דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

אמרתי לכם!

תומר קורנפלד חזה את הקורונה עוד שהייתה בסין, רכש מסיכות וציוד ומאז ומשתף את כל מה שצריך לדעת על הקורונה.

פורסם בתאריך:


עוד בתחילת חודש פברואר, תומר קורנפלד מפתח תקווה רכש 180 מסיכות ושימורים. חשבו שהוא בפאניקה. בדיעבד מסתבר שעשה את המעשה הנכון ועם הזמן קורנפלד למד את הנושא ומפרסם מידע על מצב הקורונה בארץ ובעולם.

עוד בתחילת חודש פברואר כשנגיף הקורונה השתולל רק בסין ובישראל לא ידעו מה זה בידוד, גידול אקספוננציאלי וללמוד בקפסולות, תומר קורנפלד, בן 42, תושב פתח תקווה, רכש 180 מסיכות, מזון שתייה ושימורים.

קורנפלד זכה לתגובות רבות על החלטתו להצטייד בציוד שיספיק לו ולמשפחתו לזמן רב ובהן לא מעט אנשים לעגו ואמרו שהוא בפאניקה, אך עם הזמן, לאור עליית התחלואה בגל הראשון ובטח בתקופה זו, נראה כי קורנפלד ידע מה שהוא עושה כשהצטייד בהתאם.

בנוסף, קורנפלד למד את הנושא של הנגיף ופתח ערוץ טלגרם המספק מידע אודות הנגיף שבו ובפרופיל שלו ברשת החברתית הוא מעדכן מדי יום על מצב הקורונה בחו"ל ובארץ ומשכיל את הקוראים במידע.

שוחחנו עם קורנפלד כדי שנוכל להשכיל ולהבין טוב יותר את המצב וגם זו הזדמנות להכיר אדם מעניין.

בתחילת חודש פברואר  עוד לפני שהקורונה הגיע לארץ רכשת 180 מסיכות וכמויות מזון ושימורים, מה היו התגובות של המשפחה והחברים?

בחודש פברואר האמנתי כי הקורונה צפויה להגיע לישראל. זיהיתי שאנשים אדישים למגיפה אשר צוברת תאוצה בסין ולכן הצטיידתי מראש ב-180 מסיכות מיגון ובמזון לשעת חירום (בעיקר שימורים). אנשים חשבו אז שאני נפלתי על השכל – אבל היום בראייה לאחור זאת הייתה החלטה נבונה והרבה זוכרים לי את זה.איך ידעת שהנגיף יכה בנו כך? הרי בסך הכל  חזית נכון.

כאשר הקורונה החלה לצבור תאוצה קראתי הרבה חומרים. עקבתי אחרי ההתפשטות של הוירוס מחוץ לסין והערכתי שהוירוס לא יעצור וימשיך להתפשט. העוצמה של ההתפשטות מאז ועד היום הפתיעה אותי והאמנתי בתמימות שאם המדינות בעולם יאחדו כוחות בטיפול בוירוס – ניתן יהיה להתגבר עליו. זה לא קרה.

אתה כל יום עוקב ומפרסם את המצב היומי של התחלואה בארץ ובעולם, מה ההערכה שלך, האם מספר החולים ימשיך לעלות או ירד ולאור מה שלמדת על הניסיון בעולם, מה לדעתך צריך לעשות?

מספר נשאי הקורונה בארץ כבר נושק ל-70,000. במלים אחרות לפחות 0.75% מתושבי המדינה נדבקו בוירוס הקורונה כאשר כנראה המספרים האמיתיים גבוהים פי כמה ויש הרבה נשאים שלא חוו סימפטומים וייתכן שכבר הבריאו. אני חושב שבימים אלו אנחנו נמצאים בעיצומו של הגל השני ובקרוב נחזה בירידה במספר הנדבקים החדשים. לדעתי – הדבר הכי חשוב בעת הנוכחית הוא לשמור על האוכלוסייה המבוגרת הנמצאת בסיכון. מעבר לכך, חשוב להקשיב להנחיות משרד הבריאות – כי הן מצילות חיים.

נשמח שתיתן דוגמאות לדברים שלדעתך כדאי לאמץ מהתנהלות של מדינות אחרות, אם זה ברמת הממשלה, או ברמת הציבור?

אני חושב שהסיבה המרכזית לכך שחווינו את הגל השני בעוצמה גבוהה יותר מאשר מדינות אחרות היא המשמעת הרופפת של התושבים. בעוד שבמדינת אחרות הממשלה תמכה בכלכלה והוציאה כספים רבים על התושבים – כאן התוכניות הכלכליות אשר הוצגו הינן לעג לרש ולא נותנות מענה אמיתי.
 

האוכלוסייה שנפגעה יותר מכל במשבר היא אוכלוסיית העצמאיים בשלל המקצועות: תיירות, תעופה, היסעים, אירועים, הסעדה. מדובר באנשים פרטיים אשר יש להם תרומה הכרחית לכלכלת ישראל – הן דרך העסקת עובדים והן דרך רכישות מצד ספקים (כמו למשל מסעדה או אולם אירועים אשר רוכשים מזון מספקים). הממשלה נתנה רשת ביטחון לשכירים שיקבלו דמי אבטלה עד אמצע 2021 באופן אשר אינו מעודד אותם לצאת לעבודה. במקום זה – נכון היה להעניק תמריצים כספיים לעסקים אשר יעסיקו עובדים ויסייעו להניע את גלגלי הכלכלה המקרטעת.

במקביל, חשוב לנסות ולייצר מקומות עבודות במשק במספר אופנים: א. הכשרת מורים לקראת שנת הלימודים.
 ב. גיוס אנשים צעירים למילואים בתנאי קבע לטובת חלוקת מזון ותרופות ביישובים אדומים.
 ג. הכשרה של עובדים לתחום הבניין והסיעוד אשר בו יש בעיקר עובדים זרים.

 

אתה כותב באתר חדשות כלכלי, מה דעתך על התכנית הכלכלית של ראש הממשלה ומה היית עושה אחרת?

וירוס הקורונה תפס את מדינת ישראל במצב הטוב ביותר שלה בעשור האחרון – רמת חוב נמוכה, משק בתעסוקה מלאה, תיירות פנים בשיא וצריכה פרטית גבוהה. משבר הקורונה מוחק הישגים כלכליים של עשור שלם ומחזיר אותנו הרבה שנים לאחור מבחינת הכלכלה.

מה התחזית הכלכלית שלך?

לצערי, בטיפול הנוכחי, אינני רואה כיצד כלכלת ישראל תצליח להתאושש מן המשבר – וניתן לצפות לקריסה וסגירה של עסקים קטנים ובינוניים, נמשיך לראות אבטלה ברמות דו ספרתיות גבוהות (סביב 20%) וצמיחה שלילית במשק. כנראה שרק חיסון לקורונה אשר נמצא בפיתוח יוכל לשפר את המצב – וגם אז ההתאוששות תהיה איטית מאוד.
 

מה דעתך על מצבה של פתח תקווה מבחינת התחלואה?

נתוני התחלואה בפתח תקווה מדאיגים אותי מאוד. יותר ויותר מוסדות חינוך נסגרים, אני שומע יותר ויותר על חולים חדשים ועל תושבים אשר נכנסים לבידוד עם המשפחות שלהם. החשש שלי הוא שפתח תקווה תסווג כעיר אדומה ויחולו על התושבים מגבלות תנועה. הדבר הנכון הוא לסגור את כלל מוסדות החינוך באופן מיידי, כדי שנוכל להקטין את התחלואה וההדבקות ונוכל להיערך לפתיחת שנת הלימודים הקרובה ברגל ימין.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
תומר צודק
איתן ט. | 00:36   20.09.20
2
איך בדיוק הדבר הנכון?
רמי | 11:21   01.08.20
1
דביל
מושון | 12:53   31.07.20