אמש (מוצ"ש) באזור כיכר גורן בעיר, התקיימו שתי הפגנות, ההפגנה נגד התנהלות היועמ"ש בחקירות שבהן חשוד ראש הממשלה ובאילו שהוא אינו חשוד, אשר מתקיימות כבר כמעט שלוש שנים ברציפות  (155 הפגנות) והפגנת התמיכה בראש הממשלה.

להפגנת התמיכה בראש הממשלה הגיעו כאלף איש, הדוברים בה מתחו ביקורת חריפה על הפרקליטות ורשויות החוק והאכיפה. בהפגנה זו השתתפו עו"ד יורם שפטל, הפעילה מאי גולן וח"כ אסנת מארק שכינתה את הפרקליטות ואת רשויות החוק בכינוי "כנופיות".

המפגינים אחזו בשלטים שבהם נכתב: "משטרה + פרקליטות = מאפיה", "מאפיה - ק.ג.ב" ועוד.

צילום: רפי מיכאלי

 

הפגנה זו נערכה במקביל להפגנת תמיכה נוספת שנערכה במוזיאון ת"א שבה הגיעו כ-300 איש ובה נשאו דברים:  העיתונאים אראל סג"ל ושמעון ריקלין, החבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, הזמר שימי תבורי ועוד.

 

עימותים בין המפגינים משתי ההפגנות ותלונות על אלימות

כפי שדיווחנו בהפגנות הקודמות, אירעו עימותים רבים בין מפגינים מהליכוד שעשו את הדרך מהפגנת התמיכה ברוה"מ להפגנה נגד היועמ"ש הממוקמת כמה מאות מטרים משם.

בתום ההפגנה אמש, מפגינים מהפגנת התמיכה הגיעו לבית קפה הצמוד לרחבת קניון גנים שבה מתקיימת ההפגנה נגד היועמ"ש. בבית קפה ישבו מפגינים נגד התנהלות היועמ"ש והתפרעו, כאשר רן כרמי בוזגלו ממארגני הפגנות התמיכה ברוה"מ ואמנון בן אמי חבר הליכוד בפתח תקווה מנסים להשתלט על המפגינים ולא מצליחים, כוחות של משטרה הגיעו באיחור למקום וניסו להשתלט על המקום, ללא הצלחה.

 

 אור, מפגין קבוע בהפגנה נגד היועמ"ש סיפר על המתרחש:

הכל התחיל כשישבנו בקפה רולדין בסיום ההפגנה. אני ועוד כעשרה מפגינות ישבנו לקפה ועוגה לאחר ההפגנה, באותו זמן ישבו במקום כמה מפגינים מההפגנה השנייהבהתחלה הכל היה בסדר.  בשלב מסיום החלו דיבורים בן שני המחנות. היו רק ויכוחים מילוליים אך מהר מאוד התחילו גינויים והשמצות בין שתי המחנות. באותו זמן בדיוק הסתיימה הפגנת התמיכה בביבי והתחיל נהר של אנשים לזורם לכיוון בית הקפה, ומהר מאד התחילו צעקות וקללות ללא סוף.

המשטרה הגיעה למקום וחצצה בין ה"מחנות".לאחר שתי דקות של חציצה המשטרה "התקפלה" מהמקום ונשארנו  (כ-4 גברים ו- 8 נשים הרוב מעל 60) לבד מול המון זועם של כ100+ איש ואז התחילו ממש דחיפות, נגיעות ובשיא אף נדחפה אישה בכוח מהכיסא אלו ישבה.

פתאום הגיעה למקום רן כרמי בוזגלו (שהוא גם אחד ממארגני הפגנת התמיכה בנתניהו) וביקש מכל תומכי ביבי ללכת, אך זה לא הועיל. לאחר מספר ניסיונות זרק רן כרמי את המגפון שלו בעצבים ותסכול והסתלק מהמקום. רק אז הבינו חלק מהנוחכים את המצב והחלו לנוע הביתה.

כאשר רוב ההמון התפזר ראינו את השוטר ברק מרדכי שהוא גם מפקד תחנת משטרת ישראל בפתח תקוה צופה על כל האירוע מהצד וצוחק.

לסיכום, המפגינות מכיכר גורן כמעט עברו לינץ' והמשטרה ישבה בצד וצחקה..

ההפגנה נגד היועמ"ש: "האזרחים מהמחנה הפוליטי השני  נשבו בתפיסה האיומה שוטפת המוח שרשויות שלטון החוק רודפות פוליטית את נתניהו."

בהפגנה נגד התנהלות היועץ המשפטי בפרשות שבהן חשוד ראש הממשלה ובאילו שהוא לא חשוד, נשאו דברים: החשב הכללי באוצר לשעבר פרופ' ירון זליכה, עו"ד דניאל חקלאי, אלוף במיל' אמיר השכל ועוד.

