דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

תושבים מכפר גנים דורשים להחזיר את הסוסים לכיכר

כיכר קובלנץ הקרויה בפי התושבים כיכר הסוסים ניצבת כיום ללא הסוסים (בצילום) העירייה: אין קשר בין הסוסים שצויירו במסגרת מיזם לפני כעשר שנים, לבין חמשת הרוכבים...הסוסים אינם סמל העיר.

פורסם בתאריך:


לאחרונה, העירייה מסירה פסלים מכיכרות בעיר לטובת נטיעת עצי זית והקמת פסלים חלופיים.

תושבים רבים מתלוננים על כך שהסרת הפסלים פוגעת בזהות ובהיסטוריה של העיר, העירייה הסירה את  פסל האסטרונאוט ברחוב ארלוזרוב – צה"ל ופסל ארבעת האמהות מול בניין העירייה שכבר אינם במקומם.

השבוע הסירה העירייה את פסלי הסוסים הידועים בכיכר קובלנץ ברחוב העצמאות.
פסלי הסוסים הוצבו בכיכר קובלנץ בשנת 2006, לאחר שהתקיים אירוע פיסול "סוסים במושבה" בפארק הגדול כמחווה ליואל סולומון וחמשת הרוכבים שייסדו את פתח תקווה. 

הסרת פסלי התושבים גרמה לכעס רב בקרב התושבים שהתלוננו ברשתות החברתיות ואף פתחו עצומה.

דורון קורן, מותיקי השכונה וחבר בועד השכונה שנים רבות: "כיכר הסוסים הפכה לאייקון, סמל וציון דרך בשכונה ונדהמנו לראות שבין לילה העלימו לנו אותם לטובת עץ זית סתמי מבלי לשאול אף אחד.
הסוסים היו גם סמל היסטורי הקשור בתולדות פ"ת: הסיפור על דוד גוטמן, יואל משה סלומון, יהושע שטמפפר וזרח ברנט,  שהגיעו לכאן רכובים על סוסים. אנו מבקשים להחזיר לנו את הסוסים."

 קרוב ל-500 איש חתמו על העצומה שבה נכתב:

"כיכר הסוסים היא הכיכר המרכזית והידועה ביותר בכפר גנים, וחלק סוברים שזוהי אף מרכזה. הסוסים הם גולת הכותרת של כפר גנים כולה. יותר לא נוכל להגיד, ''אני גר ליד כיכר הסוסים''. אלא, נצטרך לומר ''אני גר ליד כיכר עץ''. כיכר עץ???? בכל כיכר יש עץ!! החזירו לנו את סמל כפר גנים! החזירו לנו את הסוסים!!!!"

תגובת לשכת הדובר:

"הסוסים בכיכר קובלנץ הוצבו לרגל חגיגות ה-130 לעיר והם אינם סמל כזה או אחר של העיר! הסוסים הוצבו לאחר תערוכה והוצגו לציבור כל עוד הם היו תקינים. הסוסים נעשו מפיברגלס שהלך ונרקב מבפנים ולא ניתן היה לשפץ אותם בעלות סבירה. הסוסים בכיכר קובלנץ (ברחוב העצמאות פינת מסקין) היו כבר פגומים, לאחד לא היה זנב ולשני לא היו אוזניים וכאמור מדובר בנזק שלא הייתה הצדקה לתקן.

במקום הסוסים השבורים ניטע במקום עץ זית עתיק, סמל לשורשיות ולארץ ישראליות, ומסביב יישתל דשא."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: