דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

"ניסיון להכשיר בחוק גזענות, אי שוויון, הדרת נשים ולהט"בופוביה."

כך אומר אורי קידר יו"ר ארגון "ישראל חופשית" על הצעת החוק של אוריאל בוסו ח"כ מש"ס ומ"מ ראש העיר לשעבר.

פורסם בתאריך:


לפני כחודש, דיווחנו על הנאום הראשון של ח"כ בוסו שתקף בביקורת קשה את העיתונאים בישראל. עתה אנו ממשיכים ללוות את פעילותו של ח"כ בוסו לצד התגובות לפעילות זו.

ביום שני האחרון, אוריאל בוסו מ"מ וסגן ראש עיריית פתח תקווה לשעבר וכיום חבר כנסת ממפלגת ש"ס הגיש יחד עם ישראל אייכלר (יהדות התורה) ומשה אבוטבול ואוריאל בוסו (ש"ס) הצעת חוק שנועדה להעניק חסינות לרבנים: "רב לא יישא באחריות פלילית ויהיה חסין בפני כל פעולה משפטית בשל פרסום חיבור הלכתי, הסכמה שניתנה לספר שפורסם או הבעת דעה בכתב או בעל פה בעניינים הנוגעים לתורת ישראל. "

עוד נכתב בהצעת החוק: " הצעת חוק זו מקורה בתחושה קשה בקרב עולם התורה כי גורמים שונים במערכת אכיפת החוק במדינת ישראל שמו להם למטרה למנוע מרבני ישראל לפרסם את דעת התורה בעניינים שעל סדר היום. עשרות רבנים נקראו לחקירות בשל פרסום חיבורים הלכתיים או הסכמות שכתבו למאמרים ואף בשל תשובות שנתנו לשאלות שנשאלו על ידי הציבור הרחב בענייני דעת תורה...  על פי הצעת החוק תוענק לרבנים חסינות רק בעניינים הנוגעים לחופש הביטוי – ציפור נפשה של הדמוקרטיה הישראלית. עניינים אלה הם חלק מהותי מתפקידו של הרב וקשורים קשר חזק לביצוע תפקיד הרב, לרבות הוראת תורה לישראל ללא מגבלה או איום. לא אחת נפסק כי ללא חופש הביטוי מאבד האדם את הטעם לחייו. כשמדובר בפגיעה בחופש הביטוי של רבנים, הרי שהפגיעה היא לא רק באדם הבודד אלא בעם ישראל לדורותיו."

הצעת החוק עוררה ביקורת רבה בקרב ארגונים רבים ואזרחים בעקבות התבטאויות שנויות במחלוקות של רבנים ברחבי הארץ.

אורי קידר מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית": "לאורך השנים ראינו ושמענו קבוצה של רבנים ראשיים, רבני ערים, רבני בתי הדין, ורבני ישיבות שמשכורתם של רבים מהם משולמת מכספי ציבור – משתלחים השכם וערב בציבורים שלמים ללא רסן. הצעת חוק שמבקשת למנוע מאותה קבוצת רבנים מסיתים לעמוד לדין על התבטאויות פומביות שלהם, היא ניסיון פושע להכשיר בחוק גזענות, אי שוויון, הדרת נשים ולהט"בופוביה. פעם אחר פעם מגיח הרב התורן שמתיר את דמם של נשים, חיילות צה"ל, ילדות קטנות או אפילו גברים מקהילת הלהט"ב – ומתנהגים כאנשי דת שאין להם אלוהים. אנו סומכים על חבריה השפויים של הכנסת הנוכחית – להראות לכולנו מה מקומה של הצעת חוק בזויה כזו".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: