כנס גמלאים מיוחד נערך ביום ראשון ה-22/12 בלשכת ראש העיר, רמי גרינברג. מטרת הכנס, שמיעת טענותיהם, תלונותיהם, רעיונותיהם והצעותיהם של הגמלאים, במגוון נושאים העשויים לשפר את חזות העיר, תשתיות, מניעת תקלות ועוד, לטובת תושבי העיר בכלל ולציבור הגמלאים בפרט.

אל הכנס הוזמנו, ביוזמת שלום קוטלר, יו"ר מנהלת הגמלאים, כ- 50 מוותיקי העיר, רובם ככולם מילאו בעבר תפקידים בכירים בהנהלת העירייה, חברי הנהלה וחברי מועצת העיר, מנהלי מוסדות חינוך, ראשי עמותות וחברות ונושאי משרות ניהול כיום.

בין ההצעות והתלונות שהועלו: תשתיות כבישים ומדרכות פגומות הגורמות למפגע בעיקר בעונת החורף, אי אכיפה מספקת על עבירות חנייה ליד בתי ספר, מפגעי תעבורה בצמתים העלולים לגרום לתאונות, חסר בספסלי ישיבה במרכז השקט של העיר, פנייה לפתיחת מועדונים, גם בשבתות וחגים, לתושבים שאינם נוהגים בשבת, בקשה לקבלת קהל במשרדי מנהלת הגמלאים בכל ימות השבוע, הפחתת הארנונה, בקשת סיוע תקציבי לפעולות התנדבות של עמותות, הנאלצות לספק מימון  עצמי לפעילותן, מציאת פתרון לתושבים נזקקים שידם אינם משגת דמי כניסה לדיור מוגן , פתיחת כיתות לימוד לגמלאים במבני בתי ספר, יצירת קשר עם מורים גמלאים המעוניינים להתנדב בהוראה, יצירת קשר עם וותיקי העיר המעוניינים להתנדב להדריך בני נוער להכרת אתרי מורשת בעיר, ועוד.  

 בקשה יוצאת דופן השמיע אחד הנוכחים, להקים בעיר מוזיאון לכלי טייס, בו יוכלו לבקר ילדים ומבוגרים כאחד.

 ראש העיר הקשיב והתייחס לכל הפניות שהועלו, אותן רשמה שירי מתנה, ממנהלת הגמלאים. ראש העיר טען שלגבי חלק מבקשות התקציב הוא מוגבל על ידי רשויות החוק ומשרד הפנים, אבל, כך אמר, הוא יבדוק כל תלונה,  או הצעה לגופה, וישתדל לענות על דרישות התושבים ככל האפשר.

 בסיכום הכנס אמר ראש העיר: "כל אחד מכם מוזמן לפנות אלי אישית, או באמצעות הטלפון, בכל טענה, תלונה או הצעה לשיפור שתעלה בעתיד. נתייחס לכל פנייה במלוא הרצינות, נשתדל למלא את בקשותיכם במידת הניתן ונשיב לכל אחת ואחד מכם באופן מנומק ויסודי".