הסיפור של מעיין שטרן - מרמלשטיין הוא סיפור בלתי נתפס הממחיש את אכזריות החיים לצד הכוח שיש בנו לקום ממכות כואבות ביותר. שטרן תושבת היישוב נחלים, עד לפני שנתיים התגוררה בפתח תקווה, עובדת כמורה ומחנכת של בבית ספר היסודי ע"ש דבורה עומר בפתח תקווה, עברה שתי טרגדיות בזו אחר זו.

לפני חצי שנה אחיה של מעיין נפטר בתאונת דרכים מעט לפני יום הולדתו ה- 22.  שבוע לאחר מכן ביום האחרון של השבעה, אחיה הגדול בן 31 נפטר מדום לב.

רוני ואיתמר מרמלשטיין ז"ל

למעיין נותרו שני אחים: אחות קטנה בת 19 ואח בן 25. מעיין מספרת: "אנחנו חמישה ואחרי שבוע הפכנו פתאום לשלושה".

הרופא אמר שזה מקרה נדיר שמשהו בלב מרוב צער כה גדול, לא הכיל את זה והלב קרס.

אני כבר לא נכנסת לראות חדשות, כל מקרה מוות מחזיר אותי לתמונות מאד קשות שנחקקות בזיכרון. ידיעות כמו זוג הורים שנאלצו לקבור את הילדים שלהם. יש צער מאד חזק של אנשים כשמאבדים אח קטן."

מעיין מספרת על אחיה רוני שנפטר בתום השבעה:

"רוני היה אבא, תפס מקום של אבא, הוא תפס את המקום של אבא, מי שמכוון ומקשיב ומבקר ויודע. הוא היה סוג של אבא, כי אין לנו קשר לאבא. ההורים שלנו גרושים."

מתי ראית את אבא שלך בזמן האחרון?

בשבעה ולפני זה פעם בחצי שנה, שנה, מפגש קצר, לא מעבר, הוא מאד במקום שלו, בחיים שלו. הוא לא לקח חלק לגבי חמשת ילדיו.

התלמידים שלך יודעים מה עברת?

"אני מחנכת של תלמידים צעירים – כיתות א' ב', אני לא יודע מה כל הורה שיקף בבית, אני לא באמת פתחתי איתם את זה, אני יכולה לדבר איתם על געגועים, הבית ספר יודע בטח התלמידים הבוגרים יודעים.

המשפחה של מעיין סובלת ממצב כלכלי קשה, לאמא שלה יש חובות שהצטברו במהלך השנים, של מאות אלפי שקלים לבנק.

מעיין מספרת על המצב הקשה בבית: "אמא שלי גידלה אותנו לבד חמישה ילדים, עם הרבה בעיות בריאותיות לא פשוטות שצצו והיא הייתה מאושפזת. היא נקלעה למצב שהיא בלי יכולת לעבוד תקופות ארוכות. היו תקופות שתפקדתי כאמא בבית. חיינו רק מהקצבה של ביטוח לאומי.

היא הייתה במקום שלא להחסיר אם אחד מהילדים צריך רופא וגם שאין אי אפשר לא לטפל בילדים. היא לביאה שנלחמת על הילדים שלה.

יש לנו המון הוצאות וחובות ישנים שהצטברו כל השנים, צריך לעלות לקבר שיהיה מצבה ולא היה איך לשלם את המצבות.

גדלתי בבית, למדתי תואר ראשון, אני מחנכת, אף אחד לא מאמין מאיפה באתי, אין לי אבא בבית, הוא לא משלם מזונות, אמא שלי במצבים לא פשוטים, צריך לטפל בחמישה אחים.

זה הפך לכדור שלג שגם איך מתמודדים עם הכאב והצער הצמודים לשבעה ואיך משלמים עכשיו על כל זה? ואמא שלי צריכה לחתת רגליים ולקחת עוד הלוואה שהיא בכלל בדיכאון עמוק  ולא יכולה לקום.  היא בסוף התחילה לחזור ולעבוד לאט לאט."

ביום שני ב9/11/19 נערך ערב התרמה – "בשביל מעיין" באולם של גולדה בהפקת בין היתר השחקן והבדרן שלומי קוריאט ורעייתו אורית במטרה לסייע למשפחה במימון ההוצאות הכבדות. הבנים של קוריאט לומדים בבית ספר שמעיין מלדת בו.
המופע סטנד אפ התחיל במילים של קוריאט אשר סימלו את מהות הערב: "כל ישראל ערבים זה לזה".


בזכות נדיבותם של התושבים, גוויס סכום מכובד של  25,000 ₪, אך סכום זה מהווה פחות מעשרה אחוז מהחובות והמשפחה זקוקה לעזרה נוספת.

מעיין מסכמת את המצב שאליו היא ומשפחתה נקלעו במילים קשות ומרגשות:

קמנו מהשבעה של האח הקטן, קמנו מהשבעה של האח הגדול ואני מסתכלת על המציאות בבית ואני לא יודעת מה לעשות, איך ממשיכים לחיות? העולם מתהפך לגמרי. הנורא מכל קרה."
 

לתרומות למשפחה ניתן להיכנס לקישור זה