עורך דינם של ראשי המחאה עו"ד דניאל חקלאי אמר: 

שמעתם השבוע את אמיר אוחנה, שר המשפטים? בתור סניגור אני מרגיש מחויבות עמוקה לזכוית האדם והאזרח בכלל ולזכויות חשודים בפרט. וגם שמדובר בחשוד צמרת כמו ניר חפץ אסור היה לפגוע בזכויות היסוד שלו כחשוד, אבל כמה נורא, כמה פתטי מחריד לאיזה שפל הוריד אותנו נתניהו באמצעות הבובה שלו שר המשפטים, לדבר על זכויות חשוד ואז להשפיל אותו בפומבי כדי שכל הציבור בארץ תדע על מאהבת פוטנציאלית, זה באמת אחד הדברים הדוחים

אי אפשר ששר המשפטים וראש הממשלה שמעולם לא דאגו לזכויות אדם ואזרח כאשר מפגינים נגד השחיתות השלטונית נעצרו על לא עוול בכפם, כאשר אזרחים ישראלים ממוצא אתיופים נעצרו על לא עוול בכפם והייתה תופעה של שיטות יתר ואלימות, לא רק שהם לא עשו דבר הם גיבו את זה.

כי כאשר מדובר בהפרה של זכויות אדם ואזרח או פגיעה בשלטון החוק והפרה של זכויות אדם ואזרח גם יחד, כל עוד מדובר באזרחים מוחלשים או אזרחים רגילים כמוני וכמוכם, אנחנו לא שומעים ציוץ מהשלטון, אלא להפך אנחנו מוצאים שוב ושוב פגיעה בזכויות אדם ואזרח.  אבל כאשר מתעורר איזשהו חשש שצריך לבדוק אותו לגבי סחיטה באיומים של עד צמרת שעלול לשיטתם להפיל את נתניהו, פתאום הם נזכרים בזכויות החשוד, זה לא יעבור, אלו הדמדומים של שלטון נתניהו.

יכול להיות שמדובר בעוד מספר שבועות, יכול להיות שמדובר בעוד מספר חודשים, יתכן לצערנו מערכת בחירות שלישית, אבל אני אומר לכם שנתניהו גמר את הסוס."

עו"ד חקלאי, התייחס למפגינים בהפגנת התמיכה בראש הממשלה:

"אנחנו מפגינים גם למענם, למען כל אזרחי מדינת ישראל.

האזרחים מהמחנה הפוליטי השני אכן נשבו בתפיסה האיומה שוטפת המוח שרשויות שלטון החוק רודפות פוליטית את נתניהו, אז אני מזכיר לכם שזהו מפלטו האחרון של העבריין לכאורה או לא לכאורה, דרעי אמר שהוא נרדף הורשע והלך לכלא, קצב אמר שהוא נרדף הורשע הלך וכלא, אולמרט, בניזרי אמרו את זה, תניהו לא שונה מהם.

ככל שהדברים מתפרסם בתקשורת, ככל שאנחנו מנתחים את הדברים בצורה סבירה כאנשים סבירים, אנחנו מוצאים שמדובר באחד המנהיגים הכי מושחתים ביותר שהיו כאן, אם לא המושחת ביותר.

השחיתות הזו פוגעת בנו כלכלית בצורה אנושית, יקום אדם אחד שיכול לחלום על דירה לבן שלו מבלי ירושה מפוארת מהסבתא – אין, לא קיים. יקום אדם אחד נגיד יאיר נתניהו איך הוא יכול לבד בלי תמיכה של ההורים, בלי תמיכה לש משפחה אמידה לרכוש דירה, לשכור דירה, נתניהו הפך את המציאות הכלכלית לבלתי נסבלת."

גם במציאות המשפטית אנחנו נמצאים בשפל המדרגה, אל תחששו ממה שמעולל נתניהו למדינת ישראל, אם יש לכם ראיות לכאורה תגישו כתב אישום ותדאגו שהאיש הזה ילך הביתה למענינו ולמען הילדים שלנו."

עו"ד דניאל חקלאי צילום: נילי יהל

פרופ' ירון זליכה אמר: "את החושך לא מגרשים במקלות. לחברים שלנו שם (המפגינים בהפגנת התמיכה ברוה"מ), לא נדבר בחושך, אנחנו החבר אותם עם הרבה אור ואור זה אמת."

פרופ' זליכה תקף את המדיניות הכלכלית של נתניהו וטען כי היה ניתן להגדיל את התקציב בעשרות מילארדים: "כל שנה שנתניהו בשלטון תעלה לציבור הישראלי עשרה מיליארד ש''ח."

פרופ' ירון זליכה צילום: רפי מיכאלי
צילום: רפי מיכאלי

צילום: רפי מיכאלי