היום (שלישי) דיווחנו על כך שמדי יום לאחר שמספר מפגינים מוחים נגד התנהלות היועמ"ש בפרשות שבהן חשוד ראש הממשלה, מתקיימת הפגנה של בני הקהילה האתיופית נגד היועמ"ש בדרישה לפרסם את הסרטונים סרטוני הוידיאו שבידי המשטרה שבהם תיעוד הריגתו של סלמון טקה.

העירייה שקלה לרשום דוחות למפגינים ובהתערבות היועצת המשפטית של המשטרה הדבר נאסר. ייאמר כי מפגינים נגד התנהלות היועמ"ש כ-150 מטר מביתו טוענים שהמשטרה מתנכלת להם ואחד מהם שובת רעב בשל כך - זה היום הרביעי.

 בשל הרעש מהפגנת האתיופים ותחושת המיאוס בקרב תושבי כפר גנים ג' מההפגנות - השכנים התלוננו על הרעש לראש העירייה וכך, נוצרו בימים האחרונים עימותים בין שכנים בגיבוי העירייה למפגינים מבני הקהילה האתיופית, כאשר המשטרה מנסה לחצוץ בינהם. 

היום, לראשונה ננקטה שיטה חדשה להתמודד עם הרעש מהפגנת הקהילה האתיופית. 
 

רכב מסוג טנדר של מחלקת התברואה של העירייה, הגיע למקום, חמוש בשני רמקולים גדולים שמהם מתנגנת מוזיקת טראנס חזקה.

כך נוצר מצב שהרכב מנסה להתגבר בעזרת מוזיקה רועשת על קריאות המחאה של המגפון של בני קהילת אתיופיה.
 

תגובת לשכת דובר העירייה:

"אחרי דחיית העתירות שהעירייה הגישה בנושא לבג"צ ולאחר שהמשטרה מנעה את צעדי האכיפה שנעשו עד כה, עיריית פתח תקוה שוקלת את צעדיה כדי למנוע את סבל התושבים ופועלת בהתאם לחוק. הבוקר ניהלנו דיונים עם צמרת המשטרה ומקווים שכבר במהלך היום תצא החלטה על מיקום הפגנה חדש כדי שהתושבים לא יפגעו. ההפגנות בכפר גנים הפכו למטרד של ממש עבור התושבים הגרים באזור וראש העיר לא נשאר אדיש אליהן. לצד הפעילות המשפטית והמנהלתית שנעשית בנושא, ראש העיר החליט גם על שורת פעולות מחאה, בתקווה כי המוטיבציה של המוחים תפחת והשקט יחזור לשכונה."