הדיון בישיבת המועצה שהתקיימה ביום ראשון השבוע,עסק במספר נושאים ובהם בסיוע לאוכלוסיית בעלי צרכים מיוחדים. חברי המועצה אישרו שורה של הצעות לסדר היחום למען בעלי המוגבלויות בעיר.

חבר המועצה צדוק בן משה הגיש שתי הצעות לסדר יום בנושא:

"זמני קבלת קהל לבעלי מוגבלויות" ו"כרטיסים באירועי העיר יוענקו לבעלי צרכים מיוחדים". שתי ההצעות אושרו בהצבעה במועצה.

ההצעה הראשונה מבקשת לשריין מועדים ושעות קבלה נפרדות במשרדי העירייה לאוכלוסיות בעלי מוגבליות פיזיות ונפשיות ותסייע להטמיע את מתן השירות לתוך ימי השירות הרגילים בנוסף וסיוע בהסברה ומודעות לסובלנות נושא. לפי ההצעה, יום בשבוע של השירות הציבורי מגיע לשכונות ונותנים מענה בהסדרת תשלומים ומילוי טפסים.

לפי ההצעה השניה, יחולקו כרטיסים באירועי עירייה לבעלי מוגבלויות. כחלק מהשירות לתושב, העירייה תקצה מספר כרטיסים קבוע מראש למופעים, סרטים, הצגות ואירועים לטובת ילדים עם צרכים מיוחדים, ללא עלות ובתוספת מלווה לכל ילד.

‏במהלך הישיבה עדכן ראש העירייה· רמי גרינברג  כי בהמשך להצעתו של סגן ראש העיר צדוק בן משה על הנגשת שירותי העירייה לבעלי מוגבלויות בשכונות, עובדים בימים אלו על "אוטובוס הנגשה" אשר יגיע לשכונות לטובת קבלת קהל, במתנ"ס או כל מבנה ציבורי אחר שיוחלט מראש, ויתן מענה בנושאי הסדרת תשלומים, מילוי טפסים, מענה לבעיות היומיומיות וכל סוגיה שעל הפרק לטובת בעלי מוגבלויות.

ראש העיר, רמי גרינברג ציין כי "עיריית פתח תקוה שמה את התושב במרכז בין אם מדובר באנשים עם מוגבלויות ובין אם לא. היוזמות הללו מקפיצות את עיריית פתח תקוה כמה דרגות קדימה בכל הנוגע לשיפור איכות השירות לאנשים עם מוגבלויות. אני שמח על הזכות לעמוד בראש רשות ששמה לה למטרה לשפר ולייעל את עצמה כל הזמן ומודה לסגן ראש העיר, צדוק בן משה על הבאת ההצעה לשולחן המועצה וכמובן לעובדי העירייה המסורים על השיתוף הפעולה והנכונות לתת לתושב את המיטב"

בישיבת המועצה אושר לראשונה סעיף תמיכה שמיועד למשפחות המתמודדות עם גידול הילד המיוחד, ע"י תמיכת העירייה במועדונית "נותנים כח" הנמצאת ברחוב מנחם בגין בפתח תקווה אשר פועלת יום יום ומארחת ילדים מיוחדים לאחר שעות הלימודים, בסביבה חמה, תומכת ומקצועית תוך כדי קידום ושילוב הילדים, ובכך מאפשרת למשפחות לקיים אורח חיים נורמטיבי ככל האפשר.