תושבי פתח תקווה וכפר סירקין הגישו אתמול (ראשון) עתירה מנהלית כנגד תכנית סירקין, גם עיריית פתח תקווה הגישה עתירה מנהלית לפני מספר ימים. העתירות הוגשו לבית המשפט המחוזי במרכז, בבקשה לבטל את האישור שניתן על ידי הותמ"ל. התכנית אמורה לכלול בנייה של 8,500 דירות ו-250,000 מ"ר למסחר על שטח של 2,600 דונם, כאשר חלק גדול מהשטח הזה כרגע מייוער וצפוי לעבור כריתה מאסיבית.

העתירה של העירייה יוצאת כנגד ההשלכות החמורות של תכנית סירקין על העיר פתח תקווה. וכי יש לתת מענה לצורכי התחבורה המורכבים קודם כל, שכן בלעדיהם צפוי האזור להפוך לאסון תחבורתי חמור הרבה יותר ממה שהוא כעת ובקשה לבצע את התכנית בצורה מדורגת במקביל להקמתן של תשתיות תחבורה. בעתירה זו של העירייה מודה בעצם ראש העיר, רמי גרינברג, כי מדובר בתכנית מסוכנת ולא טובה לאזור.

העתירה של התושבים כוללת:

מוביל מטה המאבק בתכנית סירקין, משה פישר: "מטה המאבק למען סירקין שפויה מברך על הידיעה כי עיריית פ"ת מצטרפת לעתירה נגד התכנית לבנות במחנה סירקין כ-14,000 יחידות דיור ללא מענה ראוי בתשתיות , ללא שמירה ראוייה ויד שקולה ואחראית  בשמירה על העצים ובמיוחד ללא מענה תחבורתי ראוי. מטה המאבק מכוון להשגת תכנון שלם, כוללני ואחראי שיתן מענה ממשי לצרכי הציבור ובמיוחד להסעת המונים - מטרו ורכבת קלה משולבים, מתואמים ומעוגנים בתהליכי הביצוע ."

ירון קדושים ממובילי מטה מאבק סירקין: "אינני יודע על מה העיריה עותרת. אך עצם הגשת עתירה על ידי העיריה הוא מהלך חיוני ומחוייב המציאות.  אני מקווה ומייחל שכמו מטה המאבק סירקין, גם העיריה הגישה עתירה נגד החוסר המשווע של תשתיות וכבישים. שהעיריה הבינה את גודל האסון שמתרגש על העיר. שהעיריה לוקחת אחריות ונלחמת על עתידינו.  אסון תשתיתי עצום שאם לא יתוקן ולא יטופל כעת, יהיה בלתי ניתן לתיקון. לעולם. אסון תשתיות ואיכות חיים בעל מימדים עצומים. אין כבישים וצירים ופתרונות תחבורה. וגם המעט שכבר קיים אינו מחוייב לביצוע ואיש לא יתן את הדין אם לא יבוצע. הגיעה השעה להלחם ולא להאמין למילים חסרות בסיס של פוליטיקאים ופקידים מקצועיים שהיום כאן ומחר שם."