השבוע,  (שני) קבוצות הכדורסל של פתח תקווה מכבי פ"ת ואליצור פ"ת קיבלו החלטה להתאחד לקבוצה אחת על מנת לאחד כוחות ומשאבים במטרה להעפיל לליגה הלאומית.

כיום מכבי פ"ת משחקת בליגה הארצית, הליגה השלישית בארץ ואליצור פ"ת משחקת בליגה הרביעית.

אבשלום כליפה מספר: "למכבי פ"ת יש 1700 ילדים פעילים בקבוצות וזה הכי חשוב, מעבר להישגים המקצועיים, מחלקה של נשים, מחלקה של טניס, הכל תחת מועדון מכבי פ"ת. הפעילות העיקרית היא כדורסל ולאליצור גם יש קבוצות ילדים וביחד יש המון ילדים שמשחקים כדורסל".

מה הביא אותך להחלטה לאחד את הקבוצות?

מכבי פ"ת הרבה שנים בליגה הארצית, אליצור הרבה שנים בליגה א' וכדי להתחיל להתרומם ולהגיע להישגים, ישבתי עם הבכירים של אליצור וגיבשנו נוסחה שבעזרתה נוכל לעשות איחוד בין הקבוצות הבוגרת, לאחד משאבים ולנסות לעשות לפתח תקווה קבוצה שתהיה יותר הישגית, יותר חזקה שתוכל להעפיל לליגה הלאומית.

מדוע אין בפתח תקווה קבוצה שמשחקת בליגה הראשונה?


"לפתח תקווה אין משאבים לעלות לשחק בליגת העל, למרות שהעירייה עוזרת ועדיין אין את התקציבים האלה, לקבוצה הכי פשוטה בליגת העל צריכים משהו כמו מיליון דולר מינימום כל עונה כדי להתחיל לנסות לשרוד."

מה תוספת המשאבים בעקבות האיחוד תאפשר לקבוצה?

אנחנו משקיעים שני שליש ואליצור שליש, הם בערך מביאים איתם 200,000 ₪ ואנחנו בערך 500,000 ₪ אנחנו יכולים לנסות להביא עוד שחקנים טובים, להתחזק ולהילחם על העלייה".

באליצור פתח תקווה בירכו גם הם על מהלך האיחוד ופרסמו הודעה בנושא: "שמחים להודיע על שת"פ עם אגודת מכבי פ"ת - קבוצת בוגרים מאוחדת בליגה הארצית שתיקרא מכבי אליצור פתח תקווה."

הליגה הארצית בכדורסל תיפתח בתאריך - 24/10/19.

הלוגו החדש של מכבי אליצור פתח תקווה