי השני. בתחילת הקורונה הוצאתי את ”לנשום“, אח“כ הגיע ”נותר רק לחלום“ וממש לאחרונה בא לו ”רק שנינו כאן“. יש עוד כמה שירים בדרך ולמרות שהאלבום לא סגור לגמרי אני מאמין שאצליח לסגור אותו עד יום הולדתי הבא… אוגוסט 2021. עברו כבר שלוש שנים מהשקתי את הבייבי הראשון שלי, ובאמת שעברתי דרך מטורפת. אני לא יודע להגיד איך האלבום השני יראה או ישמע, אבל אני יכול להגיד עם יד על הלב שהוא יהיה נכון, מדוייק והרבה יותר דולב. מקוה שיצליח לגעת בהרבה אנשים וימצא את דרכו לפלייליסטים שלהם. מנצל את הבמה להזמין כמה שיותר אנשים להצטרף אליי למסע! הוא לא זוהר, הוא לא מושלם, אבל זה כל היופי. מפתח תקוה עוד תצא בשורה :)."
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: