ביום שני בערב בתאריך 12.8.19 התקיים בכיכר המייסדים ברחוב חיים עוזר בעיר, אירוע משטרה – קהילה. באירוע המשטרה פתחה את שעריה לכל התושבים ונתנה הצצה קטנה לחיי השוטר לקהל הרחב. במקום ניתנה לילדי העיר הזדמנות לשבת בניידות המשטרה  ובאמבולנסים ולחוות את הצד של השוטר או הפרמדיק.

אטרקציה מבוקשת באירוע הייתה ניידת המשאלות של משטרת ישראל - ניידת שכל מטרתה להגשים לילדים את המשאלה להיות "שוטר ליום אחד", כחלק מפעילות ערכית, חינוכית ובעיקר מהנה, יחד עם השוטרים של משטרת ישראל. ניידת המשאלות תוכננה כך שתתאים לרוב צרכי הילדים (עד גיל 18) הסובלים מבעיות בריאותיות ומוגבלויות שונות, ועל מנת לשמח אותם.

 בנוסף, במקום היו שוטרים רבים שהסביר לילדים איך תופסים עבריינים נמלטים, איך מוצאים טביעות אצבע בזירות פשע ונתנו הצצה לחיי השוטר.

שוטרי יחידת הפרשים הגיעו ביחד עם הסוסים זורו ורקיע שהראו לילדים כיצד מפנים הפגנות בעזרת הסוסים תהליך האילוף שלהם והייבוא שלהם היישר מהולנד - מקור הגזע המיוחד לסוסי משטרה שהוא רגוע במיוחד וקל לאילוף.

בנוסף הציגו יחידת הכלבנים ביחד עם הכלב ברק כיצד מגששים ומוצאים סמים, נשק, נעדרים וכסף. בהדגמה בין הילדים הוחבאה חבילה קטנה אותה היה צריך ברק לאתר והצליח בכל ניסיון למצוא את שחיפש בעזרת חוש הריח המפותח שלו ואימונים קשים.