תחרות השירה לנוער הפסתיכון - למציאת "כוכב העיר" לשנת 2019, נערך ביום חמישי האחרון (1.8) באולם שרת - ביוזמת אגף חברה, צעירים ונוער בניהולו של גיא אליהו. במסגרת התחרות הופיעו בני הנוער, תושבי העיר בגילאי 13-18 לאחר שעברו את תהליך המיונים שהחל עוד בחודש אפריל האחרון.

במשך כל תקופת החזרות שנערכה בחודשים האחרונים, בני הנוער עברו תהליך למידה קפדני והראו נכונות רבה ומשמעת עצמית כדי לצלוח את התחרות. בני הנוער עבדו בחדר חזרות מקצועי, למדו פיתוח קול, עמידה מול קהל והפכו לקבוצה מגובשת ותומכת חדורת מטרה.

צוות השופטים היה מורכב מאנשי מקצוע, מטפלים במוזיקה ואומנים מהתחום - שציינו כי ההחלטה השנה הייתה קשה במיוחד. את הערב הנחו נציגי מועצת הנוער העירונית שהיו שותפים מלאים בהכנות לערב זה. לצד התחרות עצמה, בחלק האומנותי, עלתה להופיע בפני הנוכחים הזמרת נוי פדלון.

על פי הכרעת השופטים, למקום השלישי הגיעו יינון בקשטיין מחטיבת בן צבי ומילי דור מחטיבת רשיש. את המקום השני קטף איתמר אור מתיכון אחד העם ובמקום הראשון זכתה דורון מהרט מחטיבת בן צבי, על ביצוע אחד מהלהיטים של הזמרת וויטני יוסטון - I Wanna Dance With Somebody. במסגרת הזכייה, דורון תפתח את אירוע סוף הקיץ לנוער שיערך ב-29.8 ברחבת בניין העירייה ותבצע על הבמה אל מול אלפי בני נוער את השיר הזוכה.


המשנה לראש העיר, רפי דהן, ראש אגף חברה, נוער וצעירים, מסר כי :"זו הייתה חוויה מוזיקלית מקצועית ברמה הגבוהה ביותר. היה מרגש לראות את הדינמיקה בין בני הקבוצה והגיבוש שנוצר במהלך ההכנות לתחרות. אני מברך את כל השותפים ביצירה הגדולה הזו וחשוב לזכור כי מעבר לזכייה עצמה -  העיקר זו חווית הלמידה והתהליך שעברו המשתתפים."

ראש העיר, רמי גרינברג: "אני שמח בכל פעם מחדש לגלות את הכשרונות שפתח תקוה שופעת בהם. הנוער שלנו נמצא בראש סדר העדיפויות שלי ושל העירייה, והפסתיכון הוא אירוע בודד בתוך שלל אירועים ומיזמים שאנו מקמים לפיתוח והעשרת הנוער הפתח תקוואי. מעבר לתחרות עצמה והאתגר ההישגי, המשתתפים זכו להכיר האחד את השני ולפתח קשרי חברות עם בני גילם - מתיכונים אחרים ושכונות אחרות. ברכות לדורון מהרט ולשאר המשתתפים - בטוחני שמחכה לכם עתיד מזהיר בתחום."