עיריית פתח תקווה פרסמה כי בכוונתה לקיים שתי הפגנות נגד מפגעי הריח שמהם סובלים תושבי אם המושבות:

ההפגנה הראשונה תתקיים יום שישי הקרוב הקרוב, ה-25 בחודש, בסמוך למפעל טביב, בשעה 10:00 בבוקר.

ההפגנה השנייה תתקיים  ברחבת הכנסת בירושלים בתאריך 28/10/19 גם כן בשעה 10:00.

מאחורי היוזמה עומדים עוזר ראש העיר שי שטארק וחברת המועצה אורנה דוידאי ששימשה בכהונה הקודמת בראשות איציק ברוורמן ראש אגף איכות הסביבה.
 

בהודעה שפרסמה העירייה צוין: "די למפגעי הריח והאוויר ליד הבית שלנו. מרחיקים את המפגעים מבתי התושבים, דורשים אויר נקי". ביום שישי, ה-25.10, ההפגנה תתקיים ברחוב הרכבת פינת החרושת בעיר.

עוד פורסם בהודעה כי יתבצעו הסעות בשאטלים ממרכז רום בשעה 8:45 ומחצי חינם באם המושבות בשעה 8:55.

בהודעה שפרסם רמי גרינברג נכתב: " תושבי פתח תקוה! בואו להפגין למען אויר נקי.

הצטרפו למחאה. לא נסכים יותר למפגעי ריח ואויר ליד הבית שלנו! מרחיקים את המפגעים מהבית! מוזמנים  ביום שישי 25.10 בשעה 10:00 בבוקר."

זנזורי: "לא אסכים להסתיר דברים מהתושבים."

מאז שחברת המועצה ענת זנזורי התפטרה מתפקידה כמחזיקת תיק איכות הסביבה, המתיחות בינה לבין ראש העירייה רמי גרינברג בנושא הטיפול במטרדי הריחות ככלל ובתחנות הניטור בפרט, מתגברת מיום ליום. 


ענת זנזורי תובעת מראש העירייה להותיר את תחנת הניטור הקיימת במקומה ולפרסם לאלתר את הדוחות שהוא מחזיק בידו אודות מטרדי הריח.
לאחרונה, גרינברג וזנזורי נפגשו כל אחד בנפרד עם קבוצת מומחים.
לדברי זנזורי, המומחים שעימה נפגשה טענו בפניה כי תחנת הניטור החדשה המיועדת לקום בשכונת אם המושבות, אינה מתאימה לצרכים ולאור זאת, מתנגדת זנזורי, כפי שדיווחנו, להקמת תחנה ניטור ישנה ופועלת על מנת להשאיר את תחנת הניטור הקיימת בשכונת אם המושבת על כנה. חברת המועצה ענת זנזורי מסרה ל"פ"ת עכשיו": אין מנוס מהשארת התחנה בתוספת לינק פתוח לתושב.

אם ראש העיר לא יעשה זאת, אניע מהלך בשיתוף התושבים בו הם יקחו חלק בתרומה כספית על מנת להגיע לשקיפות מקסימלית.

לא אסכים להסתיר דברים מהתושבים."

 זנזורי אף פתחה עצומה שבה נכתב:

"שמירה על איכות הסביבה היא אחד מאבני הדרך העוזרים לנו להמשיך ולהתקיים למען עתיד טוב יותר לנו ולילדינו.

כחלק מהתרומה המבורכת של כל אחד מאיתנו לשינוי והתייעלות בנושא, אנו דורשים מהארגונים ומהרשויות הממונות שקיפות מלאה בכל הקשור לתחום איכות סביבה, לרבות איכות אוויר.

כיום שכונות "אם המושבות" "נווה דקלים" "שיפר" ו"נווה גן" הנמצאות בסמיכות לשני אזורי תעשייה גדולים, סובלים מריחות קשים מידי לילה המלווים בתחושות של צריבות עיניים ומחנק בגרון.

החשש שלנו התושבים הוא שהמפגע מגיע ממפעלים המחזיקים ומשחררים לאוויר חומרים רעילים ועל כן ובעקבות לחץ התושבים, הוקמה תחנת ניטור כימית ראשונה באזור תעשייה סגולה המספקת נתונים בזמן אמת לעירייה.

התחנה הקיימת כיום, בודקת כ 60 חומרים עם יכולת זיהוי וודאי של מקור הפליטה, יש ביכולתה לספק לתושבים ע"י אפליקציה שקיפות בזמן אמת והיא עושה את עבודתה בצורה נאמנה כבר מספר חודשים."

את המכונה הזו אמורה להחליף תחנה שיכולה למדוד סביב ה 9 חומרים בלבד, עם זמן תגובה/התרעה של חצי שעה ולא נתוני ON LINE והיא אינה תוכל להצביע באופן מוחלט על מקור הבעיה.

אנו זקוקים לכם התושבים, על מנת להשפיע על איכות חיינו ובריאותינו, אנא חתמו על העצומה על מנת להשאיר את תחנת הניטור הקיימת לזמן בלתי מוגבל, עם שקיפות מלאה לציבור התושבים!

זאת זכותנו הבסיסית וזאת חובת הרשות לספק לנו התושבים שקט נפשי למעננו ולמען ילדינו.