דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

משרד הבריאות אימץ את יוזמתו של חבר הכנסת אליהו ברוכי מפתח תקווה להודעות השגויות מהשב"כ

תושבים רבים קיבלו הודעות מהשב"כ כי עליהם להיכנס לבידוד, על אף שהיו בביתם. ח"כ הטרי אליהו ברוכי, לשעבר חבר מועצת עיריית פתח תקווה הציע פתרון וסגן שר הבריאות קיבל אותו והוא יושם.

פורסם בתאריך:


מיום חמישי שעבר ה-2/7, עם חזרת איכוני השב"כ,  ועד היום, קיבלו עשרות אלפי תושבים ברחבי הארץ הודעות טקסט שבהן צוין כי עליהם להיכנס באופן מיידי לבידוד לאחר שנחשפו לחולה קורונה מאומת.

לפי ההליך שנקבע בחקיקה, באמצעות טכנולוגיית האיכון , מזהה השב"כ אזרחים ששהו בקרבת נדבק קורונה והמידע מועבר למשרד הבריאות. תכנון ומציאות לחוד הסתבר כי היו לא מעט תושבים אשר דיווחו כי שהו בביתם וכי נפלה טעות.
כמו כן, היו תושבים שדיווחו על כך שאין מענה במוקד או שנאלצו להמתין זמני המתנה ארוכים ביותר. לעיתים התושבים נתקלו בחוסר מידע על הסיבות שהובילו לכך שהוא נדרש להיכנס לבידוד.

לאור אותן תלונות של ישראלים רבים שקיבלו הודעה שגויה על הצורך להיכנס באופן מייד לבידוד ביתי בשל חשיפה לחולי קורונה, משרד הבריאות שלח בימים האחרונים לכמה מהם הודעות על ביטול ההנחיה – "עקב תקלה נשלח אליך מסרון המודיע על כניסה לבידוד", נכתב בהודעה. "אינך חייב להיכנס לבידוד על סמך המסרון הקודם. אנו מתנצלים על התקלה".

הפתרון של חבר המועצה ברוכי להודעות השגויות

חבר הכנסת הטרי וחבר מועצת העיר פתח תקווה לשעבר, אליהו ברוכי, נכנס לתפקידו במסגרת החוק הנורווגי, לפני פחות משבועיים, לאחר שנפרד מחבריו באופוזיציה ובהם חברו ישראל פרידמן בסיעת יהדות התורה.
חברי האופוזיציה שהתכוננו לישיבת המועצה האחרונה, איחלו לברוכי בהצלחה.

ח"כ ברוכי שובץ כחבר ועדת הקורונה בכנסת.
בדבריו בועדה, דרש ברוכי הקמה מיידית של שלוחה במוקד במשרד הבריאות שתעסוק אך ורק בתלונות הרבות על מסרוני שווא של איכוני השב"כ.

"תפקידנו לדרוש שיהיה מוקד שיעסוק אך ורק במתן מענה לערעורים. לא בשום דבר אחר", אמר ברוכי בועדה והוסיף: "אני לא רוצה שאותה מוקדנית במשרד הבריאות שצריכה לתת לי מענה כיצד להיערך לברית או הלווייה, תנסה לתת לי מענה על ההודעת סמס שקיבלתי מהשב"כ. זה לא ייתכן! ולפי כל התלונות שאני מקבל, זה נשמע שאין שום הפרדה בנושא".

לאחר הדיון בישר סגן שר הבריאות יואב קיש לברוכי כי דרישתו נענתה והמוקד יפוצל באופן מיידי.

אכן, בחיוג למוקד *5400, שלוחה מספר 1 תפקידה לתת מענה אך ורק למבקשי ערעור.

חה"כ ברוכי אומר בתגובה: "כמות התלונות על איכונים שגויים היא בלתי נתפסת. אני מבין שאני בין הבודדים שטרם קיבלו מסרון על מגע עם חולה מאומת. אינני יודע אם אפשר יהיה לקבל את כל הערעורים, אבל עצם זה שיש כתובת ברורה אליה ניתן לפנות בנושא, אני מקווה שזה ישקם את אמון הציבור במערכת החשובה הזאת".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מריח כמו קומבינה עם הטייקונים (ל"ת)
לוחם צדק | 23:55   12.07.20