אתמול (שלישי) התבצע בשכונת אם המושבות מבצע אכיפה רחב היקף נגד בעלי כלבים שאינם מוודאים את ניקיון כלביהם ומשאירים את הגללים בשטח. 

המבצע שנוהל ע"י יוסי יואלמן, מנהל אגף פיקוח רב תכליתי, נערך ע"י 8 צוותים של האגף אשר תוגברו בפקחים מאגפי הווטרינריה ורישוי עסקים. הצוותים יחד עם מנהלי האגף שגם נכחו במבצע - התפרסו במקומות ובגינות "המועדות לפורענות". 

המבצע התקיים כסדרו וכמתוכן, וכן נוצר במהלכו שת"פ פורה בין צוות האכיפה לתושבים באזור אשר טענו בין היתר כי לרוב הגללים שלא נאספים הם ע"י ילדים שפעולת האיסוף דוחה אותם. יש לציין כי במסגרת המבצע עקבו הפקחים אחרי עשרות תושבים שרובם הגדול הקפיד לאסוף את גללי הכלבים ולשים בפחים. כחלק מהמבצע אותר הבוקר כלב משוטט ותוקפני שתושבים התלוננו עליו במוקד העירוני. פקחי הווטרינריה שהיו חלק מהצוות, לכדו את הכלב והעבירו אותו לכלביה העירונית.

עם סיום המבצע המוצלח בשכונת אם המושבות, נרשמו בסה"כ 12 דוחות: 4 דוחות על אי איסוף גללים, 7 דוחות על כלבים משוחררים וביצוע לכידה ורישום דו"ח. המבצע באם המושבות הינו במסגרת מבצע כולל אשר יתרחב בהמשך לשכונות נוספות בעיר.

ראש העירייה, רמי גרינברג, בירך את הצוותים ואמר כי "נגמרה התקופה בה העירייה הייתה אדישה לתלונות התושבים בנושא ניקיון. יש לציין כי גללי הכלבים אשר אינם נאספים על ידי בעליהם, הוא מטרד סביבתי ותברואתי להולכי הרגל במדרכות ולמבקרים בגנים הציבוריים. נושא זה משליך באופן ישיר על הנראות של העיר, התדמית שלה ובעיקר על בריאות התושבים שחיים בה. ניקיון העיר נמצא בראש סדר היום העירוני ואנחנו נעשה את כל מה שידרש על מנת שהנושא יחלחל גם לציבור."

צדוק בן משה, ראש מנהל שפ"ע וסגן ראש העיר, מסר: "המבצע שנערך היום הינו נדבך אחד מתוך כלל הפעילות שאנחנו עושים בנושא האכיפה והניקיון. מבצע זה, כמו גם שלל הפעילויות הנוספות שאנחנו מבצעים יבואו לידי ביטוי בתכנית ניקיון מקיפה עליה אנחנו עמלים בימים אלו כמו גם נושא האכיפה. כולי תקווה כי התושבים יבינו את המוטל עליהם ויסייעו לנו לשמור על פתח תקוה נקייה ובריאה."