דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

קהילות בפתח תקווה

כל מה בפ"ת מתוכננים 13 רובעים, יש בה מספר גדול של שכונות, כאן הבמה לקהילות באשר הם.

שורדי שואה בפתח תקווה חוגגים יום הולדת 90+

פורסם בתאריך:


המרכז העירוני להנצחת השואה בעיריית פתח תקוה בשיתוף מפעל הפיס מקיימים חגיגות יום הולדת לשורדי שואה תושבי העיר בני  90+. במסגרת החגיגה מתקיימת בביתו של השורד/ת שואה מסיבת יומולדת שמחה עם אמן שירה בציבור, עוגת יומולדת וברכת מזל טוב החתומה ע"י ראש העיר רמי גרינברג ויו"ר המרכז להנצחת השואה משה פלדמר. לאירוע הצנוע והמשמח מוזמנים גם בני משפחה קרובים.

עד כה נחגגו ארבעה ימי הולדת ובהמשך צפויות עוד מספר חגיגות.

ישעיהו אבידן: יליד 1929, רומניה באזור בסרביה. בשנת 1941 כאשר הנאצים כבשו את האזור, ישעיהו ואחיו עברו את נהר הניסטר על רפסודה והגיעו למוגילייב. שם במינוס 40 מעלות לאחר שכבר גסס עברה שם אישה יהודייה אוקראינית, רוזה דונוביץ', שלקחה את ישעיהו בתור הילד שלה עד אחרי המלחמה. בארץ, עבד ישעיהו בבית הספר גן ונוף וחינך ילדים רבים.

ישעיהו קיבל את אות יקיר העיר, עוסק בהנצחת זיכרון השואה והקים בצומת סירקין בעזרת חבריו ובעידודו של ראש העיר לשעבר איציק אוחיון ז"ל את אנדרטת "קדושי טרנסניסטריה" בו מתקיים מידי שנה טקס מרכזי ביום הזיכרון לשואה ולגבורה.

שושנה טובל: ילידת הונגריה 9.6.1930. בגיל 14 גורשה עם משפחתה למחנה השמדה ולמרות הקושי העצום שרדה את התקופה. בשנת 1950 שושנה עלתה לישראל, התחתנה עם אפרים והשניים הקימו משפחה לתפארת. החודש זכתה בנין מספר 50. 

ישראל (סמיון) רודניצקי: יליד 10.6.1926 ליטא. ישראל היה פרטיזן שהתגייס לצבא האדום ונלחם נגד הגרמנים במלחמת העולם השנייה.

מלכה שטיינמץ: ילידת 1926 הונגריה. כשירדה עם אמה ואחיותה מהרכבת באושוויץ, מנגלה הפריד אותן. היא נשארה בחיים ואת משפחתה הובילו למשרפות. מלכה עבדה במחנה, צעדה את צעדת המוות ושרדה. ביום השואה הבינלאומי 2018, ראש הממשלה הזמין אותה ושורדי שואה נוספים להתארח בבית ראש הממשלה.

בקרוב נחגוג לחיים נחמן 90 ולצבי פרידמן שחוגג 98!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: