דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

איכות הסביבה וחזות העיר בפתח תקווה

מבט חודרני אל איכות הסביבה המשפיע על איכות חיינו: חזות העיר. מפגעים ועוד

בית המשפט השית קנס מוגדל על תושב שביקש להישפט על אף שפרטיו נמצאו בערימת אשפה

צילום להמחשה

פורסם בתאריך:


דיון שהתקיים השבוע בבית המשפט המחוזי בערעור על הקנס אותו הגיש תושב העיר לאחר שנמצא כי פרטיו מצויים בערמת אשפה שלא הוצאה ביום ההוצאה כנדרש, דחה כבוד השופט אברהם יעקב את הערעור והשאיר על כנו את פסק הדין שניתן ע"י כבוד השופט עודד מורנו בבית המשפט לעניינים מקומיים בפ"ת, לפיו על הנאשם הוטל לשלם קנס מוגדל בסך 1,000 ₪ בגין העבירה שבוצעה, במקום 475 ₪.

כאמור ברירת המשפט נרשמה על סך 475 ₪ לתושב שפינה את האשפה למקום שלא יועד לכך (בהתאם לסעיף 8ה(1) לחוק העזר לפתח תקווה (שמירת הסדר והניקיון), תשנ"ב – 1991). בתמונות אותן צילם הפקח נראתה בבירור ערימת הזבל ובתוכה פתק הנראה כרישום של משלוח עם הפרטים המזהים של הנאשם. הנאשם מנגד טען בין היתר, כי לא ניתן לדעת כיצד הפתק הגיע לערמה וכי אין ראיות ישירות הקושרות אותו לביצוע העבירה.

בית המשפט המחוזי דחה את הערעור הוסיף וציין:

"בית המשפט קמא נסמך על ראיות נסיבתיות לפיהן בתוך ערימת האשפה נמצאו ניירות שעליהם שמו וכתובתו של המערער. ראיה זו היא ראיה נסיבתית ובשלב השני לאחר קבלת הראיה, עובר הנטל אל כתפי המערער להטיל ספק באותן ראיות נסיבתיות".

כאמור, הן בית משפט השלום והן בית המשפט המחוזי אשר דנו בערעור, קיבלו את עמדת התובעת עוה"ד עינבר דבי, אשר ייצגה את העירייה בהליכים וקבע כי על הנאשם לשלם 1000 ₪. 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: