דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

חינוך בפתח תקווה

חינוך ונוער, מה קורה בגנים ובבתי הספר בפתח תקווה, המדור עוקב, מתריע ומשבח.

עבודותיהן של רומי וליהיא, 2 תלמידות אומנות בתיכון גולדה תוצגנה במוזיאון פתח תקווה

פרויקט בו השתתפו תלמידי אומנות מבתי ספר רבים בארץ, בשיתוף של משרד החינוך וחברת אמדוקס.

פורסם בתאריך:


רומי גולדמרק וליהיא וינברגר, תלמידות כיתה יא במגמת אומנות בתיכון גולדה, הן חלק מהתלמידים והתלמידות שיציגו עבודות בנושא גיוון מגדרי – פרויקט משותף של משרד החינוך ושל חברת אמדוקס. פתיחת התערוכה אשר תוצג במוזיאון פתח תקוה לאומנות, תתקיים באופן מקוון, ב-8 ביולי.

לצד שינויים רבים, מערכת החינוך נאלצה להתמודד גם עם ביטולים רבים של סיורים, טיולים, מסיבות ותערוכות, לצורך הסתגלות עם המצב החדש שכפתה הקורונה. אך יש גם רגעים משמחים של הצלחות בתקופה הזו, ואחד מהם מתרחש במגמת אומנות העל אזורית של תיכון גולדה.

עבודתה של רומי

עבודתה של ליהיא

החודש הסתיים פרויקט בו השתתפו תלמידי אומנות מבתי ספר רבים בארץ, בשיתוף של משרד החינוך וחברת אמדוקס, שמטרתו הייתה ליצור תערוכה בה התלמידות והתלמידים יציגו עבודות שונות תחת נושא גיוון מגדרי ונראות מגדרית. עם כניסת ישראל לסגר, נראה היה שגם פרויקט זה ייגנז, אך לבסוף צלחו התלמידים את המשימה בהצלחה, והתערוכה אכן תוקם. התערוכה, כאמור, תוצג במוזיאון פתח תקוה, ובתיכון גולדה שבעיר שמחים לבשר ששתי התלמידות, ליהיא ורומי, הן בין המציגות והמציגים.

צוות מורי האומנות בתיכון, נועה פרידלנד ואורן בן יוסף, בירכו את התלמידות: "אנחנו תמיד שמחים כאשר תלמידות ותלמידים שלנו מציגים את עבודותיהם מחוץ לכותלי בית הספר", אומר בן יוסף. "השנה זו הייתה משימה כמעט בלתי אפשרית, ולכן השמחה על הצלחותיהן של ליהיא ושל רומי משמחות כפליים".

מוקדם יותר השנה, הציגו תלמידים נוספים מכיתתן של ליהיא ורומי ביריד אומנות שנערך בשיתוף עיריית פתח תקוה. בעבר, תלמידים אחרים במגמה הציגו בתערוכות אומנות בחיפה, ואפילו ביפן.

"מגמת האומנות שלנו היא אמנם חממה לשיפור ולמידה, אבל אנחנו מנסים להכיר לתלמידים גם את עולם האומנות שמחוץ לבית הספר ולעודד אותם להציג אם עבודותיהם במקומות ציבוריים. זו גאווה גדולה לעמוד מאחורי רומי וליהיא, בהצלחתן!", מוסיפה פרידלנד.

"בתיכון גולדה אנו נותנים דגש רב לעשייה עם נשמה ולא רק למרוץ אחר הציונים. בגישה החינוכית שלנו לאומנות יש ערך ומשקל רב בעיצוב דמותם של הנערים והנערות כי הרי האומנות מפתחת אצל בני האדם את הרגישות ואת הערנות החברתית" מוסיפה  ירדנה כהן-מנהלת השש שנתי.

ראש העיר רמי גרינברג: "מדובר בפרויקט שנתי, יצירתי ומעורר השראה אשר במסגרתו התלמידים עבדו על תכנון תוצר אומנותי במרכז לחדשנות ולעיצוב דיגיטלי בחברת אמדוקס תוך שימוש בכלים דיגטלים שונים. יישר כוח לתלמידות רומי וליהיא על ההישג המרשים ולצוות המורים של מגמת האומנות בשש שנתי גולדה שהנחה וליווה את התלמידות. גם בימים אלה חשוב לנו לשמור על המשך יצירה תרבותית ולשתף בכך את הציבור, ואני מזמין את כולם להצטרף לשידור וליהנות מהתערוכה שתשודר באופן מקוון". 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: