דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

פתח תקוה עיר של בריאות בפתח תקווה

מידע ממרפאות, קופות ובתי החולים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא

בבילינסון נחנכו שני חדרי אשפוז חדשים לתורמי כליה אלטרואיסטים, לזכרו של הרב אברהם ישעיהו הבר ז"ל

הרב הבר ז"ל, מייסד ויו"ר עמותת "מתנת חיים", הביא להצלת חייהם של מאות אנשים בזכות תרומות כליה אלטרואיסטיות. לאחר פטירתו הוחלט בבילינסון שחדרי האשפוז המפוארים לתורמי כליה אלטרואיסטים יקראו על שמו.

פורסם בתאריך:


במחלקת ההשתלות בבילינסון נערך השבוע טקס חשיפת שלט לזכרו של הרב אברהם ישעיהו הבר ז"ל, מייסד ויו"ר עמותת מתנת חיים.

כ- 500 מושתלי כליה זכו בחייהם מחדש בבית החולים בילינסון בזכות פועלו של הרב הבר שחבר לצוות מנתחי ההשתלות בבילינסון. בטקס השתתפו רחל הבר, אלמנתו של הרב הבר, ד"ר אפרת הרלב ברון מנהלת קמפוס בילינסון, פיני כהן, יו"ר עמותת הידידים של מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון), שתרם יחד עם רעייתו פנינית להקמת המחלקה ועל שמם קרויה מחלקת ההשתלות החדישה בבילינסון, ד"ר אביתר נשר מנהל מחלקת השתלות בבילינסון וצוות המחלקה.

המחלקה ששופצה ונחנכה לפני כשנה החלה לפעול במבנה החדש שתואם את היותה מרכז ארצי להשתלות, אליו מגיעים מטופלים מכל הארץ. בזכות תרומתם של פיני ופנינית כהן  נבנה במחלקה החדשה, שהיא היחידה מסוגה בארץ, אגף אשפוז שכולל כ-20 מיטות. החדרים החדשים בעיצוב מודרני, חלקם פרטיים וחלקם מיועדים לשני מאושפזים. אגף המרפאות החדש, המשתרע על פני 1,000 מ"ר, מוקדש להכנת המועמדים והתורמים לקראת ההשתלה.

ד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון " מפעל חייו של הרב הבר מונצח לא רק כאן בחדרי האשפוז של מחלקת ההשתלות בבילינסון, אלא בעיקר בגופם של המושתלים שקיבלו בזכותו ובזכות תורמי האיברים חיים חדשים. מחלקת השתלות בבילינסון תמשיך ביתר שאת את השותפות האמיצה עם עמותת ״מתנת חיים״ בהובלתה של רחל אלמנתו של הרב הבר ז״ל. חדרי  האשפוז החדשים הם המעט שניתן לעשות עבור אלה שנתנו מתנה כה יקרה מגופם.״

פיני כהן, יו"ר עמותת הידידים של מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון) "בחרנו להנציח את זכרו של הרב באופן שידגיש את הנתינה לחולים ולתורמי הכליה, שמאוד אפיינה אותו. שני חדרי אשפוז ייחודיים ומאובזרים ברמה גבוהה, שנבנו במחשבה על רווחתו של תורם הכליה ונחנכו לאחרונה, יקראו מעתה על שמו. רוח הנתינה שלו שורה על המחלקה המיוחד הזו ואני שמח שניתנת לנו האפשרות להנציח את זכרו כאות תודה והערכה על פועלו המשמעותי לקידום תרומות הכליה בישראל"


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: