דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

ייכנס לבידוד או לא ייכנס לבידוד?

ראש העיר רמי גרינברג נפגש עם הרב וייס שנמצא חיובי לקורונה!!!

פורסם בתאריך:


ראש העיר רמי גרינברג פגש את הרב אליעזר וויס שנמצא חיובי לקורונה.
אליעזר וויס, ממלא מקום רב העיר בני ברק וחבר מועצת הרבנות הראשית עבר להתגורר לאחרונה בשכונת בת גנים בעיר.

הרב וויס מספר ל"פ"ת עכשיו": "נפגשתי עם ראש העיר ביום חמישי בתאריך ה 2/7/20  לפי כל ההנחיות.
התסמינים הופיעו אצלי ביום ראשון בתאריך 5/7/20, היה לי חום וצינון והתקשרתי לרופאה וקיבלתי את התשובה בחמישי בערב.  ברוך השם עכשיו אני מרגיש טוב.
כל אלו שפגשו אותי נכנסו לבידוד עד יום שני. אני לא ידעתי, צר לי על ראש העיר הוא לא ידע. לזכותו של ראש העיר יאמר שהתקשרו מלשכתו לבדוק איך אני מרגיש".

מדבריו של הרב וויס ניתן להבין כי בין היום שהופיעו אצלו התסמינים לפגישה שלו עם ראש העיר חלפו שלושה ימים.
על פי הנהלים החדשים, מי שעליהם להיכנס לבידוד הם מי שנפגשו עם חולה הקורונה 4 ימים בטרם התחלת התסמינים.

העיתונאי בני רבינוביץ פרסם גם הוא כי התסמינים הופיעו אצל הרב וייס 3 ימים בלבד אחרי המפגש עם גרינברג, ועל כן גרינברג חייב בבידוד גם לפי ההנחיות החדשות.עוד טוען רבינוביץ כי  גרינברג פרסם פוסט וציוץ ברשתות החברתיות אודות הפגישה ולאחר שגילה כי וויס חולה בקורונה, גרינברג הנבוך מחק את הפוסט.


יצויין כי בעקבות העובדה שהרב וויס נמצא חיובי לקורונה, חלק מחברי מועצת הרבנות  ועובדי הרבנות הראשית שנפגשו עמו נכנסו לבידוד עד יום שלישי. הרב הראשי הגר״י יוסף לא צפוי להיכנס לבידוד לאחר שהפגישה התקיימה בריחוק ומאחרי מחיצות.

כידוע, אזרח שאינו נכנס לבידוד מסכן לא רק את חייו, אלא את חיי סובביו וראש עיר הוא דמות שבאה במגע עם אנשים רבים, שלא לדבר על הדוגמא שעליו לשמש כשליח ציבור וכראש עיר שקורא יום יום לציבור ברשתות החברתיות להקפיד לשמור על הנהלים.

מדוברות העירייה נמסר כי בקרוב ישלחו הודעה מסודרת וכי שום דבר לא נעשה בניגוד להנחיות. מאז פנייתנו חלפו 2 יממות ורק היום (שלישי) בצהריים, לאחר פרסום הידיעה, התקבלה ההודעה. 

מלשכת ראש העיר נמסר: "נכון לעכשיו לא התקבלה כל הנחייה מגורם רשמי במשרד הבריאות בהקשר של חולה הקורנה שהיה בקרבת ראש העיר. למרות זאת, מתוך אחריות ודוגמא אישית, עם קבלת הידיעה מהרשתות החברתיות על כך כי חולה קורנה היה באחת הישיבות שראש העיר השתתף בהן, הוא ברר את הכללים הנדרשים מול הקב"ט העירוני ויחד הגיעו למסקנה שיש להיכנס לבידוד. מאותו רגע ראש העיר נכנס לבידוד ע"פ כל כללי הבידוד המחייבים של משרד הבריאות. במקביל, ממשיך לנהל את ענייני העיר והתושבים מתוך הבידוד כמעט 24 שעות ביממה." 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: