דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

נציגנו בכנסת מתנגד לחוק איסור טיפולי המרה - משהו רע קורה לפ"ת.

ח"כ בוסו מיודעינו מעיריית פתח תקווה כועס ואומר: "משהו רע עובר על הליכוד". בוסו מפנה אצבע מאשימה לחברי הליכוד שבחרו להיעדר מההצבעה על חוק איסור ההמרה. כתבה נוספת המלווה את ח"כ בוסו בפרלמנט לאחר שנים רבות כסגן ומ"מ ראש עיריית פתת תקווה.

פורסם בתאריך:


סגן ראש עיריית פתח תקווה לשעבר וכיום ח"כ בוסו ממשיך לספק עניין רב כחבר כנסת חדש, אך פעלתן.

בוסו יחד עם חבריו לש"ס ויהדות התורה הצביעו נגד הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה שהגישו ח"כ ניצן הורוביץ וחברת הכנסת מירב מיכאלי שעברה בהצבעה בקריאה שלישית, ביום רביעי 22/7/20.

לפי תגובתו להפסד בהצבעה, בוסו ציפה שהליכוד יתייצב כאיש אחד ויתמוך בהצעה, אולם חברי ליכוד רבים ובהם ראש הממשלה נעדרו מהמליאה (למעט השר אוחנה שתמך בחוק) וסללו את הדרך לניצחון לאופוזיציה.

בוסו הביע את זעמו בראיון בראיון לאתר החרדי 'בחדרי חרדים': "משהו רע עובר על הליכוד, זה התחיל בתמיכה שלהם בוועדת חקירה פרלמנטרית לנושא השופטים לאחר מכן גם הנושא הכלכלי הם נעדרים, רבים בתוך הקואליציה".

בוסו תקף בראיון את חברי הכנסת של הליכוד על ההיעדרות מההצבעה: "רק 16 מתוך חברי הליכוד נמצאים פה, יש גם שרי הליכוד שהיו במשכן ולא באו להצבעה..."אם הם לא יתעשתו על עצמם פשוט לא יהיה להם שלטון".

מדובר בהתבטאות לכל הפחות מענינית של בוסו לאור הברית החזקה לאורך השנים בין הליכוד לש"ס ולאור קמפיין הבחירות של ש"ס שקרא לתמוך בנתניהו.

על פי כלל גורמי המקצוע בישראל ובעולם, 'טיפולי' ההמרה גורמים נזק נפשי למטופלים

באותה עת, בחדרו של ח"כ הורוביץ צהלו משמחה צעירים שעברו את הטיפולים הפסיכולוגים המדוברים.

בין הצעירים שתמכו בהצעת החוק הם צעירים חרדים ודתיים שעברו בעצמם את הניסיונות להמיר את נטייתם המינית.

ערן ארגמן (28) מאריאל גדל בבית דתי בגיל 17 הוא סיפר על נטייתו המינית לרב שלו, שביקש ממנו ללכת לטיפול. יום לאחר שהכנסת אישרה בקריאה טרומית את החוק לאיסור טיפולי המרה לנטייה מינית, אמר ה ארגמן בריאיון לאולפן ynet: "כל טיפול שנקודת המוצא שלו היא שאתה רע הוא לא טיפול מיטיב".

הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה ע"י פסיכולוגים עברה בכנסת לאחר שהציבור שלח 19,347 מיילים לחברי הכנסת במטרה ליצור לחץ ציבורי ולעודד אותם לתמוך בחוק, כמות שעברה את היעד הראשוני שנקבע למהלך - 15,000 והמשיכה לעלות.

על פי כלל גורמי המקצוע בישראל ובעולם, 'טיפולי' ההמרה גורמים נזק נפשי למטופלים, תוך חשש משמעותי לגרימת דיכאון קליני ולהתאבדות.

ההסתדרות הרפואית בישראל, איגוד הפסיכיאטרים והסתדרות הפסיכולוגים הביעו תמיכה חד-משמעית בהצעת החוק וקוראים לממשלה ולכנסת לאמץ אותה.

ד"ר שי איתמר, מפורום ארגוני הפסיכולוגיה הציבורית:

"אין דבר כזה טיפולי המרה. לא מדובר בטיפול, אלא בהתערבות גסה ומסוכנת, שעלולה לגרום פגיעה נפשית חמורה ואף להוביל להתאבדות.

אין שום דרך ״להמיר״ נטייה מינית הומוסקסואלית - להטרוסקסואלית, שכן נטייה מינית אינה הפרעה נפשית, אלא מאפיין אנושי.

טיפולי המרה הם נתיב מסוכן. הצועדים בו עלולים לפתח הפרעות נפשיות חמורות (דיכאון, ptsd, חרדות, אבדן תפקוד מיני), ואף להגיע לסף האובדנות. חברי וחברות הכנסת- זו האחריות שלכם לוודא שהחוק הישראלי ישקף את אמות המידה האתיות הגבוהות ביותר בנוגע לטיפולי המרה, ויאמץ את עמדת הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, התומכת בתיקון לחוק. אין מקום לפרקטיקה מסוכנת זו בעולמות הטיפול, ואין מקום לאלו המבצעים זאת בקהילה הטיפולית."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: