דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

אורי אוהד, יו"ר האופוזיציה: "מי שנושא במחדל של אי העברת התמיכות הוא גרינברג".

ראש העיר טוען שחברי האופוזיציה לא הצביעו תוך הזמן שהוקצב - 24 שעות על אישור התמיכות בספורט ואישור תקנים. באופוזיציה טוענים כי כל חברי האופוזיציה הצביעו למעט איציק ישראל שלא הצביע מאחר וההצבעה הסתיימה לפני תום 24 השעות.

פורסם בתאריך:


ראש העירייה רמי גרינברג פרסם  אתמול הודעה לפיה ישיבת המועצה תתכנס היום (חמישי) בשעה 18:00 תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה אל חברי האופוזיציה שלמרות שחלף 24 שעות מהרגע שנשלחה אליהם הודעה להצביע על שתי הצעות: תמיכה בקבוצות הספורט ושינויים בתקן העובדים ובמבנה הארגוני בחינוך ובחינוך המיוחד חלק מחברי האופוזיציה בחרו שלא להצביע כלל או להצביע נגד.

כפי שדיווחנו בתאריך 27/07/2020  ראש העירייה הודיע כי הוא החליט לא להעלות להצבעה את נושא התמיכה לעמותות החינוך ולאגודות הספורט. לפי החוק קבוצות הספורט זכאיות לתמיכות תקציביות מהעירייה.

ברקע של הדברים ייאמר כי חבר המועצה עו"ד אורי אוהד הגיש שאילתא בנושא אישור התמיכות כבר לפני חודש וחצי והאופוזיציה אף פנתה לבית המשפט המחוזי בנושא לטובת העלאת הנושא לסדר היום והצבעה על אישורו.

חברי המועצה מהאופוזיציה טוענים כי בישיבה הקודמת הם דרשו מראש העיר להעלות להצבעה את התמיכה באגודות הספורט ומי שנושא באחריות לכך שההצעה לא עברה עד היום הוא ראש העירייה.

בנוסף, הם טוענים כי דברי ראש העיר בהודעה שפרסם, אינם נכונים, מאחר וחלף פחות מ-24 שעות כפי שניתן לראות בצילומי המסך שמראים את שליחת המייל (התחלת ההצבעה) ביום שני בשעה 16:39 והסתיימה למחרת ביום שלישי ב15:30. כלומר 22 וחצי שעות. 

לאורך 22 השעות הללו, כל חברי האופוזיציה הצביעו למעט איציק ישראל שהגיע במהלך השעה וחצי שקוצרה מה-24 שעות וכאשר הגיע ניסה להצביע אך הודיעו לו על ישיבה חדשה.

התחלת ההצבעההודעה על כינוס ישיבה ועצירת ההצבעה לפני שחלפו 24 שעות

יצויין כי ראש העירייה מקיים ישיבה נוספת על מנת לאשר את התמיכות בספורט לפי דרישתם של חברי האופוזיציה אשר דרשו לקיים ישיבה אתמול (יום שלישי) ולקיים הצבעה במהלך הישיבה שתוכרע ברוב רגיל ולא הצבעה במייל שמצריכה רוב מלא של כל חברי המועצה, כך שלא יקרה מצב שאם חבר מועצה אחד מתנגד, אז ההצעה לא עוברת.

אורי אוהד אמר: "יש עדיין אחד ויחיד שנושא במחדל לאי העברת התמיכות ואישור התקנים, הוא זה שמשתמש בתושבים כמגן  אנושי למחדלים שלו, שלא מהסס לרגע לפגוע בתושבים ולגרום להם נזק בשם מלחמתו הקדושה בחברי מועצת העיר שלא סרים למרותו והאחד הזה הוא רמי גרינברג."

הודעת ראש העיר שלגביה מתייחסים באופוזיציה

אמש, שלישי, לאחר שתמו 24 שעות במהלכן התבקשו חברי המועצה להצביע במייל או בטלפון, בגין שני סעיפים חשובים בנושאי חינוך וספורט, הוחלט על קיום ישיבת מועצה אד-הוק מאחר וחלק מחברי האופוזיציה בחרו שלא להצביע כלל או להצביע נגד. הצבעה מעין זו, המתקיימת במייל/טלפון, מחייבת הסכמה של כל חברי המועצה, 100%. לציין כי מדובר בהצבעה לאישור הצעות שלא בישיבת מועצה, לפי סעיף 47 לתוספת השנייה לפקודת העיריות.

ההצעה הראשונה התייחסה לתמיכות בספורט וזאת על מנת לאשר את תמיכות הספורט 2020 ולא להעמיד את עמותות הספורט אשר מתחילות את פעילותן ממש בימים אלו בפני שוקת שבורה.  קבוצות הספורט צריכות להיערך מראש בפרוצדורות שונות ורבות ובהן סגירת חוזים עם גורמים רבים, ובנוסף נדרשות הן להכין את תקציביהן. במצב הדברים הנוכחי, קיים חשש כבד שקבוצות הספורט לא תוכלנה לפתוח את העונה אם לא יאושרו להן התמיכות, והדבר יביא לפגיעה קשה בכל אותם ענפי הספורט שגם ככה מצויים בתקופה קשה ביותר לנוכח התפשטות נגיף הקורונה על כל ההשלכות הנובעות מכך.

בנוסף, התבקשו חברי המועצה לאשר שינויים בתקן העובדים ובמבנה הארגוני בחינוך ובחינוך המיוחד. לאור מגבלות הקורונה והנחיות משרד הבריאות בנושא הרי שקיימת דחיפות של ממש לקבלת החלטת מליאת המועצה בנושא.

על אף שני הנושאים החשובים ביותר בחרו חלק מחברי האופוזיציה לא להשיב לשיחות הטלפון ו/או להתעלם מהמייל ולא לאשר אותו: איציק ישראל – מי שהחזיק בעבר בתיק החינוך, ענת זנזורי, וגנאדי בורשבסקי. שני חברי האופוזיציה מיהדות התורה: ישראל פרידמן ושמעון ברגמן התנגדו לסעיף 1 המאפשר תמיכות בספורט, תחום החיוני לכל כך הרבה תושבים, צעירים ובני נוער!

"לאור דחיפות שני הנושאים חשבתי שיהיה זה נכון לקדם אותם כמה שיותר מהר, לטובת ילדי העיר והתושבים ולא להמתין לישיבת המועצה הבאה. כנראה שזמנם של חברי האופוזיציה כל כך פנוי שהם מעוניינים להגיע הנה כדי להצביע, אבל לא משנה מה תהיה הצבעתם אנו נקדם את הספורט בעיר ואת החינוך בעיר, והכל לטובת התושבות, התושבים, הילדים ובני הנוער!".

על מנת לאשר סעיפים חשובים אלה תתקיים מחר, יום חמישי 6.8 בשעה 18:00 ישיבת מועצה באולם שרת. הישיבה תשודר בפייסבוק העירוני.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: