דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חדשות בפתח תקווה

מידע אקטואלי על כל מה שמתרחש במלאבס, העיר הישנה ובפתח תקוה העיר החדשה.

חברת המועצה זנזורי דורשת מידע באשר למצבה הכלכלי של עיריית פתח תקווה

לאור התבטאותו של סגן ראש העיר צדוק בן משה, זנזורי ביקשה מסמכים הנוגעים לגירעון העיירייה, להלוואות ולתקציב שיועד להתמודדות עם נגיף הקורונה בעיר.

פורסם בתאריך:


לאור הקיצוץ בהסעות לעובדי העירייה ולהורי החינוך המיוחד, כמו גם נקיטת הצעדים ולאור התבטאות סגן ראש העיר צדוק בן משה בהקלטה שהגיעה למערכת "פ"ת עכשיו" והוצפה ברשתות החברתיות בו הוא אומר בקולו שהמצב "קסטרופה", חברת המועצה ענת זנזורי שלחה מכתב לראש העיר רמי גרינברג בבקשה לקבל מסמכים בעקבות מה שהיא מכנה: "מצב כלכלי ותזרימי קריטי של עיריית פ"ת."

בהקלטה אומר בן משה: "יש 130 מיליון ₪ גירעון, עכשיו הוא (ראש העיר קיצץ במשכורות של כל העובדים, של כל המנהלים, הוא קיצץ במשכורת שלו אלפי שקלים בחודש, אני אומר לך המצב לא פשוט, המצב קטסטרופה."

בניסיון להבין כיצד העירייה הגיעה למצב הכלכלי הזה ולאן הולכים התקציבים, זנזורי מנסה להבין את השאלה הידועה "איפה הכסף"?
זנזורי, כמו בנושא איכות האוויר, דורשת שקיפות ומבקשת שורה של מסמכים ומעלה סדרה של שאלות כדי להבין מהו מצבה הכלכלי של העירייה? שאלה שעל תשובתה ישנן השלכות ישירות על חיי התושבים.

זנזורי מבקשת לדעת מה התקציב שהופנה להתמודדות הרשות עם נגיף הקורונה? וממה הוא מורכב? איך התקציב נוצר? מאילו סעיפי תקציב?  אילו בעלי עסקים קיבלו סיוע ועוד?

לדברי זנזורי עברו מספר ימים וטרם התקבלה תשובה מהעירייה.

חברת המועצה ענת זנזורי: "לצערי עיריית פ"ת מנסה גם הפעם לספק לציבור התושבים אינפורמציות סותרות על מנת לגרום לבלבול ולחוסר הבנה של התושב הבודד.

הרי רק לאחרונה בכתבה שפורסמה ב 30/6 נמסר ע"י דוברות העירייה שחלק מהגירעון הוא בשל השיפוי לעסקים בסה"כ 140 מיליון שהעירייה נתנה לעסקים.

איך ייתכן שניתנו כספים באופן שרירותי מבלי שייצאו על כך קולות קוראים לכלל הספקים? מי הם רשימת העסקים שנהנו מההטבה הכספית של העירייה???
אני דורשת מראש העיר לספק לי תשובות על השאלות הללו ועל עוד המצויינות במכתב ע"פ תקנה 140 א'."


מכתב לחשיפת מסמכים בעקבות מצבה הקריטי של העירייה.pdf

הפנינו את השאלות של זנזורי לעריייה ולהלן התשובה שקיבלנו.


מלשכת ראש העיר נמסר:  "הגרעון לא עומד על 140 מיליון ש"ח אך יחד עם זאת בשל המשבר יש צפי לירידה בהכנסות שהרשות נערכת לקראתו כדי לסיים את השנה באופן מאוזן. כמו כן, רוב ההלוואות נלקחו עוד במהלך הקדנציה הקודמת ומלבד ההלוואה שנלקחה בשנה שעברה לטובת פיתוח העיר, שאר ההלוואות שהיו מתוכננות לא מומשו עדיין. את הפיתוח, כמובן, ניתן לראות בכל רחבי העיר."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: