דלג לתוכן העמוד דלג לחיפוש באתר דלג לתפריט האתר

לפרסום חייגו: 03-9290020

תרבות ופנאי בפתח תקווה

תרבות, פנאי, בידור, מופעים, סרטים

"מרכינים ראש בפני אישה גדולה ואשת חינוך, אחת הדמויות המובילות בתרבות ישראל"

הסופרת תמר בורנשטיין - לזר שדורות של ישראלים גדלו על סדרת ספריה - "קופיקו" - הלכה היום לעולמה. בתה זוהרה לזר ונכדה עוז מספרים על הסופרת, המורה והאישה שכתבה יותר מ-400 ספרים, לימדה, חינכה, ציירה, פיסלה ועוד. יהי זכרה ברוך.

פורסם בתאריך:


הסופרת תמר בורנשטיין – לזר הלכה לעולמה היום (שלישי) בצהריים בגיל 93. 
בורנשטיין לזר מוכרת בזכות סדרת ספרי הילדים על קופיקו' סדרה שריתקה ילדים רבים וזוכה לאהבת הציבור הישראלי עד היום.
בורנשטיין ניחנה ביצירתיות רבה שבאה לידי ביטוי ביותר מ-400 ספרים שכתבה ובהם סדרות של ספרים לימודיים ואגדות ונחשבת לאחת מהסופרות הגדולות בעולם הספרות העברי. 

 

בורשטיין ידועה גם בשל הקשר ההדוק והמיוחד שלה לפתח תקווה, העיר שהייתה בין מקימיה ובה היא גדלה, כתבה ולימדה. 

בתה של תמר, זוהרה מספרת לנו על הסופרת, על תמר כאדם ועל הקשר המיוחד של תמר לפתח תקווה.

"אמא שלי סופרת שהשאירה חותם במדינת ישראל, מורה שכל התלמידים אהבו, היא הייתה אדם מיוחד. היא נולדה בפתח תקווה מהמקימים והמסיידים של פתח תקווה, והיתה מחוברת לעיר הזו בצורה מאד חזקה. היא  נולדה כאן ונפטרה כאן. מעולם לא עזבה את פתח תקווה. היא גרה בבית הזה בפתח תקווה כל חייה.

היא כתבה ופיסלה פסלים יוצאי דופן, ציורים יוצאי דופן, שירים יוצאי דופן. היא כתבה למעלה מ-400 ספרים ואין ספק שהיא אחת הדמויות המובילות בתרבות ישראל."

עוז בנה של זוהרה והנכד של תמר מספר על סבתו ועל המורשת שלה: "נפלה עלינו היום אבדה כבדה, תמר גידלה דורות על דורות שחונכו וגדלו על ברכי קופיקו. קופיקו הפך קונצנזוס בין אם זה ערבי יהודי, חילוני או דתי, ילד או מבוגר, כל אחד שקרא את הספרים התחבר ומה שמדהים הוא שהאישה הזו ידעה לחבר בין כל קצוות האוכלוסייה, לא באמצעות בן אדם, אלא באמצעות קוף.

מה שהייתי רוצה שאנחנו נעשה כולנו, שנשמור ונשמר את המורשת הזו שהיא הצליחה בה, לעשות דבר מיוחד לעם המפולג הזה, להגיע לארבעה דורות שגדלים עם דמות  שכולם אוהבים וכולם מתחברים אליה.

אנחנו כבר חוגגים שבעים שנה לקופיקו ולא סתם ארבע דורות שלמים הצליחו להתחבר לדבר הזה שנקרא קופיקו כי יש כאן משהו שחצה את מימד המגדר, הזמן והמרחב ותפקידנו גם  כעיר, כחברה וכאומה לשמר זאת לדורות הבאים ולהנחיל זאת בקרב כולנו. אנחנו מרכינים ראש בפני אישה גדולה שהייתה מורה ואשת חינוך שתנוח על משכבה בשלום."

מערכת "פ"ת עכשיו" משתתפת בצער המשפחה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: